1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler

Poco C3 Tanıtıldı! İşte Tüm Detaylar

Poco C3 Tanıtıldı! İşte Tüm Detaylar
0

Giriş seviyesindeki yeni telefon Poco C3 resmi olarak tanıtıldı. Çok sayıdaki özelliğinden dolayı pek de gelişmiş bir ürün olduğu söylenemese de, sahip olduğu batarya kapasitesi iyi bir seviyede kabul edilebilmektedir. Bu özelliğin haricinde Poco C3 özellikleri genel olarak orta seviyenin altındadır ve bundan dolayı Poco C3 fiyatının oldukça ucuz olması beklenmektedir.

Poco C3 Ekran Özellikleri Nelerdir?

Poco C3 Ekran Özellikleri Nelerdir?

Poco C3 ekran özellikleri arasında çoklu dokunma, çerçevesiz ekran tasarımı, damla çentikli ekran ve 1500: 1 kontrast oranı bulunmaktadır. IPS LCD ekran teknolojisine sahip olan ürünün ekran boyutu 6.53 inçtir ve ekran çözünürlüğü standardı HD + olarak bilinmektedir. Ekran çözünürlüğü ise 720 x 1600 pikseldir. Ekran yenileme hızı 60 Hz olan telefonun bu özellikleri genel olarak standart seviyededir.

Poco C3 Kamera Özellikleri Nelerdir?

Poco C3 Kamera Özellikleri Nelerdir?

LED türündeki flaşa sahip olan Poco C3’ün birinci arka kamera çözünürlüğü 13 MP, makro çekim özelliği bulunan ikinci arka kameranın çözünürlüğü ve derinlik algısı bulunan üçüncü arka kameranın çözünürlüğü 2 MP’dir. Yapay zeka iyileştirme, zamanlayıcı, yüz algılama, sanal flaş, HDR, yapay zeka destekli portre ve portre özellikleri bulunan ön kameranın çözünürlüğü ise 5 MP’dir.

Poco C3 kamera özellikleri pek de iyi seviyede değildir. Optik görüntü sabitleme özelliği bulunmayan telefon kameralarının diyafram açıklıkları çok fazladır. Bunun yanı sıra portre, otomatik odak, hızlı odak, coğrafi konum etiketleme, yüz algılama ve HDR gibi temel özellikler bulunmaktadır.

Poco C3 Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Poco C3 temel donanım özellikleri arasında 4.5 G desteği, 5000 mAh batarya kapasitesi ve su sıçramalarına karşı dayanıklılık gibi önemli özellikler bulunmaktadır. Arka kısmında parmak izi okuma sensoru bulunan telefonda ivmeölçer, jiroskop, ortam ışığı sensoru ve yakınlık sensoru da bulunur.

Poco C3 işletim sistemi versiyonu Android 10 ve kullanıcı arayüzü MIUI 12’dir. Telefonun yonga seti modeli ise Realme C11, Realme C12, Realme C15 ve Xiaomi Redmi 9C gibi giriş seviyesindeki telefonlarda da bulunan MediaTek Helia G35’tir. İşlemci modeli Quad Core ARM Cortex A 53 olan telefonun işlemci mimarisi 64 bit, RAM boyutu 3 GB ve dahili depolama alanı 32 GB’dir. RAM boyutu seçeneği 4 GB boyutuna ve dahili depolama alanı seçeneği 64 GB boyutuna ulaşabilen telefonun 512 GB kapasitesinde olan bir hafıza kartı da bulunur.

Poco C3 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Poco C3 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Poco C3, düşük seviyede olan özelliklerinden dolayı yüksek bir fiyata sahip olmaması beklenen telefonlar arasındadır. Telefonun 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olan modelinin 102 Amerikan Doları (yaklaşık olarak 800 Türk Lirası), 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olan modelinin 122 Amerikan Doları (yaklaşık olarak 950 Türk Lirası) olması bekleniyor. Dolayısıyla Poco C3 fiyatının düşük olacağı kabul edilebilir.

Poco Hangi Ülkenin Markasıdır?

Poco Hangi Ülkenin Markasıdır?

Yeni ürünleri ile tanınmaya başlayan bu marka, insanların aklına “Poco hangi ülkenin markasıdır?” sorusunu getiriyor. Poco, 2010 yılında kurulmuş olan Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi’ye bağlıdır.

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap