in

Mark Zuckerberg Açıkladı: Facebook Ve İnstagram’da Değişiklikler Olacak

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg geçtiğimiz gün bir açıklama yaptı. Dünya genelinde hemen hemen herkesin kullandığı Facebook ve İnstagram’da yenilikler ve değişiklikler yapılacak. Mark Zuckerberg Facebook için düzenlenen F8 Geliştirici Müzakeresi’nde mahremiyet konusunda Facebook kullanıcılarından itibar görmediğini ve yapacağı yeni değişimlerle hem Facebook hem de İnstagram’da yeni bir sayfa açacağını belirtti. Şirketçe bu konuya gereken önemi vereceklerini söyledi. Yapacakları değişikliklerle “Gelecek kişiye özel olacak” diyen Zuckerberg bütün yenilikleri açıkladı.

Facebook ve İnstagram Yenilikleri

Facebook’a pek çok ülkede Facebook Dating eklentisi gelecek. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar yeni arkadaşlıklara yelken açabilecek ve kendilerine bir eş bulabilecek. Bu Eklenti Facebook kullanıcısının arkadaşları tarafından görünmeyecek ve maalesef Facebook Dating ülkemizde kullanıma açılmayacak.

Messenger uygulamasında iki kişi aynı anda istedikleri videoyu izleyebilecekler ve bu kulağa oldukça hoş geliyor, şöyle ki; İnsanlar Dünya’nın bir diğer ucunda olsalar da değer verdikleri kişilerle aynı anda sanki aynı evdeymiş gibi hem sohbet edebilecek hem de Messenger üzerinden video izleyebilecekler. Bir diğer Messenger yeniliği ise, uygulamanın boyutu 30 Mb’ye düşürülecek ve daha hızlı hale getirilecek. Bu sayede pil ömrü uzatılıp Dünya’nın en hızlı mesajlaşma platformu olması sağlanacak.  

İnstagram kullanıcıları artık kendi ürünlerini satmak istediklerinde takipçileri satılan ürünleri direk İnstagram’dan satın alabilecekler. Mark Zuckerberg beğeni yarışına da son diyerek, İnstagram takipçilerinin fotoğraf veya videolara verecekleri beğenileri artık sadece paylaşımcıların görebileceğini söyledi. Bu sayede beğeni yarışı olmadan takipçilerin yapılan paylaşımlara dikkat çekmelerinin sağlayacağını ifade etti. Ayrıca yeni kamera özelliklerinin de İnstagram’a geleceğini söyledi.

Mark Zuckerberg bu yeni özelliklerin Facebook ve İnstagram uygulamalarının Android ve IOS’ta hemen kullanılmaya başlayacağını fakat Facebook’un Web sitesinde yapılacak olan değişiklerin biraz zaman alacağını açıkladı.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aleyna Tilki Nasılsın Aşkta Klibi ile Youtube Trend Listesine 2. Sıradan Giriş Yaptı

Hadise – Aşk Dediğin Şarkısına Klip Çekti