in

Netflix’ın Orijinal Türk Dizilerini İncelemeye Aldık

?????????????????????????????????????????????????????????

Son yıllara damgasını vuran Online dizi ve film platformu Netflix, Türkiye’de yaptığı orijinal içerik çalışmaları ile de gündeme gelmektedir. Tüm dünyada izlenebilen ve farklı ülkelerin iş birliği ile çekilen yeni diziler bu platformun popülaritesinin de artmasına olanak sağlıyor. Amerikan ve İngiliz dizilerinin dünya çapında popülerliği yerini artık başka ülkelerin yapımlarına da bırakabiliyor. Örneğin yine bir Netflix yapımı olan İspanyol dizisi La Casa De Papel, başta ülkemizde olmak üzere pek çok dünya ülkesinde geniş bir hayran kitlesi elde etmiştir.

Bu yüzden ülkemizde de başta Hakan Muhafız olmak üzere orijinal Netflix dizilerinin anlaşmaları yapılmaya başlandı.

İnternetten İzlenen Filmlere Ceza Var Mı?

#1 Fantastik Bir İstanbul Hikayesi : Hakan Muhafız

Hakan Muhafız, ilk ve ikinci sezonu ile bu platform üzerinden büyük bir beğeni toplamıştır. Bilindik Türk dizilerinin aksine daha kısa süreli ve enteresan konulu bir dizi olan Hakan Muhafız birden fazla yönetmen tarafından yönetilmiştir. Fantastik bir İstanbul hikayesi olarak adlandırılan ve hem tarihe hem de İstanbul’un sokaklarına dayanan bu dizi aynı zamanda ilk Türk süper kahraman dizisi olarak da kabul edilebilir. Dizinin iki sezonunu da Netflix üzerinden izleyebilmeniz mümkündür. Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Ayça Ayşin Turan gibi ünlü oyuncuların yer aldığı kadrosu ile de dikkat çeken dizi, ilk kez 2018 yılında yayınlanmaya başlandı.

#2 Beren Saat’in Setlere Dönüşü : Atiye

Atiye ismi verilen bu yeni Türk Netflix dizisi de bir takım fantastik ögeleri bünyesinde barındırıyor. Aynı platform üzerinden çekilen ikinci Türk dizisi olan Atiye, ressam olan genç bir kadının mistik hikayesine yoğunlaşıyor. Konusunda dram, gizem ve bazı tarihi olayların yer aldığı bu dizide sevilen oyuncu Beren Saat de başrolde yer alıyor. Beren Saat’in uzun süren bir aradan sonra setlere dönüşü de hayranlarını mutlu etmiştir. Çekimleri İstanbul ve Göbeklitepe’de yapılan dizinin kadrosunda pek çok ünlü isim de yer alıyor.

#3 Lise Zamanlarında Yaşanan Aşk Hikayeleri : Love 101

Netflix tarafından yapılan üçüncü Türk dizisi olma özelliğini taşıyan Love 101 de yeni sezon ile birlikte tam 130 ülkede aynı anda gösterime girmeye hazırlanıyor. Beş tane liseli gencin farklı özelliklerine ve problemlerine odaklanan bu dizide pek çok tanıdık yüz de rol alıyor. 1990’ların başında geçen bir dönem dizisi olan Love 101 aşk, dram ve komedi türlerinde iddialı bir yapım olacağa benziyor.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Heysel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yaz Ayları İçin Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Lazer Epilasyonda Teknolojik Yenilik : Alexandrite Lazer Epilasyon