1. Ana Sayfa
  2. Güzellik Cilt Bakımı

Son Yılların Popüler Uygulaması Kirpik Ve Kaş Liftingi Nasıl Yapılır?

Son Yılların Popüler Uygulaması Kirpik Ve Kaş Liftingi Nasıl Yapılır?
0

Kaş ve kirpik liftingi son yıllarda oldukça popüler olan ve pek çok kişinin tercih edip kaşları ile kirpiklerine yaptırdığı keratin uygulamasına denir. Yaklaşık 3 ay kadar etkisini gösteren kirpik ve kaş liftingi uygulaması kaşa da kirpiğe de zarar vermeyen bir işlemdir. Bu uygulama sonrasında kirpikler daha uzun, gür, kıvrık ve canlı göründüğü gibi kaşlarda aynı şekilde uzun, gür, dolgun ve canlı görünür. Özellikle kısa kirpikli kişilerin kirpik liftingi yaptırması daha doğru verilmiş bir karar olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Nude Makyajı Nasıl Yapılır?

Kirpik Liftingi Nasıl Yapılır?

Son Yılların Popüler Uygulaması Kirpik Ve Kaş Liftingi Nasıl Yapılır? |Güzellik Cilt Bakımı

Birkaç safhadan oluşan kirpik liftingi nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçmeden önce bu işlemi uzman kişilerde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

  • İşlemin ilk etabında kirpik liftingi yaptırmak isteyen kişiye nasıl bir kirpik görüntüsüne sahip olmak istediği sorulur. Güzellik uzmanıyla birlikte kirpiğinde uzunluğu göz önünde bulundurularak verilecek karara göre kullanılacak silikon padin boyutu seçilir.
  • İkinci aşamada tüm işlem bitene kadar gözlerin açılmadan kapatılması istenir. Kirpikler ve göz kapağı iyice temizlenir. Boyutu seçilmiş olan silikon pad çıkarılması kolay bir yapışkan ile kirpik diplerine iyice yaklaştırılarak göz kapağına yapıştırılır.
  • Üçüncü aşamada kirpikler sürülen bir sıvı ile silikon padin üzerine tek tek ayrılarak yapıştırılır ve kirpiklere ilk losyon sürülür. Sonra gözlerin üzerine streç film kapatılır ve göz maskesi takılıp yaklaşık olarak 10-15 dakika bu şekilde ısıtma sistemiyle bekletilir. Bu aşamanın son etabında Uygulanan losyon temizlenir ve bu işlem kirpiklerin kıvrık olmasını sağlar.
  • Dördüncü aşamada temizlenmiş kirpiklerin üzerine ikinci solüsyon sürülür ve tekrar gözlerin üzerine streç film ve maske takılır. Yine 10-15 dakika kadar bekletildikten sonra sürülmüş olan solüsyon temizlenir.
  • Beşinci aşamada kirpikler boyanır ve kapatılmadan 10-15 dakika kadar beklenip boya temizlenir. Temizlenmiş kirpiklere rimel fırçasıyla bakım yağı sürülür.

Kaş Liftingi Nasıl Uygulanır?

Kirpiklere uygulanan işlemler aynı şekilde kaşlara da uygulanır. Kaş liftingi için önce kaşlar temizlenir ve ilk solüsyon sürülür, 10-15 dakika üzeri streç film ile ve göz maskesi ile kapatılarak bekletilir. Ardından temizlenen kaşlara ikinci losyon sürülür tekrar 10-15 dakika kadar streç film ve maske ile kapatılır ve bekletilir. Temizlenen kaşlara boya sürülür ve kapatılmadan 15 dakika kadar bekletilip temizlendikten sonra fırça ile taranarak bakım yağı sürülür.

Tüm işlemler bittikten sonra görünüm olarak uzun, gür ve dolgunluğa sahip olan kaşlara ve kirpiklere bir gün boyunca su değdirilmez. Uygulamadan bir gün sonra kirpiklerin ve kaşların görünümünün uygulama öncesi ile arasında büyük fark olduğunu görebilirsiniz. İşlem sırasında kaşıntı veya yanma olması durumunda kirpiklerin ve kaşların bol su ile yıkanması gerekir. Kaş ve kirpik liftingi işlemi uzman kişiler tarafından yapıldığında gözde yanma veya kaşıntı olma ihtimali olmayacağı için 2-3 ay sonrasında tekrar uygulanabilir. Bu işlem tekrarlandıkça kirpiklerin ve kaşların kullanma süresi daha uzun sürecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap