1. Ana Sayfa
  2. Özgürce Fikirle

Mistik Bir Yolculuk

Mistik Bir Yolculuk
1

İnsan varlığının önü aramaya çıktı geleceğe anlam vermiyordu. Her şey tuhaf ama gerçekti bu nasıl bir dünya diyordu. Herkes yoklukta ruhun derinliklerin de derin çığlıklardı.

Mistik bir yolculuk böyledir. Sizleri derinliklere doğru iter ve gittikçe derinleşirsiniz, yoklukla varlık arasında sıkışan bir arafta deli olmamak her insanın gücünün yetmeyeceği bir durumdur. İnsan doğasını merak eder sorgular ama çoğu insanın derinliklere inmez bu bir korkudur. Korku da insana sonradan eklenmiş bir şeydir. Geleceğe ulaşamayan mistikler geçmişe yöneldiler ezoterizmin çılgın boyutlarına koşar adımlarla karmaşık bir dünyanın başlangıcına yani metafizik evreye, bu dönemde insanlar en başta dünyayı bu duruma göre yorumladılar. Ruhlar, cinler periler mistik bir yolculuğa çıktığınız da uçsuz bucaksız bir bilgi birikimiyle karşılaşırsınız. Siz ölürsünüz fakat mistisizmin ruhu ölmez.

Mistisizmin Beyin’de Yarattığı Etki

Mistik bir zihin, imkansızlığı beyinden tamamen kaldırır ve hayatı bir sorgulama içinde sanki en önemli yanıtı bulmuşçasına hareket eder. Zihin o kadar derindir ve öyle bir anda hisseder di zamansızlıkta ve hisler doruktadır. Sıkılma hissi yoktur mistikçi birinin çünkü bu mistik bir yolculuktur ve her şey yavaş yavaş gerçekleşmektedir. Mükemmel dünyanın kusursuzluğunda kendini kusurlu görür bu beyin. Doğaya baktığın bir uyum ve sabır görür her şey yavaş yavaş var olmakta belirli bir zamanın geçmesini beklemektedir. Beyninin derinliklerine iner mistikçi, en ücra köşelerine ve korkularını da yener böylelikle. Zihnindekini yok edebilir mistik bir yolculuğa çıkanlar elbet bulurlar bir çaresini yol kendileridir çünkü benlikleriyle yok olmaya gitmeye çalışırlar.

Mistisizmle Kaybolmak

Kendini aramaya çıkan mistikçi kadar kendini kaybeden yoktur, o sürekli yok olur ve var olur. Derindir ama ne çare kaybolan ömründe ne kadar yaşadığını hatırlamaz hep iç huzurdadır. Kaybolup gitmiştir dünyadan. Zamanla o kadar derinleşmiştir ki evrenle bir bütün haline gelmiştir. O artık bir yıldızdır, ağaçtır, arıdır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir