Samsung Galaxy Note 10'un Tasarımı ve Sahip Olacağı Özellikler

samsung-galaxy-note-10-fonksiyonlari

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu senesin ağustos ayında Note ailesinin yeni üyesini tanıtacak. Note ailesinin en yeni üyesiyle alakalı çıkan veriler senesin başından beri devam ediyor. Samsung Galaxy Note 10 fonksiyonları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Fonksiyonları henüz resmiyet kazanmasa da bütün ihtimaller bu fonksiyonlar üstünde duruyor.

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold İncelemesi

Sahip Olması Beklenen Galaxy Note 10 Fonksiyonları

Samsung Galaxy Note 10, Ağustos 2019’da görücüye sunulacak. Ailenin en yeni üyesi ile alakalı ortaya çıkan en enteresan detay iki başka Note 10 modelinin karşımıza çıkacağı. Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro isminde iki farklı alternatif, kullanıcıların karşısına çıkacak. İhtimaller standart Note 10 modelinin Galaxy Note 10e olarak da adlandırılabileceği üstünde duruyor.

  • Yeni Galaxy Note 10 ailesinin kamera tasarımında bir farklılık bekleniyor. Telefonun gerideki kamera kurulumu tahminlere göre yatay değil de dikey olarak yer alacak. Tıpkı Huawei P30 Pro ve iPhone X modellerinde yer aldığı gibi.
  • Galaxy Note 10 ailesine olması beklenen bir başka yenilik ise kameradaki yakınlaştırma özelliği. Note 10 pazara çıktığında P30 Pro ve Oppo Reno 10x zoom benzer başarılı modellerle mücadele içinde olacak. Kamera bakımından eli güçlü olan bu modellere karşı iddialı gelmek mecburiyetinde olan cihazda da 5x optik yakınlaştırma fonksiyonu olması bekleniyor.
  • Ses açma kapama düğmesi ve kulaklık girişi de Galaxy Note 10 modelinde olması beklenmeyen özellikler arasında yer alıyor.
  • Samsung Galaxy Note 10 modelinin piliyle alakalı da söylentiler ortaya çıktı. Pro sürümüne göre daha uygun fiyatlı olacak olan Note 10e modelinde 3400 mAh pil olması bekleniyor. Galaxy Note 10 Pro modelinin ise 4500 mAh pilden besleneceği söyleniyor.
  • 6.75 inçlik ekrana sahip Pro versiyona karşılık, Note 10e modeli 6.28 inç ekran ile kullanıcılara sunulacak.

Yeni Galaxy Note 10 modelleriyle alakalı ortaya çıkan havadislerin katileşmesi için bir süre daha beklenmesi gerekiyor. Başta da söylendiği üzere cihaz ağustos ayında tanıtılacak. Tanıtım günü yaklaştıkça cihazların üstündeki sis perdesi aralanacak.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık