1. Ana Sayfa
  2. Eğlence

Nefretten Doğan Bir Aşk Masalı: Hercai

Nefretten Doğan Bir Aşk Masalı: Hercai
Atv hercai dizisi
0

Cuma geceleri ATV Televizyonunda izlenme rekorları kıran “Hercai” isimli yeni bir dizi başladı. Yayınlanmasının üstünden üç hafta geçmesine rağmen oldukça güçlü bir seyirci kapasitesine sahip olan Hercai, iki düşman ailenin çocuklarının evliliği ve aşk hikayesi ile izleyiciyi ekran karşısına çekiyor.

Hercai Kitabından Uyarlama

Nefretten Doğan Bir Aşk Masalı: Hercai |Eğlence

Mardin Midyat’ın efsane atmosferinde yaşanan bu aşk hikayesi Sümeyye Koç’un Hercai isimli kitabından uyarlanmış. Senaryosunu Eda Tezcan ve Feraye Şahin’in kaleme aldığı Hercai, izleyici tarafından çok sevildi. Başrollerini Akın Akınözü, Ebru Şahin, Tansu Taşanlar ve Oya Unustası gibi genç oyuncuların yanında Ayda Aksel, Macit Sonkan, Serhat Tutumluer ve Aydan Burhan gibi ustu isimler de diziye renk katıyor. Güzeller güzeli küçük oyuncu

Ebrar Demirbilek’ inde diziye neşe kattığını söyleyebilirim.

Hercai Dizisinin Konusu

Nefretten Doğan Bir Aşk Masalı: Hercai |Eğlence

Miran genç, yakışıklı, zeki, içinde sevme duygusu olmayan bir iş adamıdır. Babaannesi tarafından intikam hırsı içinde büyümüştür. 27 yıl önce olan olayların intikamını almak için babaannesinin söylediği intikam sözleriyle büyüyen Miran’ın tek isteği vardır. Şadoğlu ailesinden intikam almak. Bunun için hiçbir günahı olmayan Reyyan Şadoğlu ile evlenir. Ama aşk zamanla içini kaplayacak bir volkana dönüşecektir. Bilir ki aşk, küçük bir çatlaktan içeri sızar ve zamanla büyüyerek kök salar.

Reyyan ise güzeller güzeli, sağ, yüreği sevgi dolu, tertemiz bir genç kızdır. Anne, baba ve kardeşi tarafından çok sevilse de dedesi ile pek yakın değildir. Dede ne kadar otoriter ve dediği dedik bir adam olsa da babası sayılan, sevilen, dürüst ve çalışkan bir adamdır. Miran, intikam için Şadoğlu ailesinin kızı diye Reyyan ile evlenir ama bilmediği bir şey vardır. Reyyan, Şadoğlu ailesinin gerçek kızı değildir. Annesinin ilk evliliğinden olan çocuğudur ancak Şadoğlu ailesi tarafından kendi kızları gibi sevilmektedir. Miran bunu öğrendiğinde ne olacak dersiniz? . İntikam planlarına devam edecek mi yoksa aşkına sahip mi çıkacak. Aşk her türlü savaştan galip çıkar mı?

Yorum Yap