in

Ramazan’da Susuzluğu Gideren Yiyecek Ve İçecekler

Ramazan ayı içerisinde oruç tutarken iftar sofralarımızı daha bir özenle hazırlamaya çalışıyoruz. Oruçlu iken gündüz canımızın çektiğini akşam iftar sofrasında bulunduruyoruz. Fakat bazı yiyecekler iftar ile sahur vaktinde yendiği zaman bir sonraki gün oruç tutan kişinin su içme isteğinin daha çok artmasına sebebiyet veriyor.

İçerisinde normalden fazla tuz barındıran yiyecekler yenilmesi durumunda ertesi gün susuzluğa neden olacaktır. Özellikle sahur vaktinde tüketilen aşırı yemek, yağlı gıdalar ve kızartmalar, baharatı bol ve soslu yiyecekler ile asitli içeceklerin tüketilmesi susuzluğu artıran besinlerin başında geliyor. İdrar söktürücü yiyecekler, tok tutar düşüncesiyle yenen börek veya makarna türü gıdalar, sevildiği için tüketilen cips, zeytin, turşu, pastırma ve sucuk gibi yiyecekler susuzluğu artıran besinlere verilecek örneklerdir.

Susuzluğu Gideren Yiyecekler Ve İçecekler

Ramazan boyunca uzun saatler susuz kalmak zorunda olunduğu için susuzluğu gideren veya içerisinde su bulunduran yiyeceklerden tüketmek gerekir.

İçerisinde bol miktarda su bulunduran domates, salatalık, kıvırcık, tatlı yeşil biber, çilek, şeftali ve soğuk yenmesi tavsiye edilen kavun ve karpuz susuzluğu gidererek ferahlık veriyor. Ceviz, siyah üzüm ve enerji veren hurmada susuzluk ihtiyacını gideren yiyecekler arasında bulunuyor. Siyah çay, meyan şerbeti, maden suyu ve vişne hoşafı susuzluk giderici özellik taşıyan içecekler arasında yer alıyor. Ayrıca evde hazırlanabilecek tarçınlı su hem serinlik verebileceği gibi hem de tatlı ihtiyacını önleyecektir. Taze nane ve limonlu suda ferahlık verecek harareti kesecektir.

Sahuru zamana yayarak yiyip içmek ve bol su tüketmekte Ramazan ayında susuzluğu giderecektir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Devil's Gate – Şeytan Kapısı | Türkçe altyazılı fragman | 24 Mayıs da Vizyona Giriyor

Etkileyici Nude Makyajı Nasıl Yapılır?