in

Ramazan’ın İlk İlahisi: Mesut Kurtis Ve Ali Elmogrbi – Salli Alal Mustafa | صلِّ على المصطفى

Ramazan-ı Şerif’e başlamadan bir hafta önce Mesut Kurtis & Ali Elmogrbi İkilisinden Ramazan’ın ilk ilahisi geldi. Salli Alal Mustafa isimli ilahinin klipi İdris Kheder tarafından Tunus sokaklarında çekildi. Sözü ve müziği North African Islamic Heritage’a ait olan bu ilahinin aranjesi Emre Moğulkoç tarafından yapılmış.

Makedonya doğumlu ilahi sanatçısı Mesut Kurtis Türkçe, Arapça ve İngilizce ilahiler seslendiriyor ve seslendirdiği ilahiler Dünya’daki pek çok Müslüman tarafından ilgiyle dinleniyor. Uzun yıllardır ilahi seslendiren Mesut Kurtis bu sefer çok yeni bir sanatçı olan Ali Elmoogrbi ile mikrofonların karşısına geçti.

Awakening Music tarafından çıkartılan Salli Alal Mustafa ilahisinde Hz. Muhammed Mustafa (Sav) Efendimize Salatu Selam getirilirken aynı zamanda rızık üzerine kısa hoş nasihatler veriliyor. Awakening Music kadrosunda bulunan Mesut Kurtis ve Ali Elmogrbi’nin seslendirdiği kulağa ve ruha dokunan “Salli Alal Mustafa” ilahisi Ramazan’da ve sonraki günlerde Müslümanlar tarafından ilgiyle dinlenecektir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ramazan da sıkça sorulan sorular

Ramazan Ayı’nda Merak Edilen ve En Çok Sorulan Sorular

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yöntemleri