1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Operatörler Uzaktan Eğitim Sistemi İçin Öğrencilere Ücretsiz 3GB İnternet Veriyor

Operatörler Uzaktan Eğitim Sistemi İçin Öğrencilere Ücretsiz 3GB İnternet Veriyor
2

Covid-19 salgını yüzünden öğrenciler eğitimlerine evden devam edecekleri açıklanmıştır. Öğrenciler derslerini TRT yoluyla ve uzaktan eğitim ile kesintisiz almaya devam edeceklerdir. EBA Uzaktan eğitim ile derslerini alacak öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı operatörler ile bir anlaşma yapmıştır. Yapılan bu anlaşma neticesinde ülkemizde bulunan 3 büyük operatör öğrencilere ücretsiz 3GB internet verecektir.

Corona virüsü, insandan insana bulaşmaya devam ediyor. 2019 Yılında Vuhan şehrinde ortaya çıkan virüs, kısa süre içerisinde 150 binden fazla kişiye bulaştı. Üst solunum yollarını etkileyen ve ileri yaştaki kişilerde ölümlere neden olan salgın yüzünden 5 binden fazla kişi yaşamanı yitirdi. Ülkemizde alınan yüksek güvenlik önlemleri sayesinde Mart ayına kadar herhangi bir vakaya rastlanılmadı. Fakat geçtiğimiz günlerde Avrupa dan gelen bir vatandaşımızda virüs tespit edilmiş ve karantina altına alınmıştır. Yakın çevresiyle birlikte 5 vaka resmi olarak kayıtlara geçmiştir.

İlginizi çekebilir: MEB UZAKTAN EĞİTİM NASIL OLACAK? EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Ülkemizde görülen bu vaka yüzünden, devletimiz önlemleri gözle görülür şekilde arttırmaya başlamıştır. Alınan önlemler kapsamında ülke genelinde yapılacak konferanslar iptal edilmiş, alıveriş merkezlerinin çalışma saatleri değiştirilmiş ve ülkemizde oynanması beklenen spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasına karar verilmiştir. Tüm bu önlemlere ek olarak geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı yaptığı açıklama ile ülke genelinde okulların kapatılmasına karar vermiştir. Öğrenciler Corona virüsü sebebiyle kapatılan okullarındaki dersleri uzaktan eğitim yoluyla alacakları açıklanmıştır.Peki, EBA uzaktan eğitim nasıl yapılacak? EBA için ücretsiz 3GB internet almak isteyen öğrenciler ne yapmalıdır? Milyonlarca öğrencinin ve velinin merakla beklediği bu sorunun cevabını gelin birlikte inceleyelim.

EBA İçin Verilecek Ücretsiz 3GB İnternet Nasıl Alınır?

MEB Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak? İlkokul ve Ortaokul da Evde Eğitim Nasıl Verilecek? Eba Şifresi Nasıl Alınır?

Corona virüsü milyonlarca kişiyi tehdit etmeye devam ediyor. Ülkemizde yaşanması muhtemel salgının önüne geçebilmek, devletimiz önlemlerini arttırmaya başladı. Alınan bu önlemlerden biri de okulların kapatılmasıydı. Okulların kapatılmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci derslerini TRT yoluyla ve uzaktan eğitim vasıtasıyla alacak. Uzaktan eğitim ile derslerini alacak öğrencilere operatörler 3GB interneti ücretsiz olarak verecek. Turkcell aboneleri, öğrencilere verilecek olan Turkcell ücretsiz 3GB internet hizmetinden faydalanmak için BİP servisine girmesi gerekmektedir. BİP servisine giren bireyler, EBA kanalını bularak hemen kazan yazması yeterli olacaktır.

Türk Telekom hat sahipleri ise ücretsiz 3GB internet hizmetinden yararlanmak için EBA yazarak 5555 mesaj göndermesi gerekmektedir. Vodofone kullanıcıları ise herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur. Vodofone gerekli işlemlerin önceden yapıldığını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. çok işime yaradi ben cok beğendim herkese tavsiye ediyorum bunun devami gelsin diyenler beğeni atsin

  2. Site super guvenilir dogruluk va hersey garanti bence bi deneyin bi bakın derim yani kisacasi efsanae

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir