Nintendo Swıtch Lite Hakkında Bunları Biliyormusunuz!!!

nintendo-switch-lite-bilinmeyen-ozellikleri

Japon oyun konsolu firması olan Nintendo farklı tasarımları ile dikkat çeken bir teknoloji firması olarak ön plana çıkıyor. Firmanın yeni ürünü olacak olan ve tasarımı gün yüzüne çıkan Nintendo Switch Lite hakkında firma tarafından yeni açıklamalar yapıldı. Ülkemizde de satışa sunulacak olan yeni Nintendo Switch Lite, farklı tasarımı ve uygun fiyatı ile oyun konsolu alıcılarının gözünü boyamaya devam ediyor. Bu yeni oyun konsolu hakkında edinilen yeni bilgilere göz atabilirsiniz.

Oyun Severler Bu 10 Oyun İçinde Sizin Favori Oyununuz Hangisi?

Tasarımı Ve Fiyatı İle Dikkat Çeken Bir Yenilik

 Nintendo Switch Lite, firma tarafından yapılan yeni açıklamalar dahilinde oldukça hafif bir tasarıma sahip. 5.5 inçlik bir ekrana sahip olan bu yeni tasarım Nintendo Switch’in 6.5 inçlik, alışılmış ekran boyutuna oranla daha küçük. Ekran boyutunda yapılan bu yeniliğe rağmen her iki modelin de ekran çözünürlüğü aynı.

Sarı, gri ve turkuaz renklerinde üç farklı renk seçeneğine sahip olacak olan bu yeni modelin batarya özellikleri de bir öncekine oranla daha gelişmiş. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Nintendo Switch Lite, diğer modellerde olan televizyona bağlanma özelliğini ne yazık ki yansıtmıyor.

20 Eylül 2019 tarihinde satışa çıkması planlanan bu yeni modelin fiyatı ise diğer modellere oranla daha uygun. 199 dolarlık bir satış fiyatı ile piyasaya çıkacak olan Nintendo Switch Lite ülkemizden de satın alınabilinecek. Bu fiyat firmanın diğer modelinden yaklaşık olarak 100 dolar daha ucuz.

Nintendo Switch Lite da Hangi Oyunlar Oynanabilinecek?

 Yeni model hakkında verilen yeni bilgilere bakıldığında bu oyun konsolu ile Nintendo Switch kitaplığında bulunan tüm oyunlara erişim sağlanabilinecek. Üstelik 8 Kasım tarihinde oyun konsolunun yeni Pokemon versiyonlu tasarımı da piyasaya sürülecek. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu tasarımlar Pokemon Sword ve Pokemon Shield oyunlarında bulunan iki yeni Pokemon’un görselleri ile piyasaya çıkartılacak.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık