1. Ana Sayfa
  2. Spor

NBA All-Star Smaç Yarışması Ortalığı Kasıp Kavurdu

NBA All-Star Smaç Yarışması Ortalığı Kasıp Kavurdu
0

Bu sene düzenlenen NBA All-Star Smaç Yarışması her sene olduğu gibi yine seyir zevki yüksek bir yarışma oldu. Yarışma, öncesinde katılıp çok iyi sonuçlar elde etmiş oyuncuları da barındırıyordu. Yarışmaya katılan isimlerde Aaron Gordon ve Dwight Howard gibi öncesinde yarışmada final oynamış ve kazanmış isimler bulunuyordu. Derrick Jones Jr ve Pat Connaughton’un katılımlarıyla da yarışma gerçekten çok iyi sahnelere ev sahipliği yaptı.

İlginizi Çekebilir:2020 NBA ALL-STAR YETENEK YARIŞMASI KIRAN KIRANA GEÇTİ

NBA All-Star Smaç Yarışması Katılımcıları

Bu senenin NBA smaç yarışmasında katılımcılar yine beklentileri yüksekte tutmamızı sağlayan oyunculardı. 2008 yılında yarışmayı kazanmış ve Superman smacı ile akıllara kazınmış Dwight Howard’da bu sene yarışmaya katılan isimler arasında yer aldı.

Dwight Howard, 2008 yılında yarışmayı kazanmış efsane smaç basan isimlerden birisi ama yaşının da getirmiş olduğu dezavantaj ile bu sene yarışmada pek iyi bir sonuç elde edemedi. Kendisi Lakers forması giyen ve maç içinde dahi absürt smaçlara imza atan bir oyuncu olmasına rağmen yarışmada pekte iyi bir sonuç elde edemedi.

Aaron Gordon, Zach Lavine ile yaptığı 2016 yılındaki smaç yarışmasında gerçekten harika smaçlara imza atmıştı. Bu sezon Orlando Magic için ter döküyor. Kendisi bacak arasından geçirerek maskot üzerinden yaptığı smaç ile akıllara kazınmıştı. Bu sene o ve Dwight Howard’ın katılımı ile smaç yarışması beklentilerini artırdı. Kendisi bu yarışmanın en favori isimlerinden olmayı başardı.

Derrick Jones Jr, yarışmaya bu sene katılan bir diğer oyuncu. Miami Heat takımında oynuyor. Kendisi lig maçları içerisinde denediği absürt posterler ile biliniyordu. Bu sezonki yarışmada da kendisinden büyük beklentiler vardı. Miami Heat için büyük umutlar barındıran Derrick Jones Jr, bu sene yarışmaya katılan bir diğer isim.

Pat Connaughton, Milwaukee Bucks için forma giyen oyunculardan. Kendisi bu sene smaç yarışmasında yer almayı başardı.

Jüriler

Bu seneki jüriler arasında turnuvaya ev sahipliği yapan Chicago kentinin efsane oyuncularından Scottie Pippen’da vardı. Kendisi zamanında Chicago Bulls takımında Michael Jordan ile yan yana oynamış ve büyük başarılar elde etmişti. NBA tarihinin en iyi ikililerinden olarak bilinen Jordan ve Pippen Chicago Bulls’un şu anki konumunda büyük rol oynamıştı. Chicago Bulls’ta ona bu sezonki All-Star jürileri arasında bir koltuğu layık görmüş oldu.

İkinci olarak Miami Heat efsanesi Dwayne Wade jüriler arasında gözümüze çarptı. Dwayne Wade, Lebron ve Chris Bosh ile Miami Heat forması giymişti. Kendiler bu forma adı altında birçok başarıya imza atmalarıyla birlikte yine Lebron ile NBA tarihinin bilinen en iyi ikililerindendir. Geçen sene emekliliğini ilan eden Wade için Chicago kenti bu sene smaç yarışmasında ona jüri koltuğunda yer verdi.

3 kez Grammy ödülünü kazanmış olan rapçi ve aktör olarak bilinen Common yani Lonnie Rashid Lynn’de bu sene jüriler arasındaydı.

 

Kadınlar All-Star yarışmasına beş kere katılmış olan Candace Parker bu sene jüriler arasındaydı. Kendisi 2013 yılında All-Star maçının MVP’si seçilmişti.

Aktör yapımcı ve yazar olarak bilinen Chadwick Boseman’de bu senenin jürileri arasındaydı. Kendisi bu sene verdiği puanlarla çok fazla eleştiriye maruz kaldı diyebiliriz.

