in

Nemlendirici Detoks Etkili Cilt Bakım Ürünleri

Detoks Etkili Cilt Bakım Ürünleri

Stresin insan yaşamında çok fazla olumsuz etkileri vardır. Aynı zamanda stres cilt üzerinde de olumsuz etkiye sahiptir.  Stres gibi çevresel kötü koşullar cildimizdeki toksinleri arttırır. Dolayısıyla bu toksinlerden cildi arındırmanın yolları cilt için doğru nemlendirici krem kullanmaktır. Detoks etkili cilt bakım ürünleri pürüzsüz, parlak ve canlı bir cilde sahip olmamızı sağlar.

Detoks Etkili Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Öncelikle cildin toksinlerden arındırılmasını sağlamak için bir takım dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.  Bunların en önemlisi cildin derinlemesine temizlenmiş ve makyaj gibi tüm yabancı madde kalıntılarından arındırılmış olması gerekir.  Bu Derin temizliğin ardından cildin uzun süren nemini koruyacak nemlendirici cilt bakim kremi kullanmak gerekir.

L’Oreal Paris Wake Up & Glow Koleksiyonu Yeni Ürünleri İle Yine Muhteşem

Peelingin Cilt Üzerindeki Detoks Etkisi

Haftada en fazla 1 ya da 2 kez cilde peeling uygulamak toksinlerden arınmak için önemlidir. Peeling aynı zamanda Yüzdeki siyah noktalardan arınmak için de çok doğru bir yöntemdir.  Ancak Özellikle kuru ciltler peeling yaparken çok dikkat etmelidir.  Ardından mutlaka yoğun kuru ciltler icin krem kullanması gerekmektedir. Gece için de aloe vera krem peeling sonrası nemlendirme etkisini arttıracaktır.

Cilde Uygulanacak Buhar Banyosunun Detoks Etkisi

Buhar banyosu bilindiği üzere yalnızca cilt üzerinde değil aynı zamanda üst solunum yolu enfeksiyonlarında da rahatlıkla kullanabileceğimiz bir doğal tedavi yöntemidir. Buhar banyosunun ciltte ciddi anlamda detoks etkisi vardır.  Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar.  Buhar banyosunun ardından,  gözenekler iyice açılacağından mutlaka bir tonikle sıkıştırılması gerekir. Daha sonra su bazli nemlendirici kullanarak uzun süre nemli kalmasını sağlamak önemlidir.

Güneş Lekelerine Kesin Çözüm Önerileri

Asit Bazlı Peeling Uygulamasının Detoks Etkisi

Cilt bakımı uygulamalarının diğer bir adımı da belli aralıklarla ciltte peeling etkisi yaratan asit bazlı ürünler kullanmaktır.  Bu ürünlerin özelliği cildin alt tabakasını ortaya çıkarmak üst ölü tabakadan arınmaktır.  Ancak bu ürünleri kullandıktan sonra da cildin çok daha fazla nemlenmeyi ihtiyacı olacağından, en iyi nemlendirici yuz kremi kullanmak gerekmektedir. Nemlendiriciler, hayatımızın bütün aşamasında olması gereken ürünlerdir. Nemlendirici yüz kremi gittiğimiz her yere taşıyacağımız en önemli eşyalarımızdan biri olmalıdır.

Maskelerin Cilt Üzerindeki Detoks Etkisi

Cilt bakım aşamalarının Detoks etkili diğer bir kısmıda belli aralıklarla uygulanan kil maskeleridir. Kil maskeleri doğal mineraller içerdiğinden cildin derinlemesine temizliğini sağlar, ancak cildi de bir o kadar kurutur. Maskenin ardından en iyi nemlendirici krem kullanmak maskenin etkisini arttıracağı gibi cildinize parlaklık, elastikiyet sağlar. Kil maskesi gibi cilt üzerinde yoğun etkiye sahip ürünler mutlaka diğerlerinde olduğu gibi yuz nemlendirici krem ile desteklenmelidir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : empati

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İlber Ortaylı ve Tavsiyeleri – Bir Ömür Nasıl Yaşanır ?

Satranç Kitap İncelemesi

Satranç Kitap İncelemesi : Stefan Zweig