1. Ana Sayfa
  2. Aile ve İlişkiler

Sanal Ortamda Flörtleşirken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Sanal Ortamda Flörtleşirken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar
Sanal ortamda Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar
0

İnternetin hızla gelişmesi ve çağımızın en büyük araçlarından biri haline gelmesi insan ilişkilerine ve hatta romantik ilişkilere bile yansımıştır. İnternet üzerinden çeşitli sosyal medya kanallarında ya da flört uygulamalarında romantik bir ilişkiye yelken açabilmek hayal değil. Fakat bu konuda dikkatli olmak ve hayatınız boyunca hiç görmediğiniz biri ile yakınlaşırken temkinli davranmak başlıca kurallardan biri. Bu yazıda sanal ortamda flörtleşirken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Sosyopat’ı Tanımak Nasıl Mümkün Olabilir?

Kişisel Bilgileriniz Size Kalsın

Sanal flört demek daha önce hiç görmediğiniz biri ile internet ortamı vasıtasıyla yakınlaşmaya çalışmak demektir. Karşınızdaki insanı tanımadan ve birkaç defa bu şahıs ile buluşmadan erken karar vermemeye dikkat etmelisiniz. Bu gibi durumlarda karşı taraf sizin iyi niyetinizi suiistimal etmeye çalışabilir ya da sizden farklı isteklerde bulunabilir. Bu yüzden ilk olarak bazı kişisel bilgilerinizi yalnızca kendinize saklayın. Karşı taraf sizden para, T.C. kimlik numarası, açık adres ya da telefon numarası gibi kişisel bilgilerinizi talep ederse bu konuda dikkatli olmalısınız. Tanımadığınız ve yalnızca sanal ortam üzerinden tanıştığınız kişilerle bu bilgileri paylaşmayınız.

Sanal Ortamda Flörtleştiğiniz Kişiyi Tanımaya Çalışın

Sanal bir platform üzerinden tanışıp flörtleşmeye başladığınız kişi ile buluşmadan ve ona tüm benliğinizi sunmadan evvel hakkında bilgi edinmeye çalışın. Konuştuğunuz kişinin sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlara göz atın ve yaşantısı hakkında bir çerçeve belirleyin. Flört amaçlı başlayan sanal ilişkiler bazen hayal kırıklıkları yaratabilir ve kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden hem karşı tarafa çok özel olmayan kişisel sorular yöneltebilir hem de güven oluştuğunda ilk buluşmayı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlık ettiğiniz kişiyi tam anlamıyla tanımaya başlayabilirsiniz.

Sınırlar Belirleyin Ve Buluşma Yerine Siz Karar Verin

Sanal flört aşamasında olduğunuz kişi sizden tuhaf isteklerde bulunursa bu istekleri sorgulayın ve yerine getirmeyin. Örneğin fotoğraf atmanızı ya da görüntülü konuşmanızı talep ediyorsa istekleri ölçüp tartın ve kendinizi rahat hissetmiyorsanız yerine getirmeyin. Konuşmada bazı sınırlar belirleyin ve hatta gerekiyorsa kurallar koyun. Karşı taraf ısrarcı tavırlar sergiliyorsa bu durumdan rahatsız olduğunuzu açıkça dile getirin ve gerekiyorsa konuşmayı sonlandırın. Unutmayın kimse size zorla bir şey yaptıramaz ve kendi hayatınızla alakalı her şeyden yalnızca siz sorumlusunuz.

Flört aşamasında olduğunuz kişi ile buluşma ayarlarken de ipleri elinize alın. Özellikle kadınlar için bu durum büyük hassasiyet taşıyor. Daha önce hiç görmediğiniz ve az bilgi sahibi olduğunuz kişiler ile kalabalık ortamlarda vakit geçirin ve onları daha yakından tanımaya çalışın.

Yorum Yap