1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Avantajlı Alışveriş İmkanı Sunan Kart: Papara Kart (23 Soruda Tüm Detaylar)

Papara Kart ise size avantajlı online alışveriş imkanı tanıyor. Nasıl mı? Papara kat nedir, avantajları ve tüm detaylar yazımızda

Avantajlı Alışveriş İmkanı Sunan Kart: Papara Kart (23 Soruda Tüm Detaylar)
12

E-Ticaret sektörünün yaygınlaşmasıyla birlikte günümüzde birçok kişi alışverişlerini internet ortamından kolaylıkla ve pratik bir şekilde yapabilmektedir. Son derece popüler online alışverişler de genellikle tüketiciler kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştirmektedir. Papara Kart ise size avantajlı online alışveriş imkanı tanıyor.

Kredi kartı kullanmayan tüketiciler ise ya kapıda ödeme seçeneğinin aktif olarak kullanıldığı bir internet sitesini tercih etmekte ya da ön ödemeli kartları satın alarak alışverişlerini kolaylıkla yapabilmektedir. Ön ödemeli kart alan kullanıcıların karşısına ise Papara kart çıkmaktadır. Peki, Papara kart nedir, nereden alınır, avantajları nelerdir?

Papara Kart Nedir?

Papara kart, kredi kartı yerine geçen ve internetten alışveriş yapmanızı sağlayan ön ödemeli karttır. Söz konusu kart ayrıca, fiziksel ortamlarda da kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Papara Kart Nereden Alınır?

Papara kart nereden alınır sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Söz konusu ön ödemeli kart DR, Gittigidiyor, N11, Hepsiburada.com ve Teknosa mağazalarından satın alınabilmektedir. Ön ödemeli kartın satış fiyatı ise 5 TL olarak belirlenmiştir.

Papara Kart Avantajları Nelerdir?

Papara Kart Avantajları

Papara kart avantajları ile son derece dikkat çekiyor. Söz konusu ön ödemeli kartı kullanarak aşağıda yer alan çeşitli promosyonlardan ve avantajlardan son derece kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

 • Kredi kartını gereksinim duymadan yüklediğin kadar alışverişlerinizi hem sanal ortam da hem de fiziksel ortamda kolaylıkla ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.
 • YouTube Premium aboneliğine vereceğiniz ücretin yarısı tekrar size hediye edilmektedir. (Maksimum Kazanç 10 TL Ayda)
 • Söz konusu kart ile Netflix üyesi olan kullanıcılar kampanya kapsamında 10 TL hediye kazanmaktadır. Bu hediye üyeliğinizi devam ettirdiğiniz her ay kartınıza otomatik olarak yansıtılmaktadır. (Maksimum Kazanç 10 TL Ayda)
 • Spotify üyesi olan kullanıcılar tıpkı Netflix platformunda olduğu gibi 10 TL geri ödeme alabilmektedir. (Maksimum Kazanç 10 TL Ayda)
 • Eczanelerde yapacağınız harcamaların yarısı kartınıza otomatik olarak iade edilmektedir. (Maksimum Kazanç 10 TL Ayda)
 • Yolcu 360 üzerinden yapacağınız harcamaların %8’i yine kartınıza otomatik olarak iade edilmektedir. (Maksimum Kazanç 250 TL Ayda)
 • N11 mağazasında yapacağınız harcamanın %5’i kartınıza iade edilmektedir. (Maksimum Kazanç 50 TL Ayda)
 • İstegelsin üzerinden yapacağınız harcamalarda %5 kazanç elde edebilirsiniz. (Maksimum Kazanç 50 TL Ayda)

Yukarıda yer alan avantajlar 2021 yılının sonuna kadar geçerlidir. Herhangi bir ek koşula takılmadan sizlerde kolaylıkla bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Papara Kart Hakkında Sık Sorulan Sorular

Papara Kart Nedir?

Ön ödemeli kartların sunduğu avantajlı online alışveriş de Papara kart her zaman bir adım önde. Elbette ki sadece alışveriş de değil masrafsız ödeme gönderme ve ödeme alma açısından da pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Papara kart kaç TL?

Black papara kart ücretsiz olup herkes temin edebilir. TS papara kartı ise 10 TL karşılığında edinmek mümkündür.

Papara kart nerede geçer?

Papara kart Mastercard altyapısını kullanır ve dünya genelinde Mastercard’ın geçerli olduğu her yerde kullanılabilir.

Papara kartı nasıl alınır?

Papara kart almak için öncelikle papara uygulaması üzerinden hesap açmak gerekir. Hesap açıldıktan sonra papara kart al işlemleri tamamlanır. Tamamladıktan sonra adres verilir. Papara kart basımı tamamlandıktan sonra verdiğiniz adrese gelecektir.

Papara kart güvenilir mi?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından papara kart kullanımı onaylanmıştır. Tüm bankalarla anlaşmalı olan papara Mastercard altyapısını kullandığından güvenlidir. Papara kart hakkındaki şikayetler az olup olanlar da güvenlik hakkında değildir.

Papara kart yasal mı?

Papara Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından tanındığı için yasaldır.

Papara sahibi kimdir?

Papara Ahmet Faruk Karslı ve İlker Diker tarafından kurulmuştur.

Papara kullanılıyor mu?

Papara kart 29 Nisan’dan beri çekiliş ve kripto para hizmetleri için kullanılamıyor.

Papara hangi ülkeye ait?

Papara Türkiye merkezli bir elektronik para sistemidir.

Papara üye olunca ne oluyor?

Paparaya üye olunduğu taktirde para alım ve gönderim hizmetlerinden faydalanılabiliyor.

Papara hangi tarihte kuruldu?

Papara Ahmet Faruk Karslı ve İlker Diker tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

Papara hangi banka ile anlaşmalı?

Garanti Bankası, İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Akbank aracılığı ile 7/24 papara hizmeti alınabiliyor. İşlemler birkaç dakika içinde yapılıyor. Para yatırıldığında anında hesapta olması gerekiyorsa ATM, PTT veya Teknosa ile para yükleme işlemleri yapılabilir.

Papara kart kaç günde basılır?

Papara kartın tarafınıza teslim edilmesi için geçen süre yaklaşık olarak 10 iş günüdür. Bayram, tatil gibi zaman aralıklarında gecikmeler yaşanabilir.

Papara Kart 18 yaş altı alabilir mi?

Papara kart bir banka veya kredi kartı olmadığından almak için gereken minimum yaş sınırı 13’tür.

Papara Black Card nerelerde kullanılır?

Papara kart Mastercard’ın geçerli olduğu her yerde kullanılabilir. Yurt içi veya yurt dışında fiziki veya sanal olarak kullanılabilir. Pos cihazlarından da rahatlıkla kullanılabilir.

Papara black kart kredi kartı mıdır?

Hayır. Papara vadesiz banka kartları gibi içerisinde sadece para olduğunda kullanılabilir. Nakit avans özelliği yoktur. Harcama yapabilmeniz için öncelikle bakiye yüklemeniz gerekir. Kredi kartı özelliği olmadığından ve içerisine bir daha para yükleneceğinin garantisi olmadığından taksit yapılamaz. Ödemeleriniz tek çekim üzerinden gerçekleşir.

Papara vergi kesiyor mu?

Papara kart ayda 5 defa 500 TL nakit çekme hakkı sunar. Bu limitten fazla veya daha sık para çekildiği taktirde papara kesim yapma hakkına sahiptir.

Papara kartın limiti var mı?

Papara kart limiti 10 bin TL olarak açıklanmıştır.

Papara black kart nasıl aktifleştirilir?

Papara kartı aktifleştirmek için önce kartı uygulamadan tanımlamanız gerekir. Daha sonrasında aktif et seçeneği ile kartı aktifleştirebilirsiniz.

Papara faiz var mı?

Bu tarz elektronik para hizmetlerinden faiz ile kar elde edilmesi yasaktır. Bu nedenle papara kartta faiz yoktur.

Papara black kartta isim yazıyor mu?

Papara kart kişiye özel basılır. Başka birinin kullanamaması adına isminiz kartın üzerinde yazar. Kart size teslim edildiğinde aktifleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Papara numara değiştirme nasıl yapılır?

