Online Otel Rezervasyonu Yaparken Bunlara Çok Dikkat Etmelisiniz

online-tatil-rezervasyonu

 Otel Hakkında Sosyal Medya Yorumları Ne Söylüyor?

Sosyal medya genel manada önemsiz gibi görünse de, tatilcilerin yorumlarını en açık şekliyle görebileceğiniz bir platformdur. Otel kendine ait site içerisinde, kurumun kendisini övmek amaçlı kurgulanmış olabileceğini düşündüğümüz yorumlardan çok uzakta; aklımızdaki sorulara en gerçekçi cevapları bulabileceğiniz bir ortamdır. Güvenilirlik noktasında yüzde 100 başarılı olduğu asla söylenemez. Ancak gideceğiniz otele ait en ufak ayrıntı dahi emin olun yorumlarda yerini çoktan almıştır.

Rezervasyon Yaptığınız Site Güvenilirliği Ölçüsü

Online otel rezervasyonunda en mühim nokta, rezervasyonu ayarlayacağınız sitenin güvenilirliğidir. Ismi duyulmamış, rastgele seçilen sitelerden yer ayırtmak dolandırıcılar ile karşılaşılmasına davetiye çıkartmaktadır.

Siz rezervasyonu yaptığınızı düşünürken, tatil zamanı geldiğinde buna benzer bir kaydın olmadığını öğrenebilir ya da muhattap bir kimseyi karşınızda bulamayabilirsiniz. Bu noktada, her daim kendisini ispatlamış, kalitesi ortada ismi herkesçe bilinen bir site üzerinden rezervasyon yaptırmak en iyi tercih olacaktır.

Sitenin SSL Sertifikası olması çok çok önemlidir. Bu kart bilgilerinizin güvenilirliği açısından gereklidir. Özellikle kredi kartı ile yapılacak rezervasyonların ödeme işlemlerinde 3D Secure sistemi olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Otelin Konumu

Otel konumu ile ilgili konum bilgisi ayrıntılı olarak incelenmelidir. Sadece il ve ilçe bazında yapılan incelemeler, tatile gidildiği anda memnuniyetsizlik ile karşılaşılmasına sebep olabilir. Bunun sebebi ise, otele ait konumun denize ve turistik merkezlere uzak olmasıdır. En başta eksik yapılan bu inceleme tatili ciddi şekilde olumsuz etkileyebilecek bir sebeptir.

Giriş-Çıkış Tarih Kontrolleri

Erken rezervasyon kapsamında yapılan anlaşma sonucu; otele giriş çıkış tarihleri çok dikkatli şekilde incelenmelidir. Gerekli tarih ve saatte yapılmayan çıkışlar, ekstra masraf olarak yansıyacağından, ekonomik açıdan hazırlıksız yakalanmanız mümkün.

Fiyat Tek Belirleyici Olmamalıdır

Online erken otel rezervasyon kampanyalarında, otel fiyatlarını hiç görmediğiniz fiyatlara görebilmeniz mümkün. Ancak olayın büyüsüne kapılıp incelemeden yapılan işlemler, ne yazık ki tatili hüsrana çevirebilmektedir. Örneğin, otelin sadece oda fiyatı kampanyaya eklenmiş ve yeme içme masrafları kampanya dışıdır. Bu çok uygun görünse de, bir tık yüksek fiyata yapılan kampanyada otelin odası ile beraber hizmetleri de kampanyaya dahil edilmiş olabilir.

Bu faktörler göz önünde bulundurulmalı ve bunun yanında, illa ki çok uygun fiyata tatil yapmak adına rahatınızdan ve konforunuzdan vazgeçmek çok da iyi bir seçim olmayacaktır.

 

Rezervasyon yaptıracağınız otele ait; konaklama bilgisi, mutfağı, odaları, sunduğu hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Otelin size suncağı bütün olanakları düzgün şekilde inlemeniz gerekmektedir.  

Otel rezervasyonu esnasında ödediğiniz tutarın, hangi hizmetlere karşılık ödendiği konusunda ayrıntılı bilgi edinin ve ekstra masraf çıkartacak herhangi bir konu ile sürpriz şekilde karşı karşıya gelmeyin.

Online Rezervasyonda İptal Koşulları

Yaptığınız rezervasyonun iptali söz konusu olduğunda ya da olası bir aksi durum karşısında yapılan ödemenin iadesi noktasında gerekli anlaşma en başta yapılmış olmalıdır. Bu madde çok önemlidir. 

 

Çünkü online yapılan otel rezervasyonları genelde belirli şartlar kapsamında hazırlandığı için kişiler direk onaylama yoluna gider. Özellikle acele yapılan tercihlerde ilgili maddelerin okunmaması ya da dikkatsizce gözden geçirilmesi ne yazık ki bu konuda mağduriyet oluşturabilmektedir.

”Sizin İçin Araştırdık, 10 Mükemmel KIBRIS Otelini Seçtik” adlı yazımızı okumak için tıklayın.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık