in

Sizler için Hazırladığımız 9 Günlük Ramazan Bayramı Tatil Önerilerimiz

2019 yılında dokuz günlük Ramazan Bayramını en güzel şekilde değerlendirmek istiyorsanız sizin hazırladığımız tur sürprizlerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz vizesiz yurtdışı turları ile ya da ülkemizin birbirinden güzel bölgelerini keşfederek bu uzun tatili unutulmaz anılar arasına katabilirsiniz. Bunlar arasından günübirlik turlar, haftalık tatiller ya da hafta sonu tatilleri sıralanabilir.

Yılın stresini en güzel şekilde atmak ve fotoğraflar çekmek kendi başınıza ya da sevdiklerinize unutulmaz vakitler geçirmek için şimdiden planlamalarınızı yapabilirsiniz.  Doğal göller, tabiat parkları, kuş cenneti, dağ turizmi, ören turizmi, kültür turizmi, doğal kaynaklar deniz, kum, güneş aradığınız ne varsa bu zengin içerikte bulabileceksiniz.  Her tarafı ayrı güzel yurdumuzun yedi bölgesine düzenlenen turlara katılabilir mimariden, görsel güzelliklere, yöre mutfaklarından, meşhur bitkilere kadar birbirinden güzel keşiflerle hayatınıza renk katabilirsiniz. Sizler için yaptığımız araştırmayı bölgelere ayırdık. Böylece bulunduğunuz il ya da beldeye göre seyahat planı yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Rehberlik hizmetleri, avantajlı turlar ve indirimli seyahat tariflerini için bu işi yapan firmalarla ilgili internetten araştırma yaparak seyahatinizi en ekonomik şartlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Yurdun en doğusundan başlayarak tatil listemizi hazırlayalım. Her tatil kategorisi için ayrı güzelliklere sahip bölgemizin bitmek tükenmek bilmeyen hazinelerini bu tur sayesinde keşfedebilirsiniz.

#1 Doğu Anadolu Bölgesi Bayram Tatili Seçenekleri

Doğu Anadolu bölgesinin kendine has güzelliği, zengin kültür mirası ve dünyaca ünlü lezzetleri sizlerin de aklını başından alacak. Bölgenin sarp dağları, coşkun suları ve baş döndürücü manzaraları ile unutulmaz bir Ramazan Bayramı tatili geçirebilir ve 2019 yılının en güzel hatıraları arasına bu tatilinizi de ekleyebilirsiniz.

1-Nemrut Gölü

Doğu turuna Nemrut Gölü ile başlayabiliriz. Bu tarihi gölün doğayla iç içe güzelliği harika bir görüntü sağlamaktadır. Yapılan araştırmalar Nemrut Gölünün volkanik hareketler sonucu oluştuğunu doğrular niteliktedir. Gölün kendine has maviliği ve çevresini saran yeşil tepeleri bahar mevsimini kapatacağınız hoş bir Ramazan Bayramı gezisi olabilir.

2-Yüzen Ada 

İsmini üzerindeki hareketli kara parçalarından alan ve görsel bir şölen sunan Yüzen Ada’da Doğu Anadolu bölgemizde görmeniz gereken yerlerin arasında sayılır. Dışarıdan bakıldığında göl ortasında farklı bir dünyayı canlandıran bu adacıklar gölü çevreleyen toprak ve ağaç parçalarından ayrı hareket edebilme özelliği ile ilgi çekicidir.

3-Erzincan Girlevik Şelalesi

Doğal mekanlarda dağ taş gezmek isteyenler için son derece güzel bir deneyim olacak Girlevik Şelalesi kışın ve yaz mevsimlerinde ayrı ayrı güzel. Baharla bereaber buzların erimesi sonucu suların artması ile birlikte ferahlık veren bir piknik alanına dönüşüyor.

4-İshak Paşa Sarayı

Eğer Ramazan tatilinizi doğu bölgelerinde tarihle iç içe bir mekanda geçirmek         istiyorsanız İshak Paşa Saray’nı ziyaret etmeden dönmeyin deriz. Ağrı dağının eteklerinde kendine has güzelliği sizleri doğunun gizemli dünyalarına götürecek.