Numara değiştirmek önce papara uygulamasına giriş yapmak gerekir. Hesaba giriş yaptıktan sonra hesap ayarlarından cep telefonu değişir seçeneği ile yeni numara yazılıp onaylanır.

Papara Cashback ne demek?

Papara ile alışveriş yaptıkça belli oranlarda puan kazanılabilir. Bu puanlara da cashback, Türkçesi ile “geri ödeme” adı verilir.

Papara kart ile alışveriş yapılır mı?

Papara kart içerisine bakiye yüklendiği taktirde alışverişlerde fiziki olarak veya internet üzerindeki alışverişlerde sanal olarak kullanılabilir. Papara bir kredi kartı olmadığından para yüklenmediği taktirde alışveriş yapılamaz, eksi bakiyeye düşülemez, nakit avans çekilemez.

Yorum Yap

Yorumlar (12)

Popüler Yorumlar
 1. Blogda yeterli bilgi sunuluyor, net açıklanmış. Tıklamam ve okumamla konuya olan hakimiyetim arttı. Gerekli yardımı yazınızdan bulduğumu söylemek isterim. Sık yorum yazan biri değilim. Faydalı bulduğum için ve diğer arkadaşlara yardım sağlaması adına bu yorumu yapma gereği, ihtiyacı duydum. Emeğinize sağlık, kolay gelsin.

 2. 2 sene önce

  Papara kart kullanıyorum bazı dijital ürünleri indirimli bir şekilde kullanıyorsunuz birde papara sanal kart özelliği olması güzel fakat ayda 1 defa sanal kart açabiliyoruz bu arttırılsa çok daha iyi olur.

Yapılan Yorumlar
 1. 2 sene önce

  Papara kart kullanma başladım. Bu yazıyı severek ve heyacanla okudum. Bu kadar değişik özellikleri olduğunu bilmiyordum. Ögrendigim iyi oldu. Yazınız için teşekkürler. Çok açıklayıcı bir yazı dizisi olmuş

 2. 2 sene önce

  Papara kart kullanıyorum bazı dijital ürünleri indirimli bir şekilde kullanıyorsunuz birde papara sanal kart özelliği olması güzel fakat ayda 1 defa sanal kart açabiliyoruz bu arttırılsa çok daha iyi olur.

 3. Bende yeni kullanmaya baslicam kartı yeni alanlar için çok aydınlatıcı bir yazı olmus tesekkurler 🤗

 4. Blogda yeterli bilgi sunuluyor, net açıklanmış. Tıklamam ve okumamla konuya olan hakimiyetim arttı. Gerekli yardımı yazınızdan bulduğumu söylemek isterim. Sık yorum yazan biri değilim. Faydalı bulduğum için ve diğer arkadaşlara yardım sağlaması adına bu yorumu yapma gereği, ihtiyacı duydum. Emeğinize sağlık, kolay gelsin.

 5. Öncelikli çok güzel bir konuya deyinip detaylı şekilde anlatılmış ben çok beğendim başaralırızın. Devamını bekliyoz

 6. İşinizi çok iyi yapıyorsunuz helal olsun.

 7. İşinizi çok iyi yapıyorsunuz helal olsun.
  Ke

 8. 1 sene önce

  Benim adim bekir tapan senin videolarin benim cok hosuma dieor boyle devam et

 9. Yazdıklarınızda gerçekten doğrusunuz Papara Card çok güzel bir kart ve öğrenciler için olanaklar sağlıyor.

 10. 1 sene önce

  Güzel bir yazı dizisi henüz papara kart kullanmiyorum ama gayet açıklayıcı şekilde anlatılmış blog yazısında teşekkürler

 11. Papara alışveriş kartı merak edilen tüm yönleri ile ele alınmış. Bu yazıyı okumak bile yeterli. Çok teşekkür ederim

 12. Papara güzel kullanışlı.kart. fakat.bir türlü sistemi oturtamadılar. Kimlik bilgilerini aynı bu yazıdaki gibi güvenerek verebilirsiniz. Emeğinize sağlık güzel paylaşım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir