in

Makyaj Nasıl Temizlenmeli? Kolay Makyaj Temizleme Yöntemleri

Bayanların güzel görünmek için günlük hayatında her gün düzenli olarak yüzüne uyguladığı makyajın temizleme yönteminden bahsedeceğiz.  Güzel ve bakımlı görünmek için bayanların tercih ettiği makyajı gün sonunda temizlememiz gerekmektedir zira cildimiz istemeyeceğimiz cilt sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu nedenle siz okurlarımıza kolay makyaj temizlemenin püf noktalarını anlatacağız. Makyaj temizliğine ilk dudak temizliği ile başlıyoruz. Dudak temizliği için gerekli olan malzememiz makyaj temizleme mendili olacaktık.

Makyaj temizleme mendilini elimize alıp dudak çevresinde gezdiriyoruz ve rujumuzu çıkarıyoruz. Böylelikle dudağımızdaki ruju çıkarmış oluyoruz. Dudak temizliği sonrası şimdi ise aynı yöntemi kullanarak cilt temizliğimizi yapacağız. Elimize makyaj temizleme mendili alarak yüzümüzün çevresini silmeye başlayarak cildimizdeki fondöteni çıkaracağız.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir : Etkileyici Nude Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Temizliği Göz İçin Uygun Ürünler İle Yapılmalı

Cilt temizliğini de bitirdikten sonra sıra şimdi göz makyajı temizlemeye geldi. Göz makyajı temizliğine başlamadan önce bir dipnot belirtmek gerekirse kesinlikle makyaj temizleme mendilini göz çevresine uygulamamanız gerekiyor çünkü göz çevresi çok hassas bir bölge olduğu için kullanım sonrası göz çevresinde kalıcı hasarlar kalabilir. Bu nedenle kesinlikle göz bölgesinde kullanılmaması gerekir. Bu önemli bilgiyi sizlerle paylaştıktan sonra şimdi göz makyajımıza geçebiliriz.

 Gözümüzün kirpilerine sürdüğümüz rimel ve eyeliner’ı çıkartmak için en uygun temizleyici çift fazlı temizleme ürünleri olacaktır. Göz makyajımızı temizlemek için elimize makyaj pamuklarından iki tane alıyoruz ve çift fazlı makyaj temizleyicisini pamuğa döküp gözlerimizde 1 dakika boyunca bekletiyoruz ve bu süre sonrası çok nazik bir şekilde pamuğu göz çevremizde gezdirerek eyeliner ve rimeli temizlemiş oluyoruz. (Bu işlemi gözünüzdeki siyahlık gidene kadar uyguluyoruz) Bu işlem sonrası göz içine sürdüğümüz kalemi çıkarmak içinde temiz bir pamuk ile aynı işlemi gözaltımıza uygulayarak gözümüzdeki boyalardan kurtulmuş oluyoruz. Göz makyajı ardından yüzümüzü temizleme işlemimizin sonuna yaklaşıyoruz. Bu aşamalar sonrası yüzümüzü yüz temizleme jeli ile iyice yıkıyoruz. Makyajımızı silip cildimizi arındırdıktan sonra son işlem olarak cildimize nemlendirici ile nemlendiriyoruz ve temizleme işlemimizi bitiriyoruz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Steeward

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Evde Slime Nasıl Yapılır?

25- 30 Bin TL Aralığında Alınabilecek En Uygun İkinci El Araba Önerileri