5-Harput Kalesi

Tarihi Harput kalesine çıkarak Elazığ ilini yükseklerden izlemenin keyfini yaşamak isterseniz Harput Kalesini sizler için öneririz. Buraya kadar gelmişken bu yörenin birbirinden lezzetli yiyeceklerini tatmadan seyahatinizi tamamlamayın. Bu günün gelişen yapısını geçmişin şanlı güzellikleri ile birleştiren bu mimariyi keşfetmenizi şiddetle tavsiye ederiz.Hikayeye göre süt kalesi olarak da bilinen bu güzel kale Elazığ’da kültür turizmine önemli katkı sağlar.

6-Akdamar Kilisesi

Yıllar boyunca farklı dinlere ev sahipliği yapmış Anadolu kültürü bu coğrafyalardaki tarihi ibadethanelerin de korunmasını sağlamıştır. Onlardan biri olan Akdamar Kilisesi düne, bu güne belki de yarınlara tanıklık edecek tarihi mimariler arasında yer alıyor.

7-Çır Çır Şelaleleri

Bir yapay göl olma özelliğini taşıyan şelale balıkçılık açısından da önemlidir. Coşkun ve serin suları ziyaretçiler tarafından ilgi çekicidir.

8-Zağ Mağrası

İnsan eliyle oyularak yerleşim birimlerine dönüştürülen mağaralardan biri olan Zağ Mağarısı üzerindeki oda bölmeleri turistler tarafından son derece ilgi çekicidir.

9-Kral Kızıl Kalesi

Tarihi kaynaklara bir dönem bu yörede yaşamış kral Done’nin çok sevdiği kızı için inşa edilen bir kaledir.

10-Hazar Gölü

İsterseniz kıyı boyunca gezin, isterseniz bu güzel gölün muhteşem manzarasında güneşin doğuşunu ya da batışını izleyin hiç fark etmez. Hazar Gölü unutamayacağınız anılarınızın arasına mutlaka girecek.

11-Ulu Cami

Konu mimari olunca her bölgemizde olduğu gibi Doğu Anadolu bölgemizde kendine münhasır güzellikleri ile dikkat çeken camilerden biri de Ulu Cami ‘dir. Tarihi camilerden Yelmane Camisi de doğuda bulunan sade yapısı ve tarihe tanıklığı ile dikkat çeker.

12-Buzluk Mağarası 

Sizlere kışın sıcak, yazın serin bir mağaradan bahsetsek ne derdiniz. Harika dediğinizi duyar gibiyiz. Şaşırmakla kalmayın bir an önce rezervasyon incelemelerini yaparak, bu görsel güzelliği sıcağı v soğuğu ile bizzat hissedin.

Bizler Doğu Anadolu’nun güzelliklerini sayarak bitiremeyiz ancak siz tur şirketi hizmetleri ile doğu seyahatinizi hiçbir güzelliği atlamadan tamamlayabilirsiniz. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırarak indirim ve kampanyaları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

#2 Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bayram Tatili Seçenekleri

Bu güzel bölgeyi gezerken birbirinden leziz menüleri de damak hafızanıza kazınacak ve bu şirin beldeleri yeniden ziyaret etmek isteyeceksiniz. Tur şirketinizle iletişime geçtikten sonra ayarladığınız tarihte hazır oluyorsunuz macera başlıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi turlarının yoğunlaştığı yerleri daha önceden incelemek size seyahatiniz esnasında rehberlik edecektir.

Gap turu sayesinde bu güzel bölgemizde herhangi bir yeri atlamadan hayalinizdeki seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden uçakla ya da otobüs seferleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Tarihi çarşıları, şehir sokaklarındaki doğal baharat kokuları geçmişten bu güne varlığını koruyan mimarileriyle sizlere harika bir deneyim yaşatacak bölgeye baktığımızda ilk akla gelen şehirlerden biri Şanlıurfa ilimizdir.

1-Balıklı Göl

İbrahim diyarı olarak bilinen Balıklı Göl harika mimarisi ve göl içinde huzurla hayatını sürdüren yönüyle meşhur ola dursun buraya uğrayan ziyaretçilerimiz Eyüp peygamberin Sabır Makamını ziyaret etmelidir.

2-Diyarbakır Surları

Tarihi Diyarbakır Surları ören turizminin en önemli yapılarından biridir. Çinlilerin Türklerden korunmak için ördüğü Çin Seddin’den sonra ikinci sırayı alan Diyarbakır Surları aynı zamanda bulunduğu ilçeye de isim kaynağı olmuştur. Yaklaşık 5 km uzunluğunda olan bu surların yüksekliği ise 12 metreyi bulmaktadır.

3-Zeugma Antik Kenti Müzesi 

Gaziantep ilinin dillere destan güzelliğinin yurdumuzda olduğu gibi dünyaya ün salmıştır. Bu güzellikler arasında yer alan tarihi kalıntılardan biri olan Zeugma Antik Kent sizlere tarihi medeniyetlerin kapısını aralıyor. Bu müzeyi ücretsiz gezebilir ünlü Çingene Kızı Mozağini yerinde inceleyebilirsiniz. Bu mozaik 13 renkten oluşur ve göz kamaştırıcı bir güzelliği vardır.

 

4- Hasankeyf Kalesi

Batman ilimizin tarihi kalesi 200 metre yüksekliğinde olup yapılış tarihi Roma medeniyeti zamanlarına kadar ulaşır. Hem Romalılar zamanında hem de ecdadımızın şanlı tarihinde farklı mücadelelere şahitlik eden Hasakeyf Fırat Nehri kıyılarındadır.

5-Nemrut Dağı

Doğu Anadolu’da bulunan Nemrut Gölü’nden size daha önce bahsetmişti. Şimdi ise ünü dünyaya ulaşan ve efsanevi hikayei ile akıllara kazınan Nemrut Dağı’nı inceleyelim. Dünya harikaları arasında bulunan Nemrut Dağı Adıyaman ilinin ününü büyük kitlelere ulaştırmıştır. Bahar sonunda ve yaz aylarında dağın zirvelerinde kar ve buz parçaları görmeniz mümkündür. Dağ boyunca tırmanacaksanız belirli bir süre sonra yaya devam etmenizi gereki kılar. Dağ yüzeyinde bulunan heykellerin ise son derece ilgi çekicidir. 

#3 Karadeniz Bölgesi Bayram Tatili Seçenekleri

Yeşilin binbir tonuyla süslenen bu bölgemizde bulunan manzaraları dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayabilirsiniz. Karadenizin mavisi ve iklimin etkisiyle oluşan yeşil alanların bolluğu, sarp dağ manzaraları ile birleştiğinde ortaya seyrine doyum olmayan bir görsellik oluşturuyor. Bölgeyi incelediğimizde;  Sümela Manastırı başta olmak üzere Boztepe, Uzun Göl, Ayder Yaylası ve Limni Gölü son derece görkemli görsellikleri ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Karadeniz turlarında da tüm diğer bölgelerimiz için düzenlenen tur seçeneklerini kullanabiliyorsunuz. Zamanınız elverişli ise saydığımız bu güzel yerlerde en az birkaç gün geçirmenizi tavsiye ederiz. 

1- Sümela Manastırı 

Rum ve Ortodokslara ait olan bu manastır Trabzon ilimizde bulunur. Yüksekçe bir  alan üzerinde bulunan tarihi yapı geçmiş medeniyetlerdeki yerleşik hayata ışı turar.

2-Boztepe

Trabzon şehrinin tamamını görebileceğiniz bir yükseklik istiyorsanız Boztepe’ye uğrayarak turunuzun bir bölümünde burada konaklayabilirsiniz. Yeşilin doyumsuz görüntüsü, teleferik deneyimi ve daha fazlası için Boztepe,  Karadeniz tur listenize mutlaka eklemeniz gereken bir yerdir.

3-Uzun Göl

Trabzonun bir başka güzelliği ise Uzun Göl’dur. Adını uzunluğundan alan Uzun Göl sıradalar arasından kıvrılarak akar. Göl etrafında bulunan evler ve evleri kuşatan yeşil alan daha ziyaretinin ilk aşamasında sizleri etkisi altına alır. Eğer Trabzon’da birkaç gün daha kalmayı düşünürseniz Atatürk Köşkü ve Fırtına Deresi’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

4- Limni Gölü

Eğer bayram tatilinizi dinlenerek geçirmek istiyorsanız Limni Gölü turu tam size göre. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak, doğayla iç içe pek çok otel ve pansiyon bulabileceğiniz Limni Gölü deneyiminiz aklınızın bir köşesinde mutlaka yer edecektir.

5- Ayder Yaylası

Trabzon’dan sonra yönünüzü Rize’ye çevirmek isterseniz Ayder Yaylası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Türkülere ve şenliklere konu olan Ayder Yaylası ladin ve kayın ağaları ile kaplı bir düzlüktür.

