QR Kodlar İle Kola Alma Dönemi Başlıyor!

QR Kodlar İle Kola Alma Dönemi Başlıyor!

QR Kod ile otomattan içecek alma dönemi başlıyor. Özellikle son zamanlarda içinde bulunduğumuz Pandemi dönemi yüzünden teknolojik gelişmeler el değmeden kullanım şekline geçiş yapıyor. Teknolojik gelişmeler arasında hızlıca işlem yapılmasını sağlayan otomatlar da bulunuyor.

Dünyaca ünlü içecek markası olan Coca-Cola bu alanda adımlar atarak içecek sevenlerin kalbini kazanmaya devam ediyor. Atmış olduğu adım sayesinde sadece QR Kod okutarak içecek alma imkânı sunuyor. Kodu okut, Seçeneği seç, Ödemeni yap ve İçeceğini al mantığı ile çalışan makineden temas olmadan alım işlemi sağlanabilecek.

Temassız Otomatlar Yaygınlaşacak

Temassız Otomatlar Yaygınlaşacak. Özellikle son zamanlarda içerisinde bulunduğumuz pandemi nedeni ile gelişen teknolojiler genlikle temassız teknolojiler kullanıyor. Sadece otomatlar değil bankalar da temassız işlem sınırını arttırmış durumda. Kartınız ile şifre girmeden direkt ödeme yaparak geçme şansınız bulunuyor.

Otomatlarda da bulunan bu sistemler daha da geliştirilerek sadece telefon kamerası üzerinden ödeme yapılmasına olanak sağlıyor. Bankanızın QR Kod okuyucu sistemi üzerinden istediğiniz ürünü sadece kameranızı kullanarak alma şansına kısa bir süre içerisinde kavuşabileceksiniz.

10.000’den Fazla Noktaya Temassız Otomatlar Kurulacak

Coca-Cola bu konuda ciddi olduklarını her an belirtiyor. 10.000’den fazla noktaya kurulum yapılması bekleniyor. Yeni sistemler sadece Kola ile de sınırlı olmayacak gibi gözüküyor. Bu sistemin geliştirilmesini üstlenmek isteyen Coca-Cola firması diğer markalar ile de anlaşarak farklı satışlar da gerçekleştirecek.

İlerleyen zamanlarda sadece otomat sisteminin değil uygulama sisteminin de gelişeceği göz önünde bulunduruluyor. Coca-Cola uygulamasına bankanız üzerinden yükleyeceğiniz bakiye sayesinde tek noktadan istediğiniz işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.

QR Kodlu Sistemler Nasıl Kullanılacak?

QR Kodlu sistemler nasıl kullanılacak? Tek içecek veren makinelerde sadece bankanız üzerinden ödeme işlemi yapmanız mümkün olacak. Ancak birden fazla içecek ve yiyecek bulunduran otomatlarda uygulamalar üzerinden işlem yapmanız gerekecek. Coca-Cola uygulamasının içerisine yükleyeceğiniz bakiye sonrasında sorunsuz şekilde işlem gerçekleştirebileceksiniz.

Bankanızın uygulaması üzerinden anında yükleyeceğiniz bakiye sonrasında QR Kodu okutarak işlemleri adım adım takip etmeniz gerekiyor. Birden fazla içecek ve yiyecek bulunduran otomat sistemlerinde bir numara seçimi yapmanız istenecektir. İnternet bağlantısı bulunan otomatlar anında bilgiyi sistemden alarak işleme başlayacak ve dezenfektan ile temizlenmiş haznesinden ürünü verecek.

QR Kodlu Otomatlar Hangi Ülkelerde Kullanılacak?

QR Kodlu otomatlar hangi ülkelerde? QR Kodlu otomatlar şu an için ülkemizde bulunmuyor. Önümüzdeki dönemlerde gelmesi muhtemel ancak hızlı bir şekilde gelmeyeceği kesinlikler arasında bulunuyor. Asya ve Avrupa ülkelerinde kurulacak olan bu sistem anında kullanıma açılacak.

Şu an için 10.000 ve civarı kurulum yapılması bekleniyor. Bu kurulum işlemleri arasında maalesef ülkemiz yer almıyor. Coca-Cola aroma çeşidi olarak ülkemizde sadece iki tane olduğunu göz önünde bulunduracak olursak yeni sistem otomatların ülkemize gelmesinin uzun bir zaman alacağını gözlemlemek mümkün oluyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık