1. Ana Sayfa
  2. Para Kariyer

Pizza Restoranı Açmak İsteyenlere 5 İpucu

Pizza Restoranı Açmak İsteyenlere 5 İpucu
0

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pizza için ciddi bir talep var. Ancak aynı şekilde de rekabet oldukça yüksek. Bir pizza restoranı açmak istediğinizde, endüstriyel mutfak malzemeleri kadar göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey var.

Pizza Restoranı Açmak İçin Yapmanız Gerekenler

Pizza restoranı açmak isteyen pek çok kişi için hazırladığımız bu rehber içerikte endüstriyel mutfak ekipmanları temininden menü düzenine kadar pek çok ipucunu bulabilirsiniz.

1.     Ne Tür Restoran İstediğinize Karar Verin

Başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, ne tür bir restoran işletmek istediğinizi belirlemektir. Bu adım, bir franchise veya bağımsız bir işletme açmak arasında karar vermeyi içerir. Adınıza özel bir pizza restoranı açmak daha çok kar getirebilir, öte yandan franchise bir restoran açmak genellikle daha kolaydır. Bağımsız bir restoran, size tüm karı ve tüm yaratıcı kontrolü verir. Ancak, önemli bir restoran bilgisi de gerektirir.

2.     Pizzanızı Ve Menünüzü Test Edin

Tadı harika olan veya sizi diğer pizza türlerinden ayıran temel bir tarifiniz olduğundan emin olun. Ayrıca benzersiz üst malzeme kombinasyonları ile yaratıcılığınızı ortaya koyun.

Pizza Restoranı Açmak İsteyenlere 5 İpucu
Pizza Restoranı Açmak İsteyenlere 5 İpucu

3.     Doğru Konumu Seçin

Konum, işletmenizin başarılı olup olamayacağını hızlı bir şekilde belirler. Yaya trafiğinin iyi olduğu bir yer arıyorsanız çözüm şehir merkezindeki yoğun kavşaklar, meydanlar, alışveriş merkezleri olacaktır. Seçtiğiniz mekanın istediğiniz masa, stand ve bekleme alanı sayısı için yeterli alana sahip olduğundan emin olun.

4.     Personelinizi Eğitin

Personelinizin büyüklüğü, açtığınız pizzacı türüne göre değişecektir. Restoranınızın bu personelden kaç tanesine ihtiyaç duyacağını belirleyin ve kesinlikle sıkı bir eğitim programı uygulayın.

5.     Açmadan Önce Reklam Yapın

Küçük bir pazarlama kampanyası, yeni işinizle ilgili haberleri yaymak açısından harikalar yaratabilir. Öncelikle sosyal medyayı kullanın. Restoranınız ve web siteniz için menülerle bir Facebook sayfası oluşturun. Ayrıca, pizzacınızı Google My Business altına kaydettirdiğinizden emin olun. Bu adım, restoranınızın ‘yakındaki pizzacı’ gibi yerel bir aramada görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca posterler, el ilanları ve kuponlar gibi denenmiş ve gerçek reklam prosedürlerini de uygulayın.

Unutmayın, Mutfak Express olarak 1957 yılından gelen sektör tecrübemizle en iyi ve en uygun endüstriyel mutfak ürünlerini beğeninize sunuyoruz. Güvenle alışveriş yapabileceğiniz sitemizde pizza restoranı açmak isteyenler için pizza fırınından standart pizza tavasına, pizza ruletinden delikli sac tavalara kadar ihtiyacınız olan her türlü ürünü bulabilirsiniz.

Yorum Yap