in

Saç Ekimi ile Kellik Kaderiniz Olmasın, Sizin de Saçınız olsun

Saç ekimi, saç dökülmesi problemini kalıcı olarak ortadan kaldıran bir çözümdür. Saç ekimi operasyonları, hastane ortamında yapılması gereken mikro cerrahi operasyonlarıdır. Erkek tipi saç dökülmesi problemlerinde yaygın olarak kullanılır. Saç dökülmeleri dışında, kaza sonucu saç kayıpları için saç ekimi operasyonu yapılır. Saç ekimi operasyonları 1990 yılında günümüzde yapıldığı şekilde yapılmaya başlanmıştır.

FUE Tekniği İle Saç Ekimi

Saç ekimi işlemlerinde en modern ekim tekniği FUE tekniğidir. Bu teknik ile doğal görünümlü saç ekim işlemi rahatlıkla yapılabilir. FUE tekniğinde saç ekim işlemi sırasında iz kalma olasılığı çok düşüktür. Hızlı iyileşme gözlenir. Ağrısız bir yöntemdir. Saç ekim işlemi uzman doktorlar tarafından yapılması gereken ciddi bir operasyondur. Lokal anestezi kullanılacağı için anestezist mutlaka operasyona katılmak zorundadır. Sedasyon işlemi ile gerçekleştirilen saç ekimi sırasında hasta kesinlikle ağrı veya acı hissetmez. Sedasyon, hastaya göre uygulanabilen ilaçlar ile hastanın uyku haline getirilmesi işlemine verilen isimdir.

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

 • Hasta ile alın çizgisinin belirlenmesi; Doktor tarafından hasta ile saç alın çizgisinin belirlenme aşamasıdır. Doğru hesaplamalar ile belirlenmeyen alın çizgisi saç ekiminden sonra kötü bir görüntü oluşturur.
 • Kökleri alınacak saçların analizi; Saç köklerinin sağlamlığı ve deriye tutunmadaki hızları hesaplanır.
 • Operasyon yapılacak kişinin sağlık taraması ve kan testlerinin yapılması; Lokal anestezi kullanılacağı için kişinin kan değerleri, alerji durumu, anesteziye nasıl cevap vereceği test edilir. Bulaşıcı hastalık, HIV ve benzeri hastalık taşıyıcılarında operasyon uygulanmaz.
 • Operasyon gününe karar verilmesi; Hasta operasyon sonrasındaki 3 gün dinlenmek zorunda olduğu için işleri ile ilgili ayarlamaları yapması istenir.
 • Saç köklerinin toplanması; İki kulak arası ense bölgesinden sağlıklı saç köklerinin alınması işlemidir.
 • Saç kökleri için kanalların açılması; saç kökleri özel bir makine ile kanallar gevşetilerek alınır ve ekim gereken bölgelere tek tek ekilerek yerleştirilir.

Saç Ekim Operasyonu İle İlgili Bilgiler

 • 20 ve 50 yaş arasındaki tüm kişiler saç ekimi operasyonu yaptırabilirler.
 • Operasyon sonrası 3 günlük dinlenme süresi gereklidir.
 • Operasyon süresi ortalama 5-8 saat arasında sürmektedir.
 • Saç ekimi konusunda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.
 • Saç ekim işleminden sonra saçların tamamen çıkması 6 ile 12 ay arasında sürmektedir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

2 Pings & Trackbacks

 1. Pingback:

 2. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ah Sevgili! Bu kadar da bekletilmez ki…

Evi Ev Yapan Dekorasyondur