in

Polar Film İncelemesi

Mads Mikkelsen son dönemde yıldızı parlamış harika bir oyuncu. Gerek Hannibal da tanınırlığını arttırması gerekse de Hideo Kojima’nın yeni oyun projesi Death Stranding de yer alacak olması onu zamanımızın en popüler insanlarından biri yaptı. Şimdi ise karşımıza Victor Santos’un ünlü eseri olan Polar filmi ile çıkıyor hem de Duncan Vizla olarak…

Hikayesi Ne? 

Polar, bizi daha ilk açılışından etkilemeyi başardı. Hikayeyi ana karakter Duncan Vizla dan başlatmayıp onu film boyunca avlamakla görevlendirilmiş bir nevi para asker örgütü olan Damocles’in sahibi Bay Blut’ın ekibi ile tanıştırıyor.

Vizla da uzunca bir dönem Damocles ve Bay Blut için çalışmış lakin şirketin bir politikası gereği 50 yaşını doldurduğu gerekçe gösterilerek zorla emekli edilmiştir. Vizla’nın kısa ve rutin hayatını bir nebze olsun gördükten sonra Bay Blut’ın yatırımcılarla başının dertte olduğunu ve şirketin 30 milyon dolar gibi bir borçta olduğunu görüyoruz.

Lakin şirket aynı zamanda alacaklı olan ajanların ölmeleri durumunda onlara verilecek paranın tekrar Damocles’a döneceğine dair ajanların sözleşmelerine bir madde koymuş. Tabi bundan sonra Damocles’in Vizla’ya 8 milyon dolar borcu olduğunu öğrenince film içinde Damocles’in neden kendi ajanını da avladığını anlayabiliyoruz.

Üstelik sadece bununla da değil, Vizla film boyunca geçmişte yaptığı bir hatadan dolayı da sürekli kabuslar görmekten muzdarip. İşte Polar tüm bunların ortasında emekli bir adamın işe nasıl geri döndüğünü anlatan bir film.

Polar Filmi Kimler Yaptı? 

 Kaynak olarak Victor Santos’un Dark Horse yayıncılığı altında çıkardığı Polar: Came From The Cold alınsa da Jayson Rothwell çizgi romandan çok farklı bir senaryo ortaya koymuş. Üstelik Jonas Åkerlund da yönetmen olarak daha önceki işlerinden oldukça farklı bir iş ortaya çıkarmış.

Oyunculuk kısmında ise sadece Mads Mikkelsen oldukça özgün bir iş ortaya çıkarmış. Onun dışında Camille rolünde gördüğümüz Vanessa Hudgens ise senaryo bazında arka planda olduğundan dolayı pek varlığını hissetmiyoruz. Müzik kısmında ise Joel Zimmerman olarak tanıdığımız Deadmau5 yer alsa da maalesef akılda kalıcılık açısından oldukça kıt bir albüme sahip.

Polar Filmi Finali… 

Polar son dönemde Netflix yapımı filmler kısmında izlenilecek en iyi filmlerden birisi hatta soracak olursanız çoğu konuda örnek aldığı John Wick’ten bile iyi yaptığı şeyler var.

Netflix’ın Orijinal Türk Dizilerini İncelemeye Aldık

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Romantik07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Baş Belası Griplerden Nasıl Korunuruz?

Mistik Bir Yolculuk