Lazer Epilasyonda Teknolojik Yenilik : Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite-Lazer-Epilasyon-ozellikleri

Teknolojik yenilik ve gelişmelerin hızına yetişmek mümkün olmuyor. Lazer epilasyon güzellik ve estetik alanındaki yeniliklerden biri. Alexandrite lazer bilinen lazer epilasyonların biraz daha gelişmiş bir modeli ve işlevsel olarak daha farklı bir epilasyon cihazı. Alexandrite lazer cihazının özelliği, koyu renkli tenlede uygulandığında başarılı sonuçlar vermesi. Diğer lazer epilasyon cihazları daha çok açık tende başarılı ancak koyu tenlerde aynı başarıyı göstermemektedir.  Alexandrite lazer cihaz, siyahi cilt renkleri hariç esmer ciltler için çok iyi sonuçlar vermektedir. Cihazın özelliği, melanin pigmenti yüksek olan kişilerde daha fazla bekler, kıl köküne direk atış gerçekleştirir.

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan 5 Soru

Epilasyonda Lazer Uygulaması

İnsan vücudunun birçok yerinde istenmeyen kıllar bulunmaktadır. Bu kılların birçoğu da kadınlar açısından sorun teşkil eden bir durumdur. Lazer epilasyon gerek erkek gerekse kadınlarda istenmeyen kılların kalıcı olarak ortadan kaldıran elektronik bir cihazdır.  Lazer epilasyonun en fazla uygulandığı bölgeler, kollar ve bacaklar,  sırtın belli bir bölgesi, göğüs, yüz ve bikini bölgesidir. Diğer iğneli epilasyona göre lazer epilasyon uygulaması acı ve ağrı hissettirmediği için en fazla tercih edilen epilasyon uygulamasıdır.  Kılların bitme süresi erkek ve kadınlarda farklılık gösterirler. Erkekler de kıllar daha kalın ve miktar olarak daha fazla olduğundan, kadınlara oranla daha uzun sürede sonuç verir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer, cihazlarda, cilt tipi ve rengine göre seçenek içeren selective photothermolysis denen bir özellik bulunmaktadır. Alexandrite lazer cihazın bir diğer özelliği ise, uygulanacak bölgenin dışına değil, direk kıl köküne atış yaparak, kıl kökünün dışında kalan bölgenin dokusuna zarar vermez. Cihazın optik dalga boyu direk melanin dokusu tarafından emilir ve direk köklere ulaşır.  Bu lazer uygulaması bütün cilt tiplerine uygulanmakta ancak;

  • Beyaz ve gri renkli kıllara uygulanmamaktadır.
  • Aşırı derece güneş ışınlarına maruz kalmış bronz ciltler ve solaryum da bronzlaşmış kişilere uygulanmaz.
  • Lazer yapılacak bölgede pigmentasyon lekesi bulunması durumunda da Alexandrite lazer uygulanmaz.
  • Hiperpigmentasyon ve Hipopigmentasyon yani çok koyu cilt ve çok açık ciltlerde Alexandrite lazer uygulanmaz.

Akne tedavisinde kullanılan, tetrasyklin içeren, retinoid etken maddesi bulunan ilaçlar kullanıldığında lazer tedavisi uygulanmaz.  Bu durumlarda ciltte lekeler oluşma ihtimali yüksektir.

Alexandrite Lazer Uygulamasına Hazırlık

  • Alexandrite Lazer tedavisine gelmeden önce kıllar ağda, ip gibi yöntemlerle alınmamalıdır.
  • Epilasyondan bir gün önce kıllar tıraş makinesi veya jilet kullanılarak tıraş edilmelidir.
  • Epilasyon uygulamasına gelirken makyajsız gelinmelidir.
  • Lazer tedavisi devam ettiği süre içinde güneşte ve solaryum da bronzlaşmamak gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Oluşacak Olası Sorunlar

Alexandrite Lazer tedavi sonrasında hafif kızarıklıklar oluşabilir, ancak bunlar birkaç saat içinde ortadan kalkar.  Enerjiye dayalı olarak, ciltte sulu kabarcıklar oluşabilir, bunlar da kalıcı değil kısa sürede ortadan kalkarlar.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık