in ,

Pürüzsüz Bir Cilde 4 Aşama da Kavuşmak Mümkün

Doğru Cilt Bakımı En Başta Geliyor

Güzelliği ve etkileyici bir görünümü arayan her kadın, mutlaka pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt elde etmek ister. Peki, pürüzsüz, ipeksi ve lekesiz bir cilt görünümünün sırları nelerdir? Pürüzsüz bir cilde nasıl sahip olunur?

#1 Doğru Cilt Bakımı En Başta Geliyor

Pürüzsüz bir cildin temelinde en doğru cilt bakımı yer alır. En doğru cilt bakımı elde edebilmek adına ise cildin her türlü zararlı maddeden arındırılmış olması gerekir. Yani, cilt yıllar içerisinde ne kadar temiz tutulursa, elde edilen görünüm de o kadar pürüzsüz olur. Her sabah uyandığınızda cildinizi özel ve kesinlikle doğal olan temizleyici ürünlerle temizlemeniz gerekir. Sabahları yüz yıkamak gerçek temizliği sağlamaz. Doğal sabunlar, özel kürler ve doğal yağlar, sabahları temizlik için uygulanması gereken temizlik ürünlerinden sadece birkaçıdır.

Gün içerisinde cildinizin girdiğiniz ortamlar nedeniyle sürekli olarak nem kaybettiğini de unutmamanız gerekir. Bu nedenle tamamen doğal olan nemlendirici kremler kullanmanız ve en doğru anlarda kullanmanız gerekir. Makyajınızın hiçbir zaman abartılı olmaması ve olabildiğince doğal maddeler içermesi de önemlidir. Gece yatmadan önce makyajınızı mutlak suretle tamamen temizlemeniz gerekir. Doğru ve hijyenik bir cilt bakımı için makyajın temizlenmesi ciddi bir öneme sahiptir.

  #2 Yüzde Çalıştırmadığınız Birçok Kas Olduğunu Unutmayın

  Mimiklerin kullanılması konusunda yüz kasları büyük bir pay sahibidir ancak birçok kişi yüzünde yer alan kaslardan habersizdir. Bu nedenle yüz kaslarının büyük bir bölümünü çalıştırmaz. Bu durum kişinin hem doğru mimiklere sahip olamamasına hem de yüzündeki yaşlanma belirtilerinin erken ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle her sabah ve gün içerisinde sürekli olarak yüz kaslarını çalıştıracak egzersizler yapmanız gerekir.

   #3 Sağlıklı Beslenmek Şart!

   Sürekli olarak hazır gıda tercih eden kadınların çok çabuk yaşlandığı ve yüzlerinde erken sarkmaların meydana geldiği görülür. Hazır gıdalar vücut içerisinde yer alan birçok hücrenin yapısal olarak değişim yaşamasına neden olur. Bu yüzden en hassas vücut bölgelerinden biri olan yüz, hazır gıdalar nedeniyle fazlasıyla etkilenir. Sürekli olarak meyve ve sebze yemek, pürüzsüz görünümün altın kurallarından biridir. Bununla birlikte alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durulması gerekir.

    #4 Stressiz Bir Yaşam: Pürüzsüz Görünümün Altın Anahtarı

    Stres, vücutta yer alan sinir ağı içerisinde negatif elektriksel sinyallerin gezmesine neden olur. Bu negatif sinyaller, sinir ağına ciddi bir baskı yapar ve bu durumdan sinir ağının en yoğun olduğu bölgeler fazlasıyla etkilenir. Yüz bölgesinde ise vücudun en geniş ve en kalabalık sinir ağı yer alır. Kişi sürekli olarak stres altında olursa, erken yaşlanma belirtileri boy göstermeye başlar. Bu nedenle pürüzsüz görünüme sahip olmak isteyen kişilerin mutlaka stresten uzak durması gerekir. Gerekirse bu konuda profesyonel bir psikolog desteği almak, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir seçenektir.

     Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

     Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Loading…

     0

     NBA 2K19 Oyun İncelemesi

     Sokak Sanatı ve Graffiti