1. Ana Sayfa
  2. Aile ve İlişkiler

Sevgililer Günü İçin Seçim Yapacak Olanlara Çiçeklerin Anlamı

Sevgililer Günü İçin Seçim Yapacak Olanlara Çiçeklerin Anlamı
1

Sevgililer gününde sevgilinize ya da arkadaşınıza bir buket çiçek aldığınızda büyük ihtimalle yanlış anlaşılmak istemeyebilirsiniz.  Gerçekte sen benim en değer verdiğim arkadaşımsın demek isterken Seni Seviyorum demeyi hiç kimse istemez. Sevgililer günü ve çiçekler birbirinden ayrı düşünülmesi zor kavramlardır. Hatta sevgi ve çiçekler çoğu kez aynı cümle içinde geçerler. Bu nedenle sevgililer günü çiçekleri için araştırma yaptık ve bulduğumuz bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

İlginizi Çekebilir: SEVGİLİLER GÜNÜ AŞKINA! NEDİR BU 14 ŞUBAT?

Sevgililer Günü Hangi Çiçek?

Sizler için hazırladığımız bu yazının sevgililer gününde çiçek alırken kaynak rehberiniz olmasını istedik.

Kırmızı Güller

Kırmızı güller ‘’Seni Seviyorum’’ demenin en güzel yoludur. Kırmızı gül gerçek aşk ve bağlılık simgesidir. Ayrıca kırmızı güller her zaman gönderilebilir. Kırmızı güller için faza düşünmeye gerek yok. Kalbinizi dinleyin ‘’evet’’ diyorsa hiç tereddüt etmeden yollayın onları…

Sarı Güller

Sarı güller sizin iyi bir arkadaş olduğunuzu ve hep de arkadaş kalmak istediğinizi belirtir.  Sarı güllerin bir başka anlamı da platonik duyguları işaret etmesidir. Eşinizin sizin için en değerli arkadaş olduğunu düşünüyor olabilirsiniz fakat yine de eşinize vermek için size sarı güller yerine kırmızı güller öneririz.

Sarı güller arkadaşlık sembolüdür.

Eflatun Güller

Eflatun güller ilk görüşte etkilenmenin hatta büyülenmenin sembolüdür. Eşinizin her yerde ilk gözünüze çarpan kişi olduğunu anlatmak istiyorsanız, eflatun güller uygundur. Eğer bütün buketin bu renkte güllerle dolu olmasını istemiyorsanız, ama yine de büyülenmiş hatta çarpılmış olduğunuzu belirtmekten yana iseniz o zaman bukete bir ya da birkaç eflatun gül ilave ettirebilirsiniz. Çiçekçilerin pek çoğu gülleri eflatuna boyayabiliyor. Bu nedenle eflatun bulmakta güçlük çekmezsiniz.

Nergis

Nergis ilkbahar sembolü sayılabilir. Nergis şövalyelik ve mutluluk simgesidir. Nergisler arkadaşınızı mutlu edecektir. Bu nedenle bir erkeğin bir hanım arkadaşını ne kadar takdir ettiğini göstermesi için uygun bir yoldur.

Sarı Krizantem

Eğer sevgililer gününde size birisi sarı krizantemler yollarsa, gizli bir hayranınız olduğundan emin olabilirsiniz. Sarı krizantem derinde kalan şehveti sembolize edebilir. Belki de bir arkadaşınızdan daha fazla bir şeyler bekliyor olabilirsiniz o zaman size sevgililer günü buketi olarak sarı krizantemler yollamanızı öneriyoruz.

Okaliptüs

Okaliptüs, eğrelti otu ya da sarmaşıklarla hazırlanmış bir buket gördüğünüzde bunu veren kişi sizin hakkınızdaki her ayrıntıya özel bir önem veriyor demektir. Okaliptüs demetini size sevgililer gününde veren hayranınız bütün ince ayrıntılara dikkat ederek, sizi ne kadar önemsediğini anlatmaya çalışıyor olabilir.

Zambak

Zambak sadakat ve uzun ömürlü bağlantıların ifadesidir. Beyaz zambak saf duyguları ifade eder. Mor zambaklar ise tutku ve hayranlık sembolü olarak tanımlanmıştır Hatta çoğu kez gelin buketinde zambaklar bulunması bir tesadüf değildir.

Orkide

Bir kadına seksi ve güçlü olduğunu sizi esir aldığını söylemek isterseniz sizin için en uygun seçim orkidelerdir. Orkideler lüks, güzellik, sevgi ve güç simgesi olarak bilinirler. Her şeyin en güzelin, beğenen kadınlar için ideal bir seçimdir. Üstelik orkideler oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Aylarca dayanabilir.

Karanfiller

Karanfil tercih edecekseniz bu çiçeklerin anlamı renklerine göre farklılık gösterir. Pembe karanfiller bir annenin derin sevgisini simgeler. Eşinize takdir duygunuzu iletmek için çok uygun bir seçimdir.

Esasen sevgililer günüde erkekler de kendilerine çiçek verilmesinden hoşlanıyorlar. Sevgililer günü için size çok şeyler ifade eden erkeğiniz için bir buket seçmek istiyorsanız, koyu mor, fuşya ya da yeşil karanfilleri tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir