in

Shadow of the Tomb Raider Nasıl Oynanır- Oyun İncelemesi

Uzun zamandır beklemenin sonunda Shadow of the Tomb Raider çıkışını gerçekleştirdi. Siz oyun severler için Shadow of the Tomb Raider inceleme yazısı hazırladık. Shadow of the Tomb Raider ile ilgili tecrübelerimizden bahsedeceğiz. Beğendiğimiz özelliklerinden ve beğenmediğimiz özelliklerine temas edecek,eksik yeni veya eski oyun özelliklerinden konuşacağız. Sözü fazla uzatmadan Shadow of the Tomb Raider yazımıza başlayalım.

Aslında çok uzun süredir bizlerle olan serinin çıkan son güncel oyunudur. Çoğunlukla mezar gezip dünyayı veya bazı şeyleri kurtardığımız, kurtarmak için çalıştığımız bir seri. Daha eskilerden oyunun hikayesi birkaç defa tekrardan başlatıldı.

Tomb Raider serisinin önceki oyunlarına göre çok da övülecek bir özelliği bulunmuyor. Shadow of the Tomb Raider her ne kadar çıkışını gerçekleştirene kadar pek çok ajans ve kaynak tarafından oldukça fazla övülmüş olsa de, oynayınca şunu anladık ki, esasen o kadar da övülecek birşey yokmuş oyunda. Shadow of the Tomb Raider inceleme yazımızda en baştan belirtmek isteriz ki beklentilerimizi karşılamadı. Keşifler, hikaye ilerleyişi, çarpışmalar gibi birçok özellik beklediğimiz gibi değil.

Tomb Raider Serisinin Hikayesi

Hikaye olarak bir antik hançerin çalınmasıyla başlıyor. Antik hançer çalındıktan sonra Lara Croft, düşmanları tarafınca uyarılıyor. Meksika’da oluşan bir tsunami ile de, antik hançerin çalınmasıyla başlayan kıyamet alametleri daha belirgin anlaşılmakta. Oyunun hikayesi her ne kadar heyecan uyandırarak başlasa da, ilerleme bakımından gerekli odakları sağlayamamış gibi gözüküyor. Çünkü belli bir yerden sonra hikayeden kopuyorsunuz. Bunun nedeni ana hikayeye. Pek çok yan hikaye ve görevler ile konun odağını kaybetmesinden kaynaklanıyor.

Oyun genel olarak Paititi de geçmekte hikaye akışı ilerlerken sürekli olarak tekrar gelip gittiğiniz yer. Oyunun merkezi olarak nitelendirilebilir. Paititi oldukça güzel dizayn edilmiş, hoşumuza giden bir başka nokta da Lara Croft’un yabancı olduğu topraklarda gerçekten bir yabancıymış gibi sezgilemeleri başarılı bir biçimde verebiliyor olmaları. Oyunun içerisindeki mezarların oldukça güzel olduğunu belirteyim. Çünkü 30-35 dakika civarı sürebilen bulmacalar içermekte ve her çözdüğünüzde kendinizi bilim insanı zannediyorsunuz.

Mezarlar konusunda sadece tek güzel olan şey bulmacaları değil, aynı zamanda mezarların birbirinden farklı olduğunu hissettiriyor olmaları. Mezarların bazıları da Paititi çevresinde gizli. Paititi’yi iyi bir şekilde araştırmanızı tavsiye ederim, aksi takdirde çok şey kaybedebilirsiniz bizden demesi.

Oyunun en can sıkıcı özelliklerinden biri insanların verdiği yan görevler. Yan görevleri yapmanızı pek tavsiye etmeyeceğim. Açıkçası, böyle bir yapıt da daha güzel bir diyalog sistemi ve bölgenin hikayesini iyi bir şekilde anlatılmasını beklerdik. Diyaloglar çok önemsiz olmuş gibi hissettiriyor.

Oyunun içinde bizleri 3 farklı bölümde yetenekler bekliyor. Lara Croft, bu kabiliyetleri aktif ederek keşif, kaynak toplama ve savaş alanlarında çok önemli yetenekler kazanabiliyor. Açılan yetenekleri kendi oynayış stilinize göre kullanabilirsiniz.

Görsel bakımdan çok başarılı olan Shadow of the Tomb Raider sizler için mükemmel 20 aksiyon sahnesi barındırıyor. Görsel açıdan oyun severler için fazlasıyla tatmin edici.

Shadow of the Tomb Raider inceleme yazımızın ana düşüncesini toparlamak gerekirse gözlemleyebildiğim kadarıyla oyunun artı ve eksilerini de belirtmek isterim.

Oyunun Artıları

  • Mükemmel bir dünya
  • Mezarlar
  • Bulmacalar

Oyunun Eksileri

  • Oyunun hikaye ilerleyişi cidden çok kötü
  • Hikayede kopuklukların olması

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ramazan Ayının Fazileti Nerededir ve Oruç Neden Önemlidir?

Kaderin Yazılması İle Sirius Yıldızı Arasındaki İlişki ve Kadim Medeniyetler İçin Önemi