#4 İç Anadolu Bölgesi Bayram Tatili Seçenekleri

Düz kırsalları ile meşhur İç Anadolu bölgesi yöresel tatları, sıcak insanları, Ahilik diyarları ve başkenti barındıran bölge olması ile son derece özel mekanlara ev sahipliği yapar. İç Anadolu Bölgesini gezmeye  başkentten başlayabilirsiniz.

1-Anıtkabir

Başkomutanın kabrine ve birbirinden güzel eşyalarının bulunduğu müzeye ev sahipliği yapan Anıtkabir her yurttaşın ömründe en az bir kere görmesi gereken bir yerdir. 

2- Ürgüp, Göreme ve Kapadokya 

Bir sonraki duracağınız dünyaca ünlü Nevşehir, Ürgüp ve Peribacaları mevkiine olacaktır. Burada coğrafi olayların etkisiyle oluşan Peribacaları dünyanın yedi harikasından biridir.

3- Erciye Dağı

Yüksekliği dillere destan Erciyes Dağı eteğindeki otellerde temiz havanın tadını çıkarırken nefes aldığınıza bir kere daha şükredeceksiniz. Kayseri’ye kadar gelmişken Bedesten Çarşısı ise ayrıca ziyaret etmeniz gereken uğrak yerlerindendir.

4- Konya Mevlana

Havza  kent Konya ilinde bulunan Mevlana Celaleddin Türbesi ve Nazar Boncuğu doğa oluşumu ise mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. 

5- Beyşehir Gölü

Doğal görüntüsü ve yat turları ile ünlü Beyşehir Gölü sizlere hoş bir deneyim sunar.

#5 Akdeniz Bölgesi Bayram Tatili Seçenekleri

Narenciye üretiminin yoğun bir şekilde yapıldığı bu bölgemizdeki adını bölgeden alan Akdeniz bölgesi turistik açıdan da son derece önemlidir. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Antalya ve ilçeleri deniz ve gökyüzünün mavisi, bodur ağaçların yeşilliği ve muz tarlaları ile görülmeye değer manzaralar barındırır. Yat ve tekne turlarının sık sık düzenlendiği bu bölgemizde otel işletmeciliği son derece gelişmiştir.  Devasa otellerin yanında çok sayıda pansiyon ve apartlar yerli ve yabancı turistler tarafından kullanılır.

#6 Ege Bölgesi Bayram Tatili Seçenekleri

1-Efes 

Roma antik kentine aittir ve İzmir ilimizde bulunur. Ören turizminin önemli değerlerinden biridir.

2-Bafa Gölü 

Bafa Gölü’nün dillere destan doğal güzelliği sizleri de etkileyecek. Son derece önemli bir coğrafi alanda yer bu güzel göl sizlere doyumsuz bir manzara keyfi sunuyor. Uzak şehirlerden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler için düzenlenen kapsamlı turların listesinde mutlaka yer alan bu güzel gölü sandal eşliğinde gezebilirsiniz.

3-Afrodisyas 

Afrodisyas ören turizmi açısından son derece önemli kalıntılar barındırır. Aydın ilimizde bulunan Afrodisyas köklü tarihi ve geçmişse dair verdiği ipuçları ile kendisinden önceki dönemlerin aydınlatılmasına önemli katkılar sağlamıştır.

4-Bergama Antik Kenti 

Adından da anlaşıldığı gibi uygarlıkların tarihinde önemli bir şehir olan Bergama Antik Kenti kalıntılarını incelerken oldukça heyecanlanacaksınız.

5-Seferihisar

Mandalinası ile ünlenen bu belde yerleşim yerlerinin kıyıya yakın olduğu bir coğrafi alan üzerine kurulmuştur. Ege bölgesinin kendine has görüntülerini güneşin doğuşunu ve batışını doyumsuz bir huzurla buradan izleyebilirsiniz.

#7 Marmara Bölgesi Bayram Tatili Seçenekleri

Dünyanın göz bebeği İstanbul’a ev sahipliği eden Marmara bölgesinde gezilecek yerler için zamanı cömert bir şekilde kullanmanız gerekir. Çünkü metropol kent İstanbul’u keşfetmeniz bile turlarını kısa tutmanız halinde bile en az bir haftanızı alacaktır. Marmara bölgesini keşfetmeniz için İstanbul gibi her ilini ayrı ayrı keşfetmeniz gerekebilir.

