1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler

New York 5G’yi nasıl erişilebilir ve uygun hale getirecek

New York 5G’yi nasıl erişilebilir ve uygun hale getirecek
0

Teknoloji girişimi NYCx‘in direktörü, kamu-özel ortaklığının yeni nesil kablosuz teknolojiyi sunmanın anahtarı olduğuna inanıyor.

Dünyanın en hızlı kablosuz veri ağı yakında dünyanın en hızlı şehrine geliyor.

New York 5G'yi nasıl erişilebilir ve uygun hale getirecek |Teknolojik Gelişmeler

2018 yılında New York City, Governors Island Park’ta 5G‘yi denemek için üç şirketten (Neutral Connect Networks, Fiberless Networks ve Edge Fibernet) istedi. Çeşitli teknolojiler test edildiğinde aylar içinde şehir yetkilileri, 5G’yi dağıtmanın zor olacağını, ancak faydaların önemli olduğunu öğrendiler.

5G testi, 2017 yılının sonlarında başlayan ve 2018’den fazla süren kentin NYCx moonshot meydan okuma programının bir parçası. Girişim, kamu görevlileri, teknoloji firmaları, akademisyenler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasındaki işbirliğini teşvik ediyor. Governors Island Park, Manhattan ve Brooklyn arasındaki küçük bir adada yer almaktadır. Kentin CTO yardımcısı ve NYCx’in genel müdürü Jeremy Goldberg, adanın hareketli tepeleri ve tarihi anıtları, yeni nesil kablosuz teknolojiler için ideal bir test alanı haline getirdiğini söyledi.

5G mücadelesi

New York 5G'yi nasıl erişilebilir ve uygun hale getirecek |Teknolojik Gelişmeler

Goldberg, NYCx ekibinin, bağlantının kısıtlamaları hakkında bilgi edinmek ve çeşitli kullanım durumları için bir test ortamı olarak Valiler Adası’na baktı. 5G’nin New York’lulara nasıl fayda sağlayabileceğini anlamak için şehir, ağı test etmek, saat yükleme ve indirme hızlarını ve ağa herhangi bir zamanda erişebilecek kişi sayısını hesaplamak istedi.

Goldberg, 5G mücadelesi “büyüme, eşitlik, sürdürülebilirlik ve esnekliği” teşvik etmek için tasarlanan şehrin daha geniş dijital dönüşüm stratejisinin bir parçası. CTO departmanı tüm New Yorkluları teknolojinin merkezinde tutmaya odaklanıyor. “Dönüştürücü” potansiyeline ulaşmak için 5G’nin tüm New Yorklular için ekonomik, erişilebilir ve pratik olması gerektiğini vurguladı.

Şehir yetkilileri, NYCx bağlantı zorluğunun girişimciliği teşvik edeceğini ve “sadece şehrin amaçları için değil, aynı zamanda girişimciler, akademisyenler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve gerçekten eşsiz AR ve VR uygulamaları geliştiren diğerleri için girişimciler için” bir öğrenme modeli olarak hizmet edeceğini umuyoruz. ” açıklamasını yaptı.

Yorum Yap