in

Netflix’in Sevilen Dizisi: Stranger Things

Netflix tarafından 2016 senesinde yayınlanmaya başlanan Stranger Things, fantastik ve bilim kurgu türünde bir dönem dizisidir. İçerisinde bir takım korku ögelerini de barındıran dizi, ilk bölümünün yayınlanmasının ardından büyük bir hayran kitlesine ulaşabilmeyi başarmıştır. Yönetmenliğini usta yönetmenler Duffer Kardeşler’in yaptığı dizide bir de usta oyuncu Winona Ryder’ı görmekteyiz.

Netflix’ın Orijinal Türk Dizilerini İncelemeye Aldık

Dönem Dizileri Arasında Farklı Bir Yere Sahip

Stranger Things, seksenli yıllarda geçen hikayesi ile sıradan bir dönem dizisi gibi gözükse de işlediği konu itibari ile oldukça enteresan bir yapımdır. Bilim kurgu ve fantastik bir yapım olma özelliğini taşıyan dizinin konuyu işleyişi de oldukça başarılıdır.

Will isimli küçük bir çocuğun bilinmedik bir sebep ile ortadan kaybolması sonucu tüm kasaba harekete geçmiştir. Tüm çalışmalara rağmen hiçbir ize dahi rastlanmaması sonucu Will’in arkadaşları ve ailesi umutsuzluğa kapılır. Fakat küçük çocuğun kaybolmasının ardından birden bire ortaya çıkan küçük bir kız çocuğu da kafaları karıştıracaktır. Doğaüstü bazı güçlere sahip olan  bu kız çocuğu kasabada gerçekleştirilen bazı bilimsel deneylerden bahsedecek ve Will’in de ortadan kaybolma hadisesi bu olaylar ile bağlantılı bir hale gelecektir.

Apple Dizi Sektörüne El Atıyor

Sevilen Dizinin Üçüncü Sezonu Da Yolda

Netflix tarafından tüm hakları satın alınmış olan orijinal bir yapım olma özelliğini de taşıyan Stranger Things birinci ve ikinci sezonuyla büyük bir başarı elde etmiş ve hatrı sayılır bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. İlk iki sezonda işlenen konuların devamı niteliğinde olan üçüncü sezonu ile gönülleri yeniden fethetmeye hazırlanan bu dizide yeni karakterler ve yeni esrarengiz olaylar başı çekiyor.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Heysel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Alternatif Tıbbın Göz Bebeği Refleksoloji

Yüz İçin En iyi Güneş Koruyucuları Sizler İçin İnceledik