1. Ana Sayfa
  2. Ev Yaşam

Siyam Kedisi İle Arkadaş Olmak İstiyorsanız Bunları Bilmenizde Fayda Var

Siyam Kedisi İle Arkadaş Olmak İstiyorsanız Bunları Bilmenizde Fayda Var
1
+ - 0

Siyam kedisi koyu mavi gözleri, ipeksi vücudu, özellikle zıt renklerdeki kürk özelliği nedeniyle özel bir kedi cinsidir. Uyumlu karakteri, zeki ve sevimli olması da bu kedilere olan ilgiyi arttırmaktadır. Siyam kedisinin iletişim yeteneği diğer ırklara göre oldukça gelişkindir. Sahiplerine sesle ve hareketleriyle istediklerini rahatlıkla anlatabilirler.

Bir siyam kedisinin bakımı güzel olursa görünümü de çok asil olur. Bu kedi ırkında melezlik bulunmaz. Yani safkan bir ırktır. Anavatanı Tayland olan siyam kedilerini Uluslararası Kedi Kuruluşu “Thai” olarak tanımlamıştır.

Siyam Kedisi Özellikleri

siyam kedisi i̇le arkadaş olmak i̇stiyorsanız bunları bilmenizde fayda var |ev yaşam

Siyam kedisi inatçı yapısı ve konuşkan olduğunu hemen belli edebilir. Düşündüklerini gür bir ses tonuyla dile getirebilir. İlgi görmeyi beklerse bunu net bir şekilde ortaya koyabilir. Bu kediler sahiplerini benimseyen, devamlı peşlerinden giden, bir anlamda onlara yardımcı olmak için çırpınan bir yapıya sahiptirler. Sahibi oturduğunda onunla oturmayı, hareket ettiğinde peşinden gitmeyi tercih ederler. Geceleri ise yatağın yanında yatmayı severler. Siyam kedisi bakmak isterseniz sürekli ev değiştirmeyi aklınızdan çıkarın. Bu kediler sahiplerini ve evlerini değiştirmeyi pek sevmezler.

Siyam kedisi ile ilgili bilinmesi gerekenler bunlarla sınırlı değildir. Siyam kedilerinin geveze olduğunu yazın bir kenara. Evin içinde sürekli mırıldanma gibi bir özellikleri vardır. Sahibi konuşkan biri olursa harika anlaşırlar. Harika bir dost olurlar. Siyam kedisi oldukça sosyaldir. Kendisini ilgisiz bırakırsanız tavrını net bir şekilde ortaya koyacaktır.

Siyam Kedisi Oyun Düşkünüdür

siyam kedisi i̇le arkadaş olmak i̇stiyorsanız bunları bilmenizde fayda var |ev yaşam

Siyam kedileri akıllı olduğu kadar oyuncu bir yapıya sahiptir. Sürekli meşgul olmak isterler. Eğlenmek, oyun oynamak, oyalanmak tam onlara göredir. Eğitimleri kolay olduğundan kedinizle harika oyunlar oynayabilirsiniz. Zaten hareket etmeleri, egzersiz yapmaları da çok yararlı olacaktır.

Yorum Yap