1. Ana Sayfa
  2. Müzik

Spotify ve Fizy’ye Yeni Rakip : Youtube Music Çok Yakında Türkiye de

Spotify ve Fizy’ye Yeni Rakip : Youtube Music Çok Yakında Türkiye de
1
+ -

Çevrimiçi müzik platformlarına Youtube Music’in de eklenmesi için geri sayım başladı. Youtube, 23 Temmuz’da düzenleyeceği bir etkinlik ile Youtube Music  tanıtılacak ve platform en kısa sürede ülkemizde aktif olacak.

Dünya çapında akıllı telefon kullanıcıları, son yıllarda yönlerini çevrimiçi müzik platformlarına dönmüş durumdalar. Şarkıları telefona indirip o şekilde dinleme dönemi yavaş yavaş sona eriyor. Hal böyle olunca, müzik platformları arasındaki rekabet boyutu da giderek artıyor. Ülkemizde bulunan Apple Music, Spotify, Fizy gibi çevrimiçi müzik platformlarına yakında dev isim youtube da katılıyor.

Aleyna Tilki Nasılsın Aşkta Klibi ile Youtube Trend Listesine 2. Sıradan Giriş Yaptı

Youtube, yeni çevrimiçi müzik platformu olan Youtube Müzik  geçtiğimiz yıl duyurdu ve bazı ülkelerde kullanıma sundu. Ancak Türkiye’de henüz kullanıma açık değildi. Bu platform, kullanıcıların mevcut olarak kullandığı Youtube hesaplarıyla bağlantılı çalışacak. Youtube hesabından dinlenen şarkılara göre listeler oluşturup, öneriler verebilecek. Aslında şu an Youtube’da bulunan algoritmalar, Youtube Müzik içinde geçerli olacak.

Reklamsız Youtube Müzik Için Premium Paket Alınacak

spotify ve fizy'ye yeni rakip : youtube music çok yakında türkiye de |müzik

Youtube Müzik, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak fakat diğer müzik platformlarına benzer bir şekilde premium paketleri bulunacak. Reklamsız izlemek isteyen kulanıcılar, Youtube Music  premium paketleri tercih edebilecek.

Youtube’un Yeni Rekortmeni Kill This Love ile Blackpink

23 Temmuz’da İstanbul’da “Müzik dünyasında yepyeni bir serüven başlıyor” adlı bir sloganla gerçekleşecek etkinlikte, basın mensuplarına hizmetle ilgili detaylar verilecek. Bu etkinlik sonrasında Youtube Music platformunun ülkemizde kullanılmaya başlayacağı tarihin de açıklanması bekleniyor.

, c,