Marmara turumuza doğal olarak İstanbul ile başlıyoruz.

 1-Sultanahmet Camii

Tarihin en hareketli anlarına tanıklık eden Sultanahmet camii görkemli mimarisi ile yalnız bizleri değil, dünyanın en uzak yerlerinden gelen turistler tarafından da yoğun ilgi görür.

2-Dolmabahçe Sarayı

Türk Saray tarihinin önemli yapılarından biri olan Dolmabahçe Sarayı gösterişli iç dizaynı ve usta işi dış mimarisi sayesinde son derece gösterişlidir. İstanbul turunuzu Eyüp Sultan ve Kız Kulesi ziyaretlerini yapmadan tamamlamamalısınız.

3-Yeşilli Külliyesi ve Ulu Cami

Yeşilli Külliyesi Bursa ilinde bulunan önemli bir mimari yapıdır. Osmanlı’nın bir dönem kalbinin attığı Yeşil Bursa şehri şehzadeler şehir olarak bilini ve tur listenize mutlaka eklenmelidir.

4-Cunda Adası

            Marmara bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan Balıkesir ilinde bulunan şirin mi şirin Cunda adasını mutlaka görmelisiniz. Bir nevi açık hava müzesi özelliği bulunan Cunda dinlenmek için son derece ideal bir mekandır.

5-Çanakkale Şehitliği ve Antik Kent

Şanlı tarihimize zaferler yazdıran Çanakkale ilimizde bulunan şehitliğimizi gezerken burnunuzun direği sızlayacak. Ayrıca bu ilde bulunan ören medeniyeti ile kültürler arası gelişimin önemi göstergelerindendir.

6-Sapanca Gölü

Tekneyle gezmeyi sevenler için son derece ideal olan Sapanca Gölü gezinizi bayram mekanı olarak ya da kısa dönemli tatil fikirleriniz için değerlendirebilirsiniz.

Siz yeter ki tatil zamanına karar verin ve netten erişim kolaylığını kullanarak tur listelerinize bu saydığımız yurt içi seyahat noktalarından istediğinizi ekleyin. Gerisi tur şirketinize kalmış. Günübirlik, hafta sonunda ya da bayram tatilinizin tamamını bu turları değerlendirerek kullanabilirsiniz. Ramazan Bayramına özel kampanyalar, rezervasyon işlemleri ve tüm merak ettikleriniz için telefonla iletişim kurabilir ya da güvenilir tur siteleri üzerinden soru, öneri ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Hem kendinizi hem de sevdikleriniz güzel bir bayram tatili ile ödüllendirmek istiyorsanız acele etseniz iyi olur. Çünkü tatil meraklılarının yerlerini şimdiden ayırttığı şu günlerde fırsatları sizler de değerlendirin.

#8 Bayram Tatilinde Selanik Turu

Dokuz günlük bayram tatiliniz için yurt dışı seyahat planlarınız varsa Güvenilir Online Rezervasyon siteleri içinden birini seçerek şimdiden rezervasyon yaptırıp seyahat avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ödeme kolaylıkları, hareket tarih ve saati ile diğer bilgiler için acentenizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Yurtiçi ya da yurt dışı tüm seyahatlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus güvenli tur şirketlerinden hizmet almaktır.

Bayramda tatilinizi yurt dışında değerlendirmek isteyenler için farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacak olan Selanik Turu otobüsle katılarak doya doya gezebileceğiniz bir turdur. Dilerseniz günü birlik dilerseniz 3 gün sürecek bu serüvenle kendi başınıza ya da sevdiklerinizle hoş bir deneyim yaşayabilirsiniz. Son derece makul fiyatlarla tatil seferleri, konaklama ve gezi rehberi ayrıntıları için tur özelliklerini inceleyebilirsiniz. Yurdumuz toprakları ile geçmişten bugüne etkileşimde olan Selanik aynı zamanda köklü tarihimiz açısından da önemli tarihi noktalara ev sahipliği etmektedir. Doğal güzellikler, alışveriş imkanı ve farklı tur beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak. Yunanistan’ın bu ünlü kentinde Kamara Meydanı, Ladika Bölgesi, Yedikule Zindanları ve Ana Poli ziyaret edeceğiniz belli başlı yerler arasındadır.

#9 Balkan Turu

Bir başka güzel tatil fikri ise Balkan turudur. Hem ülkemizden hem de dünyadan yıl içinde oldukça fazla ziyaretçiye kapılarını açan Balkanlar sizleri büyüleyecek yerleşim birimleri, doğal ve tarihi mekanları ve yöresel lezzetleri ile sizlerin de çok hoşunuza gidecek. Otobüs ile Balkan turuna katılmak hayatınızın bir haftasını rüya gibi mekanlarda geçirmek istiyorsanız bu fırsatı mutlaka değerlendirebilirsiniz. Kosova, Sırbistan, Karadağ, Bulgaristan için düzenlenen turlarda kısa sürede birkaç ülkeyi gezmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız. Ayrıca Saray Bosna, Arnavutluk ve Yunanistan’ı gezilerinize dahil ederek denizden, yeşil alanlara, eğlence merkezlerinden, alışveriş merkezlerine kadar görmek ve gezmek isteyeceğiniz pek çok yer var. Ören turizmi, komşu ülkemiz olmaları sebebiyle ortak tarih anlayışımız ibadethaneler ve çeşmeler ve bedestenler ile tam bir kültür mirası olan Balkan topraklarında oldukça keyifli zamanlar geçireceksiniz.

Bu yazımızda ilginizi Çekebilir : Dünyanın En Romantik Tatil Ve Balayı Mekânları

#10 Belgrad Turu

Sadece Belgrad turuna katılarak bile harika bir bayram tatili geçirebilirsiniz. Belgrad tatili ile; Knez Mihailova Caddesini, Özgürlük Meydanını, St. Mark’s Kilisesini, Kalenic Pijaca, Stç Sava Kilisesi, Skadarlija ve Etnografya Müzesini gezerek birbirinden güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

#11 Roma Turu

Uçakla ulaşım sağlayarak gidebileceğiniz ülkeler için indirimli seferler ve tur seçenekleri için alternatifleriniz dünya kadar. Evet yanlış duymadınız. Dünyanın pek çok noktasına düzenlenen tur seçeneklerinden dilediğinizi seçerek gitmek istediğiniz ülkeleri ve şehirleri gezebilirsiniz. Bu güzel şehirler arasında Roma, Paris, Dubai, Barcelona, Moskova, Berlin ve Kıbrıs seyahatlerini değerlendirebilirsiniz. İnternetten araştırma yaparak daha önce bu yerleri ziyaret edenlerin yorumlarını okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Kolezyum, Pantheon, Roma Forumu sanat galerileri ve müzeler Roma turunuzda uğrak vereceğiniz mekanlar arasından yer alır. Ayrıca  Musei Capitolini, Trevi Çeşmesi, Piazza Navona, İspanyol Merdivenleri ziyaretiniz sırasında şehrin medeniyetini yakından tanırken gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

#12 Paris Turu

Dünyaca ünlü Eyfel Kulesi ve modaya başkentlik yapan bu güzel şehri tur listenize mutlaka almalısınız. Paris tatilinizde Eyfel’den sonra Le Marais, ile Latin Quarter & Saint Germainve Des Pres ziyaret etmeniz gereken diğer yerlerdir.

#13 Dubai Turu

İnşaat sektöründe dünya devi Dubai tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında sıra dışı mimari yapıları ile de görülmeye değer. Dubai’ye giderseniz Deira, Bur Dubai ve Jumeirah, Jebel Ali göreceğiniz yerlerin başında gelir. Ayrıca ünlü Emirates Road, şehrini de ziyaret ederek burada dinlenebilirsiniz.

#14 Kıbrıs Turu

Surlariçi, Lefkoşe, Selimiye Cami, Barbarlık Müzesi, Hilerıon Kalesi, Pella Palas Manastırı, Girne Kalesi, Girne Yat Limanı, Karaoğlanoğlu Müzesi, Mavi Köşk Kıbrıs’ta görmeniz gereken yerlerden sadece bir kaçıdır.

Hangi seyahat turu nerelere götürüyor. Ulaşım, konaklama ve gezilip görülecek yerler ile konaklama sürelerini tur şirketinizin sayfasında bulabilirsiniz. Uygun ödeme seçenekleri ve kredi kartına taksit yaptırarak hayalinizdeki bayram tatilini ertelemeden keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. 

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Cami ve Cemaat Adabı Nedir? Camilerde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anksiyete Bozukluğu Nasıl Anlaşılır?