NBA All-Star Smaç Yarışması Kıran Kırana Geçti

İlk Raunt

Yarışmanın her rauntu heyecan verici bir şekilde geçti. Bütün yarışmacılar ellerinde ne varsa sergilediler ve gerçekten hepsi bugün için hazırlanmış gözüküyordu. Yarışmayı Dwight Howard başlattı. Ters bir smaç ile yarışmayı başlatan Dwight Howard ilk denemesinde başarısız olduğu için tam puan alamadı. İkinci denemesinde smacı yapmayı başaran Dwight Howard, jüriler tarafından 41 puanla ödüllendirildi.

Derrick Jones Jr ikinci smacı yapacak olan isimdi. Kendisi smacı vurmadan önce bir sürpriz ile karşılaştı. Doğum günü olduğunu bilen All-Star ekibi Derrick Jones Jr için bir pasta hazırlamıştı. Kendisi smacı basmadan önce pastayı aldı ve daha sonrasında gerçekten ilk tur için iddialı bir smaç denedi. İlk denemesinde başarısız olan Derrick Jones Jr ikinci denemeyle ilk turu kapattı. Jüriler kendisine toplamda 46 puan verdiler.

Pat Connaughton üçüncü smacı vuracak olan isim oldu. Kendisi forma yerine üzerinde arkadaşlarının olduğu bir tişört giyerek smacını vurdu. İlk denemesinde başarılı olan Pat, 45 puan ile ilk turu kapattı.

Aaron Gordon, ilk tura noktayı koyacak isim oldu. Kendisi absürt smaçlarla bilinen bir oyuncuydu ve ilk tur olsa dahi kendisinden absürt bir smaç bekleniyordu. İlk denemesinde bir bacak arası smaçla başarısız ayrılan Aaron Gordon, ikinci denemesinde çok iyi bir sonuç aldı. Bu smaçla 50 yani tam puan alan Gordon, ilk turu gayet iyi bir sonuçla kapatmış oldu.

İkinci Raunt

İkinci Raunt, Dwight Howard için çok önemliydi. Kendisi ilk turda istediği puanı alamamıştı. İkinci tur smacı için hazırlanan Dwight Howard, bir anda Süpermen pelerinini giydi ve Süpermen logosunu çıkartarak altındaki 24 yazısını kameraya gösterdi. Kobe Bryant için gösterdiği bu muazzam saygı için kendisi izleyenlerde 50 puan aldı. Daha sonrasında yaptığı smaç ile jürilerden 49 puan alan Howard ikinci turu toplamda 90 puan ile kapatmış oldu.

Pat Connaughton ikinci raunt daha farklı bir smaç denemesi ile karşımıza çıktı. Giannis Antetokounmpo üzerinden smaç deneye Pat, ilk denemede maalesef başarısız oldu. İkinci denemesinde topu potaya vurarak çembere sokan Pat, jürilerden tam puan almayı başardı.

Derrick Jones Jr yine bacak arası bir smaç ile şık bir bitiriş yaptı ve ikinci rauntta tam puan alarak kapatmayı başardı.

Son smaç yine Aaron Gordon tarafından vuruldu. Yine absürt bir smaç ile ikinci rauntta tam puan almayı başaran Gordon böylelikle finale ismini yazdırdı.

Final Raundu

Final, Derrick Jones Jr ve Aaron Gordon arasında geçti. Smaç yarışmasının tarihindeki en iyi final rauntlarından biriydi diyebiliriz. Derrick Jones Jr ve Aaron Gordon yarışmanın sonuna kadar 50 puan alarak ilerlediler. Serbest atış çizgisinin arkasından vurduğu smaç ile 48 puan alan Derrick Jones Jr için umutlar bitmiş gibi görünüyordu çünkü Aaron Gordon kendisine yardım etmesi için NBA devi Tacko Fall’u potaya çağırdı. Tacko Fall üzerinden yaptığı smaç ile yarışmayı bitirdiğini ve kazandığını düşünen Aaron Gordon jürilerin puanlarıyla yıkıldı. Aaron Gordon’un yaptığı smaca 47 puan veren jüriler Derrick Jones Jr şampiyon yapmış oldular. Jüriler bu hareketiyle salon tarafından kötü bir şekilde eleştirildiler. Smaç yarışması da böylece Miami Heat takımında Derrick Jones Jr tarafından kazanılmış oldu. Miami Heat takımı adına Bam Adebayo’nun Yetenek Yarışması şampiyonluğundan sonra Derrick Jones Jr’da Smaç Yarışması Şampiyonluğunu getirdi.

Yorum Yap