in

Oyun Severler Bu 10 Oyun İçinde Sizin Favori Oyununuz Hangisi?

Herkesin bir ya da birkaç hobisi mutlaka vardır. Peki ya siz nelerden hoşlanıyorsunuz? Eğer sorunuzun cevabı pc ve konsol oyunları ise sizin için hazırladığımız listeye göz atmadan sakın karar vermeyin.

2019 yılının başında olduğumuz şu günlerde piyasaya yeni sürülen oyunlar, serilerin devamı, açık dünya oyunları ve daha fazlası için bu oyunları denemenizi tavsiye ederiz. Herkesin hoşlandığı bir ya da birkaç oyun konusu mutlaka vardır. Bunlar futbol, macera, aksiyon, korku, komedi, savaş, anime, dövüş, strateji, bilim kurgu şeklinde sıralanabilir. Tüm bu konuları ayrı ayrı işleyen ya da birkaçını bir arada bulunduran oyun türlerinde, kullanıcıların aradığı bir diğer önemli özellik ise grafiklerin gelişmişliğidir. Gerçeğe yakın bir hissiyat sağlayan oyunların kasmadan devam edebilmesi de ayrıca önemlidir. Daha çok bir hikayesi olan oyunlar kullanıcılar tarafından rağbet görmektedir.

Aşağıda sizler için oluşturmuş olduğumuz oyun listesini ve listede bulunan oyunlarla alakalı açıklamalara ulaşabilirsiniz. Sizlerin de bu listede mutlaka olması gereken bir oyun öneriniz var ise lütfen yorumlarda belirtiniz. 

Keyifli oyunlar

#1 Bir Mitolojisi Efsanesi God Of War

İlk çıktığı günden beri geniş bir oyuncu kitlesinin beğenisini kazanan God Of War kullanıcılara konsol aldıran türden bir oyun. Yunan tanrıları ile büyük bir mücadeleye giren Kritos’un trajik hikayesi sizleri de etkisi altına alacak. Çünkü eşini kaybeden kahramanımız hem karısının intikamını almak istemekte, hem de eşinin yadigarı olan tek evladını hayata hazırlamak istemektedir.

Son serisinde gerçeğe yakın bir figür sergilemeye çalışıldığı için kahramanımız yaşlandırılmıştır. Ps 4 için uyarlanan yeni sürüm God Of War 20 Nisan 2018 tarihinde çıkmıştır. Oğlu ile yeni maceralara yelken açan Kritos savaşçı yeteneklerini, teknik gelişmelerle daha bir etkili sergiliyor. Bu oyundan diğer serilerden farklı olarak günlük yaşam için gerekli olan avlanma ve diğer hayatta kalma becerilerine de ayrıca yer veriliyor.

#2 Red Dead Redemption Serisi

Red Dead Redemption, Rockstar firmasının efsane oyunlarından sadece biri. Kullanıcıyı vahşi batının aksiyon dolu günlerine götüren oyun kovboy, silah, kötü adamlar ve keskin nişancıların kasabalarda kol gezdiği dönemleri anlatıyor. Kasaba şerifi, iyiler, kötüler ve macera duygusunu doruklarda yaşayacağınız bir açık dünya oyunu sizleri bekliyor. İlk olarak 18 Mayıs 2010 tarihinde piyasaya sürülen Red Dead Redemption hazırlanırken San Diego ile Rockstar işbirliği içinde çalışarak yoğun bir emek ortaya koymuştur. Konsol olarak playstation 3, x box 360, x box one cihazlarında sevilerek oynanan bir oyundur.

#3 The Last of Us

Oyun listemizde mutlaka olması gereken bir diğer oyun ise The Last Of Us’dur. Her ne kadar oyunu bitirmiş de olsanız günlerce aklınızdan çıkmayacak bu oyun birbirinden görkemli efektleri ile sizler etkisi altına almayı başarıyor. Bir solukta oynamak isteyeceğiniz bu oyunun hüzünlendirici öyküsü içinizi burkacak. Kahramanımızın zihninde geçmişte yaşadığı acıların izleri kalsa de hayatını sürdürmek zorundadır ve bunun için yeni insanlarla tanışır. Bu oyun da playstation 3 ve 4’e başarılı bir şekilde uyarlanmıştır. Çıkış tarihi 14 Haziran 2013 olan oyunun müdavimleri, aradan geçen zamana rağmen sabırla yeni sürümleri beklemişlerdir.

 

#4 Mortal Kombat

Dövüş oyunu severlerin koleksiyonlarının olmazsa olmazı olan Mortal Kombat’ın piyasaya sürülen en son serisi Mortal Kombat 11’dir. Bu oyunda iyiler ve kötülerin mücadelesi oyun karakterlerinin yetenekleri ile birleşerek farklı bir özellik kazanmıştır. İlk serilerinde ikili mücadelelerin ağırlıkta olduğu oyun zamanla stratejik bir boyut kazanmıştır.

