1. Ana Sayfa
  2. Para Kariyer

Papara Hesabı Kiralamak Suç Mu?

Papara Hesabı Kiralamak Suç Mu?
0

Papara hesabı kiralamak furyası yüzünden kullanıcıların aklında kiralama yöntemi ile para kazanma bulunuyor. İşin aslı düşündüğünüzden farklı.

Papara hesabı kiralama yöntemi ile para kazanmak isteyen kullanıcıların, kiralama sonrasında paralarını aldıkları bir gerçek. Ödeme konusunda sorunlar yaşanmıyor. Ancak işin aslı tüm bu işlemler bittikten sonra ortaya çıkıyor.

Sizden Papara hesabınızı isteyen ve karşılığında para vereceğini söyleyen kişiler sizin adınıza olan Papara hesapları sayesinde yasa dışı kumar sitelerinde kumar oynayabiliyorlar.

Hesaba giren ve çıkan paralar tamamen sizin adınıza olduğu için asıl kumar oynayan kişilerin başı derde girmediği gibi, yasa dışı kumar cezaları da sizin başınıza kalıyor. Sadece para cezası ile cezalandırılacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Bazı durumlarda hapis cezası almanıza bile neden olabilecek durumlar yaşanabiliyor.

Papara Hesabımı Kiraladım, Ceza Alır Mıyım?

Papara hesabınızı kiraladınız ve bundan gelir almak istiyorsunuz. Maalesef yapılan bu adım tamamen yasa dışı.

Papara hesabınızı yeni kiraladıysanız ve içinde herhangi bir işlem yapılmadıysa hâlen geri dönüş şansınız bulunuyor. Hemen Papara hesap bilgilerinizi değiştirerek kişilerin elinden hesabınızı kurtarın. Bu aşamadan sonra size yapılmışsa olan ön ödemeleri onlara geri gönderin.

Sizinle iletişime geçip hesaplarınızı kiralamak isteyen kişileri de en yakın savcılığa şikayet edin. Durumu en iyi şekilde açıklayın ve onlardan aldığınız paraları teslim edin.

Papara hesabı kiraladım ceza alır mıyım konusuna verilebilecek cevaplar durumun aşamasına göre farklılıklar gösterir.

Papara Hesabı Kiraladım Ne Kadar Ceza Alırım?

papara-hesabi-kiralamak
Papara hesabı kiralamak

Papara hesap kiralama cezaları başlangıç olarak 6 Ay hapis cezası ila 13 Yıl arasında değişiklik göstermekte. Bunun yanı sıra alacağınız para cezaları da bulunuyor.

Papara hesabı kiralamak bu cezaları almanıza neden olan durum değildir. Papara hesabı kiralayan kişilerin yaptığı işlemler bu cezaları almanıza neden olmaktadır.

Sizin adınıza yasa dışı kumar oynayabilir, yasa dışı sitelerden alışveriş yapabilir ve kara para aklamak için kullanabilirler. Kendi kimliklerini gizlemek için sizlerin kartlarını ve hesaplarını isteyen kişiler sizlere elbette ödemelerinizi yapacaktır.

Ancak alacağınız birkaç kuruş karşılığında 6 ay ila 13 Yıl arasında hapis cezası ve/veya para cezası ile karşılaşabilirsiniz.

Instagram Papara Hesabı Kiralamak

Özellikle sosyal medya platformlarında kol gezen Papara hesabı kiralama yöntemi ile para kazanacağınızı iddia eden kişilerden uzak durmanız gerekiyor.

Instagram papara hesabı kiralamak gibi kullanıcı isimleri ile papara hesabı kiraladıklarını söyleyen kişiler. Bu durumun yasal olduğunu ve karşılığında direkt olarak parayı alabileceğinizi iddia edecektir.

Bu ve benzeri hesapları sadece Instagram değil, Facebook, Tik Tok, Telegram, YouTube gibi platformlarda da bulabilirsiniz. Papara resmi iletişim adresine söz konusu hesapları şikayet ederek gerekli cezayı almalarını, hesaplarının kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Papara Hesabı Nasıl Kapatılır?

Papara hesabı kiralamak işlemleri sonrasında yapabileceğiniz en garanti yöntem Papara müşteri hizmetleri ile iletişime geçip en hızlı şekilde hesabınızı kapatmanız olacaktır.

Papara hesabı nasıl kapatılır? Papara hesabınızı kapatmak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. Bunlardan ilki destek@papara.com adresine hesabınızı kapatmak istediğinize dair mail göndermek.

Papara numaranız, Kimlik numaranız ve beyanınızı ilettiğiniz mesajını destek@papara.com adresine göndermeniz sonrasında 24 saat içerisinde hesap kapatma talebiniz değerlendirilecektir.

İkinci yöntem ise; 0850 340 03 40 numaralı Papara müşteri hizmetlerini aramaktır. Papara müşteri hizmetleri, sizden bazı bilgileri isteyecek. Bu bilgiler ile birlikte hesap kapatma aşamalarına başlayacaklar ve kısa sürede hesabınızı dolandırıcıların elinden alıp kapatacaklar.

24 Ay Taksit Elden Senetle Altın Satanlar Var mı? bununla ilgili yazımızı da inceleyerek bu tarz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap