1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Microsoft Fiziksel Mağazalarını Kapatma Kararı Aldı!

Microsoft Fiziksel Mağazalarını Kapatma Kararı Aldı!
0

Günümüzün en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, aldığı ani bir karar ile dünya gündemine oturdu. Yapılan resmi açıklamaya göre Microsoft fiziksel mağazalarını kapatmaya hazırlanıyor. Özellikle Corona virüsü salgını nedeniyle diğer şirketler gibi geçici olarak mağazalarını kapatan firma, bu kararını sürekli olarak uygulamaya hazırlanıyor. Son derece düşündürücü olan bu karar doğrultusunda firma artık çevrimiçi bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. Peki, dünyanın en önemli teknoloji şirketi Microsoft neden fiziksel mağazalarını kapatıyor? Teknoloji tutkunları tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan bu sorunun yanını gelin detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Microsoft Mağazaları Neden Kapatılıyor?

Teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft fiziksel mağazalarını kapatma kararı aldı. Aldıkları bu karar ile dünya gündemine oturan şirket, bundan böyle tüm satışlarını ve hizmetlerini çevrimiçi bir şekilde sürdürecek.

Her ne kadar kapatma kararının bir nedeni açıklanmamış olsa da uzmanların yaptığı değerlendirmeye göre şirket ekonomik sebeplerden ötürü mağazalarını kapatma kararı almış olabilir. Zira 2019 yılının son günlerde başlayan Pandemi süreci nedeniyle birçok şirket çalışmalarını evden sürdürmüş ve uzun bir süre de fiziksel mağazalar kapalı kalmıştı.

Kapatma Kararının Ardından Neler Olacak?

Önümüzdeki günler Microsoft fiziksel mağazalarını kapatacak. Son derece düşündürücü bu gelişmelerden sonra şirket, sadece çevrimiçi bir şekilde çalışmalarına devam edecek. Satışlar ve teknik destek de çevrimiçi bir şekilde yapılacak. Ayrıca, teknoloji şirketi Londra, Sidney, Redmond ve New York şehirlerinde yer alan fiziksel mağazalarını da açık tutacak. Sadece 4 şehirde yer alan mağazaları açık tutacak şirketin izlediği politikanın tutup tutmayacağı ise son derece merak ediliyor.

Diğer Şirketlerde Mağazalarını Kapatabilir

Microsoft firmasının aldığı bu karar diğer şirketleri de etkileyebilir. Bilindiği üzere Pandemi dönemi boyunca birçok şirket evden çalışma kararı almış ve ekonomik olarak ciddi sıkıntılara girmişti. Ekonomik sıkıntılar ile boğuşan şirketler ise yakın zaman içerisinde tıpkı Microsoft gibi fiziksel mağazalarını kapatabilir. Özellikle sektörde adı sık sık geçen ve Pandemi dönemi boyunca üretimi durma aşamasına giren Apple firması da yakın zaman içerisinde böyle bir karar alabilir.

 

Yorum Yap