Ölümcül dövüş oyununuz 1995 yılından bu tarafa kendini yenilemiş ve daha da gelişmiş özellikleri ile oyunseverlerin beğenisine sunulmuştur. Mortal Kombat oyununda oyuncuları en çok heyecanlandıran sahne ise finish yani bitirme sahnesidir. Karşılaşmanın galibinin rakibini bitirirken sergilemiş olduğu efsane figürler ve bunun görsel olarak yansıtılması ise ayrıca dikkat çekiyor. Seçtiğiniz savaşçının özellikleri ne kadar yetkin olursa olsun, rakiplerinizi asla küçümsememeniz gerektiğini unutmamalısınız.

#5 Far Cry New Dawn

Teknolojik gelişmelerle doğal yaşam unsurlarını bir araya getiren bir başka oyun ise Far Cry New Dawn’dır. XBOX ve playstation konsolları için geliştirilen oyun yapımcıların kıyamet sonrası yaşanacakları konu edindiği fantastik bir macera olarak karşımıza çıkıyor. 

İlk serilerindeki grafik hatalarını son sürümlerinde tekrarlamayan oyun, konu, savaş aletleri ve silah özellikleri, grafik, görsellik ve çözünürlülük gibi bir oyuncuların aradığı pek çok unsurda bir hayli kendini geliştirmiş görünüyor. Oyunun kahramanlarına baktığımızda piskopat kişilik örneklerinden, kardeşlik ilişkilerine, iyiyle kötünün savaşından, hayatta kalma mücadelesine kadar çok farklı duyguları bir arada yaşayabiliyorsunuz.

#6 Metro: Exodus

Video oyun severlere açıkça bir davet gönderen oyun, daha bu yılbaşında piyasaya sürülmesine rağmen yüzde doksanın üzerinde beğeni toplamayı başardı. Dmitry Glukhovsky'nin romanından uyarlanan oyun Metro’nun üçüncü oyunu Metro 2033’ün devamı niteliğinde. Oyun modu olarak tek oyuncu tarafından kontrol edilen bu oyunu arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz. 

Playstation 4 ve Microsoft üzerinden oynayabilirsiniz. En az kitabı kadar, oyunun da oldukça geniş beğeni kitlelerine ulaştığı Metro Exodus karakterleri ve görsel efektleri ile giyim kategorilerinde de karşımıza çıkıyor.

#7 Devil May Cry 5

Metro Exodus gibi sıralı bir seri oluşturan Devil May Cry 5 kendinden önceki dört serinin geliştirilmiş versiyonu olarak bizleri karşılıyor. PlayStation 4 ve PC platformlarında zevkle oynayacağınız Devil May Cry Capcam yayın kuruluşu tarafından tasarlanarak piyasaya sürüldü. Sıra dışı bir intikam hikâyesini konu alan oyunda görkemli oyun kahramanlarının yanında acayip yaratıkları da görebiliyorsunuz.

#8 Call Of Duty

Her oyun kendi kategorisinde ayrı ayrı gelişedursun Call Of Duty serisi savaş oyunlarından hoşlananların,  bu kategoriye dair hemen her beklentisini başarıyla karşılıyor. Geliştirilmiş silah özellikleri, strateji, ayrıntılı oyun ayarları, görsellik ve zorluk sevileri gibi oyuna dair hemen her unsuru Call Of Duty’nin tüm serilerinde bulabiliyorsunuz.

#9 Halo Infinite

Nintendo Switch platformu için de kullanılan Halo Infinite, XBOX One ve PC’ de de oynanabilmektedir.  Microsoft stüdyolarında hazırlanan oyun sizlere görsel zenginlikleri ile birlikte son derece görkemli maceraların kapılarını aralamaktadır. Oyun dünyasının gelebileceği ve devam edeceği noktalardan da ipuçları sergileyen oyunda aynı zamanda başarılı bir bilim kurgu temasının işlendiğini görüyoruz.

#10 Need for Speed

Araba yarışı tutkunlarının severek oynadığı oyunlardan bir olan Need For Speed ise çeyrek asırlık geçmişi ile oyun severlerin gözdesi olmaya devam ediyor 1994 ten bu yana en az araba markaları kadar kendini yenileyen oyunumuz yayın kuruluşu olarak da kendi tasarımcılarının adını alırken aynı usta ellerde gelişiyor.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

3 Pings & Trackbacks

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Çatlayan Dudaklar İçin Yumuşacık Öneriler

Doğadan Gelen Mucize İçecek Yeşil Çayın Faydaları