1. Ana Sayfa
  2. Teknolojik Gelişmeler

Samsung A90 5G Hakkında Sızan Son Bilgiler

Samsung A90 5G Hakkında Sızan Son Bilgiler
Samsung A90 5G hakkında bilgiler
2
+ -

Samsung orta segmantlı olarak piyasaya sürmeyi planladığı A90 5G için yeni bilgiler paylaştı. Özellikle ekran özellikleri ve batarya ömrü gibi önem teşkil eden durumları paylaşan firma Samsung A90 5G modeli ile oldukça iddialı. Huawei ve Xiaomi gibi Asya devleri ile rekabet halinde olan firma, yeni akıllı telefon modellerinde oldukça gelişim göstermişe benziyor.

Amiral Gemisi Özelliğinde Bir Model

Samsung, akıllı telefon sektöründe diğer rakiplerine oranla geri planda kalmış olsa da yeni modelleri ile iddiasını arttırmayı planladığı kesin. Samsung A90 5G her ne kadar ortalama bir model olarak görülse de model hakkında çıkan bilgiler doğrultusunda adeta bir amiral gemisi olma özelliğini taşıyor. Özellikle modelin dev bir ekrana sahip olması ve ekran gücünü daha aktif bir şekilde kullanmak adına ön kameranın açılıp kapanabilen özelliğe sahip olması dikkat çekiyor. Ön kamera kısmında yer alan sensörlerin de yüz tanıma teknolojisine ışık yaktığı tahminler arasında yerini almış vaziyette.

Samsung Galaxy Note 10’un Tasarımı ve Sahip Olacağı Özellikler

Samsung A90 5G’nin Bilinen Teknik Özellikleri

Samsung bu yeni modelinde ekran özelliğinin hakkını vermekte iddialı gibi duruyor. 6,7 inçlik SUPER AMOLED ekran özelliği ile A90 5G oldukça göz dolduruyor. Bunun yanı sıra yeni modelde Android 9.0 Pie işletim sistemi kullanılıyor. 8 GB RAM ve 128 GB dahili bellek alanına sahip olan modelde 4400 mAh batarya bulunuyor.

Samsung A90 5G Asya pazarında yer alan ve tüm dünyaya hükmeden bir vaziyette olan diğer teknoloji devleri ile yarışacak bir model gibi duruyor. Samsung son dönemlerde akıllı telefon alanında çok rağbet görmese de bu yeni atılımı ile eski gücünü kazanmayı planlıyor. Bu yüzden de yeni modelin fiyat ve performans açısından da tatmin edici olması bekleniyor.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.

Yorumlar (1)