1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler

Polisiye Film Tutkunları İçin İzlerken Nefes Alamayacağı 8 Tavsiye

Polisiye Film Tutkunları İçin İzlerken Nefes Alamayacağı 8 Tavsiye
0

Polisiye film sineme sektöründe en çok izlenen türlerdendir. Mısırımızı cipsimizi alıp heyecanlı kovalamacayı izlemeye hazırlanmak en zevkli dakikalardır. Hele bir de film başrollerine en heyecanlı sahnelerde şöyle böyle yap diye akıl vermek polisiye film izlemenin en zevkli yanlarını oluşturmaktadır. Tabi bunu sesli yaparsanız yanınızdakiler sizi kovabilir. Bu yüzden filmin sonunu göremeyebilirsiniz.

Polisiye Film Tavsiyeleri

İşte size gözünüzü ekrandan ayırtmayacak harika polisiye film tavsiyeleri sunuyoruz.

1- Çatı Katı

2008 yapımı olan bu filmde bir takım ihanet ile birlikte cinayet meydana gelmektedir. 5 tane evli yakın arkadaş beraber bir ev tutarlar. Bu evde eşlerini aldatmaktadırlar. Bir gün evde tanımadıkları bir kadının cesedini bulurlar. Olaylar bundan sonra tehlikeli al alamaya başlamıştır. Katil kimdir? İkinci sorun maktul kimdir? Üçüncü ve en önemli soru neden onların gizli evine bırakılmıştır?

Bu filmin IMDB puanı ise 7.4 olarak gözükmektedir.

2- Zodiac

ABD De yaşanmış gerçek bir hikayeye dayayan bir filmdir. Bir seri katil cinayet işlemektedir. Ardında kesinlikle hiçbir delil de bırakmayan bu seri katil bulunabilecek midir? Polisiye filmi olarak bakıldığında aksiyon içeriği biraz az olan ve yavaş ilerleyen film içerisinde zeka parıltıları içermektedir.

IMDB puanı 7.7 olan bu film 2007 yılı yapımıdır.

3- Cinayet Gecesi

Başrolünde Hopkins’in oynadığı bir filmdir. Bir adam eşini öldürmeye teşebbüs etmiştir. Bu soruşturmaya genç bir savcı atanmıştır. Savcı olayı aydınlatmaya çalışmaktadır. Bu sırada savcı kendini eşini öldürmeye teşebbüs eden yaşlı kurtla bir zeka oyununun içerisinde bulur.

IMDB puanı 7.3 olan bu film 2007 yapımlıdır.

4- Köstebek

Di caprio beyimizin harika filmlerinden biridir. Üzerine onunla beraber Matt Damon da oynamıştır. Harika bir dedektif filmidir. Polis okulunda mezun olan iki polis teşkilata girmiştir. Bu sırada teşkilat ünlü bir mafyanın peşine düşmüştür. Fakat tam kritik anlarda bir şekilde mafyanın haberi olmaktadır. Bu yüzden birinin teşkilata ihanet ettiği düşünülmektedir.

IMDB puanı 8.5 olan filmin yapım yılı 2006’dır

5- Örümceğin Maskesi

Morgan Freeman filmleri içerisinde yine harika filmlerden biridir. Bir senatörün kızı kaçırılmıştır. Ülke kızı aramakla uğraşırken kızı kaçıran kişi Bir cinayet dedektifi olan Freeman’ın posta kutusuna kıza ait bir eşya koymuştur. Bunu yapmaktaki amacı nedir bilinmez fakat bu yüzden Freeman olaya dahil olmak zorunda kalmıştır.

IMDB puanı ise 6.3’tür. 2001 yılında yapılmış bir filmdir.

6- Gözlerindeki Sır

Eskiden Federal ajan olan birinin emekli birinin kitap yazması isteğini konu alır. Kitabın konusu ise geçmişte tanık olduğu vahşi bir cinayet olacaktır. Bu cinayetin faalini bulmaya çalıştığı durumları kitaba konu yapacaktır. Bunun için tabi ki geçmişe gitmesi ve bazı anılarını canlandırması gerekmektedir. Bakalım bu nasıl olacaktır?

2009 yılı yapımı olan bu filmin IMDB puanı ise 8.2 olarak gözükmektedir.

7- Kayıp Kız

Affleck’İn rol adlığı bir filmdir. Filmde Affleck eşinden boşanmayı planlamaktadır. Evlilik yıldönümünde eve gelmiştir. Fakat evde eşini bulamamıştır. Eşi kayıplara karışmıştır. Evde bulunan deliller ise Boşanmak isteyen adamın cinayet işlediği yönündedir. Gerçekten böyle bir cinayet işlenmiş midir? Bunu öğrenmenin tek yolu kayıp kadını ölü veya diri bulmakta geçer.

2014 yılı yapımı olan bu filmin IMDB Puanı ise 8.1 olarak gözükmektedir.

8- Seven

Brad Pitt ve Morgan Freeman’ın beraber başrollerinde bulunduğu filmdir. Film yönetmenlik açısında harika sahneler sahip bir filmdir. Her saniye gerilim yaşamınızı sağlamakta ve biraz sonra olacakları merak ettirmektedir. Katil 7 tane günaha atıf yaparak 7 cinayet işlemek istemektedir. Polislerimiz de bu cinayetleri durdurmaya çalışmaktadır.

1995 yılı yapımı olan filmin IMDB puanı 8.6 olarak gözükmektedir.

 

 

 

Yorum Yap