in

Müzik Hakkında Bilinmeyen 6 Bilimsel Gerçek

Çalışırken, uyurken, yolda yürürken, spor yaparken, kitap okurken ya da dinlenirken; müzik hayatımızın her yerinde. Peki, müzik hayatımızı nasıl etkiliyor?

Müziğin mucizevi etkilerini biliyor musunuz?

  1. Spor – Müzik İlişkisi: Spor yaparken müzik dinlemek, hareketlerimizin daha ritmik hale gelmesini, enerjimizi daha kolay toplamamızı dolayısıyla fiziksel performansımızın artmasını sağlar.
  2. Şarkıların Orijinal Halleri: Dinlediğimiz bir şarkının orijinal halini genellikle daha çok severiz. Başka dile çevrilmiş ya da müziği üzerinde remix yapılmış halini ilkinden daha fazla sevemeyiz. Bunun sebebi, şarkının ilk halini dinlediğimizde; müziğin o haline sempati duymamızdır.
  3. Şarkılar ve Anılarımız: Bir şarkıya sempati duymamız, onu sevmemiz; söz konusu şarkının yaşadığımız bir olayı hatırlatmasından kaynaklanmaktadır.
  4.  Müzik ve Tutum: Sıklıkla dinlediğimiz müzik türleri hayatımızın nasıl geçtiğini, olaylara karşı nasıl tutum takındığımızı da yakından etkilemektedir.
  5. Müzik ve Nabız Uyumu: Bir müzik dinlerken kalbimizin ritmi de müziği taklit ederek duyduğu seslere uyum sağlama özelliğine sahiptir.
  6. Müzikler ve Çiçekler: Eğer evinizde bir çiçeğiniz var ve yavaş büyüyorsa; ona müzik dinletin. Müzikten etkileneceğini ve daha hızlı büyüyeceğini göreceksiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Adriana Lima’nın Özel Makyaj Sırları

Probiyotiklerin Vücudumuza Etkileri