1. Ana Sayfa
  2. Evde Dekor

PVC Zemin Kaplamaları Hem Şık, Hem Dayanıklı Hem de Steril

PVC Zemin Kaplamaları Hem Şık, Hem Dayanıklı Hem de Steril
Pvc Zemin kaplama
1

Pvc teknolojisi kolay işlenebilme özelliği sayesinde son yıllarda yapı sektöründe en fazla kullanılan malzemeler arasına girmiştir. Önceleri kapı pencere gibi yapı malzemeleri ile ön plan çıkan, ardından farklı yüzeylerde kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilen pvc aynı zamanda geri dönüşümle milli ekonomiye yeniden kazandırılabilir.  Dışarıdan bakıldığında bazen ahşap, bazen beton bazen de karo görünümü veren PVC zemin kaplamaları, üretim malzemesinin aslında pvc olması ise ekstra güzel bir özelliktir. Pvc malzemeler sayesinde gereksiz boya kullanımının önüne geçilerek, boyadan daha etkili ve daha dayanıklı döşemeler yapılabilir. Bu teknolojiden evlerinizde de faydalanabilirsiniz. Özellikle mutfak, banyo ve lavabo gibi alanlarda ya da koridorlarda bu malzemeleri karo veya fayans yerine alternatif düşünebilir ya da yer kaplama yenileme talepleriniz için bu ürünü deneyebilirsiniz.

Homojen Pvc Zemin Kaplama Yüzeyleri

PVC Zemin Kaplamaları Hem Şık, Hem Dayanıklı Hem de Steril |Evde Dekor

Çevremizde yapı sektörü ile ilgili pek çok kavramla iç içeyiz. Bunların arasında pvc zemin kaplama malzemeleri de bulunmaktadır. Kendi arasında üçe ayrılan bu kaplama ürünlerini incelemeye homojen kaplamalarla başlayabiliriz. Açık ve kapalı alanlarda pürüzsüz ve dekoratif yüzeyler için son derece elverişli olan pvc zemin kaplamaları aynı zamanda dış etkilere karşı son derece dayanıklıdır ve kolay kolay yıpranmazlar.

Kamu kurum ve kuruluşları, spor merkezleri alışveriş merkezi gibi geniş yüzeylerde kullanılan homojen karışım birbirinden farklı renkleri ile ortamlarda dekoratif bir kombinasyon yakalamanızı sağlamaktadır. PVC Yer döşemeleri, kolay döşenmesi, kaplama ile ilgili ekstra pek çok malzemeyi ve işçiliği de ortadan kaldırdığı için son derece ekonomiktir. Diğer taraftan bütüncül bir yapı sergiler. Bu özelliği sayesinde temizlenmesi ve bakımı da oldukça kolaydır. Döşeme altı yapı onarım işlerinde bu yüzeyi kolayca kaldırarak, tamir işleminin bitmesinin ardından yeniden kaplayabilirsiniz.

Heterojen Pvc Zemin Kaplama Yüzeyleri

PVC Zemin Kaplamaları Hem Şık, Hem Dayanıklı Hem de Steril |Evde Dekor

Tıpkı homojen kaplama da heterojen kaplamada aynı amaçla ve aynı alanlarda kullanılır. Zengin renk çeşitliliği sayesinde mekanlarınıza en uygun tonları tercih edebilirsiniz.  Bazen çocuklara özgü mekanlarda bazen de bekleme salonlarında karşımıza çıkan ve kaplamalar üzerine isim, resim, logo ya da ortama uyumlu diğer objeler uygulanabilir.  Heterojen malzemeler; simli, desenli, iki ya da daha fazla rengi aynı anda barındırabilen özelliklere sahip olabilir. Çizilmeye ve sabit ağırlıklara karşı dayanıklılık gösterebilirler. Uygun malzemelerle temizliğinin ve bakımının yapılması halinde uzun yıllar dayanıklıdırlar. Bu işlemlerin ardından yeni döşenmiş gibi parlaklıklarını yeniden kazanırlar.

Akustik Pvc Zemin Kaplama

Yaşadığınız ortamlara farklılık kazandırmak için bazen eşyaları, bazen de duvar boyalarını değiştiririz. Ancak bu defa yer kaplamalarında bir değişiklik yapmak istiyorsanız akustik pvc kaplamalar bu anlamdaki tüm beklentilerinizi karşılamaktadır.  Üzerine uygulanabilen geometrik şekiller sayesinde işaret, yol tarifi ya da oyun odalarının hazırlanmasında son derece işlevseldir.  Hangi sektörde olursa olsun sağladığı ışıl ışıl görüntü sayesinde son derece etkileyici olan bu yüzeylerin seçiminde isteğe bağlı olarak mat figürleri de seçebilirsiniz.  Ofis ve banka gibi yerlerde dikkat çekici yönüyle alan bölümleme amacıyla da kullanılabilirler.

PVC Yer Döşemelerini Nereden Satın Alabilirim?

Her türlü mal ve hizmet gibi pvc zemin kaplama ürünlerini de online alışveriş rahatlığını kullanarak satın alabilirsiniz. Satış firmasının kurumsal sitesini ziyaret etmeniz halinde online kataloğu inceleme fırsatı bulabilir ve ürün fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Önde gelen markaların en yeni yer döşemesi ürünleri ve ayrıştırılmış ürün özellikleri ile aklınızdaki döşeme renk ve modelini seçmek online alternatifler sayesinde çok daha kolay. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bulunduğunuz adrese kolayca ürün siparişi talebinde bulunabilir, site müşterilerine özgü ücretsiz keşif işlemlerini değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir