1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Motorola’nın 5G Destekli Moto Z4 Modeli Hakkında Sızan Son Bilgiler

Motorola’nın 5G Destekli  Moto Z4 Modeli Hakkında Sızan Son Bilgiler
1
+ - 0

Akılı telefon dünyasında çok sık adını duymasak da en büyük markalardan biri olan Motorola’nın çok yakında 5G destekli Moto Z4 telefonunu çıkaracağını duyduk. Dev firma tarafından tam olarak açıklanan resmi bir kayıt olmamakla beraber telefon hakkındaki tüm bilgiler nerden geldiği belli olmayan kaynaklarca tüm detayları ile internet dünyasına sızdırıldı.

5G Destekli Motorola Moto Z4

Moto Z serisine ait bu akıllı telefonumuz 2019 yılı içerisinde piyasaya sürülecek. İnternet dünyasında dönüp duran haberleri ve sızıntıları karşılaştırarak bu telefonun tüm yönlerini sıralamaya çalışacağız. Öncelikle belirtmek isteriz ki bu seri hem orta segment hem de üst segment olarak iki ayrı versiyona sahip olacak. Tıpkı iPhone X ve iPhone Plus gibi..

Sağlamlık Açısından iPhone ile Yarışacak

Sızdırılan haberlere göre Motorola markası bu serisinde çok kaliteli malzeme ve işçilik kullanmış. Öyle ki kalite ve sağlamlık bakımından dünyanın en bilindik markası iPhone ile yarışacağı söyleniyor. Kullanıcılar için farklı bir tasarım düşünen ve bu düşüncesini uygulayan Motorola Z serisindeki bu telefonunun arka tarafını cam bir yapıda dizayn ettiği belirtilmektedir. Bununla da kalmayarak parmak izi okuma sistemi ile entegre edilen Moto Z akıllı cep telefonunun ekran boyutu ise 6.4 inç olacak. Yani gayet büyük bir ekranda sörf etme keyfine devam edebileceksiniz.

Moto Z4 Qualcomm ile Hızlandırıldı

motorola’nın 5g destekli moto z4 modeli hakkında sızan son bilgiler |teknoloji

Telefonumuz hakkında sızdırılan bir diğer haber ise bu seride Qualcomm’un Snapdragon 675 işlemcisi kullanılacağı. Bu sayede sörf yaparken kaç sayfa açarsanız açın, sistem uygulamaları sırasında kaç işlem aynı çalışırsa çalışsın en ufak bir donma ya da yavaşlama yaşamadan internetin ve oyunların tadına varacaksınız.

4 GB Ram ile Daha Fazla Performans

Performansın aksamaması için Moto Z4 serisinde 4 GB Ram kullanılacağı haberler arasında. Aynı zamanda isteyenler için üst segment serisinde 6 GB Ram’e sahip bir diğer Moto Z4 de üretilecek. Depolama alanım daha fazla olsun diyenler için iki katı yani 128 GB aktif hafıza da var.

“ Moto Mods “ = Muamma

Söylenenlere göre bu seride Moto Mods adı verilen bir özellik de varmış. Ancak bu özellikle alakalı detaylı bir haber bulunamadı. Moto Mods’un ise 5G ile alakalı olduğu belirtilmiştir. Bakalım..

Quad Pixel Teknolojisi ile Entegre

Moto Z4 serimizde göreceğimiz bir başka özelliğin Quad Pixel ve 48 Megapiksel bir kamera ile entegre olması. Piksellik konusunda ortaya atılan bir başka sızıntı ise daha fazla kaliteli görsel çekim yapmak için aynı anda 12 mega piksel * 4 verinin bir araya getirilmesi konusu. 12 * 4 çekim nedir diyenler olabilir. Hemen özetleyelim. Bir çekimde 4 farklı verinin birleştirilerek ortaya daha kaliteli bir foto çekim kalitesinin ortaya çıkartılması.

Moto Z4 Şarj mı ? Hiç Sorun Değil!

Motorola Moto Z4 Turbo Charge ile güçlendirilecek ve hızlı şarj imkanı ile 3600 mAh kapasiteye sahip bataryasının çok kısa bir süre içerisinde şarj olabileceği anlatılmaktadır. Bu serideki diğer sızıntı haberlere göre ise aşağıdaki özellikleri de barındıracağı belirtilmiş olup merakla bekleyenlere duyurmak isteriz;

  • 3.5 mm kulaklık girişi
  • Su geçirmez kasa
  • Android 9 Pie sürüm

Çıkış Tarihi mi? O da Ne?

Motorola Moto Z4 modeli ile ilgili haberlerin hepsini incelesek de, tüm dedikodulara odaklansak da, teknoloji haberlerinde yüzmüş olsak da… sızıntı haberlerin tamamı Moto Z4’ün çıkış tarihini bilmemektedir.

Yorum Yap