in

Okurken Gözyaşlarınıza Engel Olamayacağınız En İyi 5 Kitap

Her kitabın kendine özgü bir ruhu, anlatımı, hissi ve konusu vardır. Ancak bazı kitapları okurken mutlu olur, gülümser; bazı kitapları okurken ise hüzünlenir ve duygusal anlar yaşarız. Bugün sizler için okurken gözyaşlarınıza engel olamayacağınız 5 kitap sunuyoruz.

#1 Şeker Portakalı

İnsan çocukken yaşadıklarını masumluk çerçevesinde yaşar. Büyüdükçe bu masumiyeti genelde kaybolur. Şeker Portakalı kitabının kahramanı Zeze'nin yaşadıklarına kitabı okurken tanık olacak, belki de çocukluğunuza geri döneceksiniz.

#2 Yeşil Yol

Bir Stephen King romanı olan Yeşil Yol, Tanrı iradesini konu alan bir roman olmakla birlikte hapishanede geçen bir hikayeyi anlatmaktadır. Hapishanede gardiyan olarak çalışan Paul, kocaman ve merhametli bir yüreğe sahiptir. Cohn Coffey adında bir mahkumun hapishaneye gelmesi ile ardı ardına gelecek olaylar ve Paul'un iyimserliği ve yaşananlar sizi derinden etkileyecek.

#3 Kız Kardeşim İçin

Duygusal ve dramatik kitaplar arasında başta gelen kitaplardan biri olan Kız Kardeşim İçin, Jodi Picoult tarafından yazılmıştır. Kitapta lösemi hastalığı ile savaşmakta olan ablası Kate'in bu durumunun ağır baskısı ile karşılaşan ve psikolojik travmalar geçiren Anna'nın yaşadıkları sırasıyla aile üyeleri tarafından anlatılıyor. Anna, ablasının hastalığı nedeni ile donör olarak dünyaya getirilen bir bebektir. Kitap sizi oldukça etkileyecek ve duygusal anlar yaşamanıza neden olacak bir özelliğe sahip.

#4 Beyaz Gemi

Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un önemli eserlerinden biri olan Beyaz Gemi, babası uzaklarda olan ve babasının beyaz bir gemi ile gelmesini bekleyen saf ve masum duygulara sahip 8 yaşındaki bir çocuğun yaşadıklarını anlatıyor. Eser, dünyevi hırs ve arzulardan sizi çekip çıkaracak beyaz bir gemiyi sizlere hayal ettirirken sizlere derin duygular yaşatabilir.

#5 Uçurtma Avcısı

Kitapta romanın ana kahramanı olan Emir, çocukluk arkadaşı Hasan'a yaptığı ihaneti unutamadığı için Afganistan'a döner. Ancak Hasan'ın öldüğünü öğrenir. Bunun üzerine vicdanını bir nebze de olsa rahatlatabilmek için arkadaşı Hasan'ın ardında bıraktığı çocuğunu sahiplenir. Emir ve Hasan çocukluklarında Afganistan'ın başkentinde yaşamaktadırlar ve o dönemde burada monarşinin son demleri yaşanmaktadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Superman

Boş Vakitlerinizi Ailece Değerlendirebileceğiniz Eğlenceli 5 Aktivite

Saç Dökülmesi Probleminiz mi Var? İşte Size Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri