in

Sivilcelerden Kurtulmak İşte Bu Mucize Ev Yapımı Maske ile Mümkün

Ergenlik çağına giren gençlerin ya da yüzünde sivilce çıkanların kâbusu olan sivilce lekelerinden kurtulmak hem de doğal yollarla bunu yapmak çok güzel olmaz mıydı? Sivilce lekelerinden kurtulmanın birçok yolu var fakat biz hem doğal olanı hem de etkili bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Üstelik bu işe günde yarım saatinizi ayırarak yapacaksınız ve sivilce lekelerine elveda diyeceksiniz. Ayrıca da yöntem çok basit.

İşte size kâbus olan sivilce lekelerinden doğal yollarla kurtulmak için etkili bir karışım

Malzemelerimiz;

  • Bir yemek kaşığı kadar doğal olan gül suyu. (marketlerde satılan gül suyu olmaz mı? diye içinden geçirenlere kesinlikle hayır diyeceğim. Gül suyunun saf orjinal olması olmazsa olmazımızdır.)
  • Bir yemek kaşığı doğal elma sirkesi
  • Bir yemek kaşığı kadar yeni sıkılmış limon suyu.

Malzemelerimiz sadece bunlardan ibarettir. Şimdi tarife ve uygulama safhasına geçelim.

Tarifi ve Uygulanışı

Yukarıda belirtilen ölçülerde temin ettiğimiz malzemelerimizi bir kâsenin içine doldurduktan sonra iyice karıştırmamız yeterli olacaktır. İşte sivilce lekelerinden kurtulacağımız tarifin hepsi bu kadar. Çok basit değil mi? Sizin dikkat etmeniz gereken nokta ise bu karışımı sıfırdan taze olarak her gün yeniden yapmanız ve uygulamanız gerekmektedir. Fazladan yapıp dolaba koyayım düşüncesinde olmayın. Çünkü bu sivilce lekelerini yok etmeye yardımcı olmayacaktır.

O zaman hemen uygulanışına geçelim. İlk önce yüzümüzü su ile iyice yıkamamız gerekiyor. Yüzümüzü de iyice kuruladıktan sonra karışımı yüzümüzde oluşan sivilce lekelerinin üzerine sürmeliyiz. Bu şekilde 30 dakika boyunca bekletiyoruz ve ardından soğuk su ile yüzümüzü duruluyoruz. Bu uygulamayı toplam yedi gün boyunca tekrarlıyoruz. Karışımının etkisini de bu süreden sonra görmeye başlıyoruz.

Sivilce Lekelerinin Bir Daha Çıkmaması İçin Ne Yapmalıyız?

Sivilce lekelerinin bir daha çıkmaması için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Sivilce lekelerine elveda dedikten sonra bir daha yüzünüzde çıkmaması için bazı önlemler almanız gerekmektedir. Bunlardan ilki yüzünüz de sivilce çıktığı vakit güneş altında fazla durmamaya gayret göstermelisiniz. Lakin dışarıya da çıkmanız gerekiyorsa güneş kremi kullanmanız faydalı olacaktır. Zira güneş ışınları sivilcelerinizin leke oluşturmasında birincil kaynaktır ve ayrıca leke oluşumunu kolaylaştıran bir etkendir.

Öte yandan dengeli ve düzenli beslenerek akne- sivilce oluşumuna ve sivilce lekelerine karşı etkili bir önlem daha almış olursunuz. Özellikle c vitamini içeren yiyecekleri tüketmek gerekmektedir. Bol bol su içmeyi de unutmayalım.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Bay pencil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Akıllardan Hiç Çıkmayan Replikleri İle Kemal Sunal Filmleri

Singapur’da Mutlaka Görülmesi Gereken Şahane 21 Yer