Leonardo Da Vinci Robotu Üretildi

fujikin-leonardo-da-vinci-robotu

Japonlar Leonardo Da Vinci Robotu ürettilerOsaka üniversitesi, Fujikin şirketi ile birlikte öğrencilere bilimi sevdirmek amacıyla Da Vinci robotunu yaptılar. Osaka’da yapılan G20 Liderler Zirvesi’nde Leonardo da Vinci robotunun tanıtımı yapıldı. Fujikin pazarlama müdürü yaptığı açıklamasında Da Vinci’nin yaptığı bilimsel çalışmaların günümüze yansıdığını ve bu zamanın bilim adamlarını aydınlattığını ifade etti. 

Yapay zeka ile ilgili bu yazımızda ilginizi çekebilir: Yapay Zeka Dünyayı Değiştirecek Mi?

Bu Yazıda Neler Var

Da Vinci Robotunun Özellikleri

Nakamura ürettiği robotun Japonca, İngilizce ve İtalyanca olmak üzere 3 farklı dilde konuşabileceğini söyledi. Asıl amaçlarının ilkokuldaki öğrencilere bilimi aşılayıp sevdirmek olduğunu bununda yalnızca kitap okuyarak olamayacağını ve Leonardo da Vinci’nin kendi döneminde yaptığı çalışmaları robotun kendisinin anlatacağını bununla birlikte eğlenceli bir şekilde geleceğin bilim insanlarını eğiteceklerini sözlerine ekledi.

Zaman içerisinde yapılacak çalışmalar ile Da Vinci Robotu, Google ile bağlantı da kurabilecek ve insanların sorduğu her soruya cevap verecek.

Fujikin pazarlama müdürü Nakamura ayrıca tarihte yaşamış kişilerin robotlaştırma çalışmalarının sürdürüldüğünü ve bir sonraki projelerinin de Albert Einstein olacağını dile getirdi. Sözlerine son vermeden önce Japonların yıllardır disiplinli çalışmaları nedeniyle günümüzde bilim ve teknoloji dalında ileride olduklarını belirtti.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık