1. Ana Sayfa
  2. Güzellik Cilt Bakımı

Tartım Acaba Doğru mu Tartıyor?

Tartım Acaba Doğru mu Tartıyor?
0

Pek çok kişinin korkulu rüyası olan tartılar ile dost olmak aslında hiç o kadar zor değil. Bazen tartılara çıkıldığında olumsuz sonuçlar almamız tartıya küsmemizi sağlıyor ancak unutmayın ki bu tamamen sizin elinizde olan bir durum.

Diyet süresince yapılan bazı küçük kaçamaklar olsa bile bazen kayba uğrayan kilolar kişiye moral verir. Diyet programında kaçamaklar olmasına rağmen kilo verilmiştir. Ancak bazı durumlarda ise sıkı sıkıya uygulanan bir diyet programında bile kilo almak mümkün, bu durum ise kişinin demoralize olmasına neden olur. Hemen endişelenmemek gerekir.

Vücut ağırlığını etkileyen birçok husus vardır ilk olarak onları bir gözden geçmemiz gerekir.

  • Haftada sadece 1 kez tartılın
  • Tartılma hep aynı baskül de olması gerek
  • Aynı kıyafetler ile tartılmak gerek
  • Tartımlar hep kahvaltıdan önce yapılması lazım

Tüm bu yukarıda belirtilen unsurlar dışında Kabızlık ,İshal, Kusma ve adet dönemi gibi durumlar ağırlığınızı etkileyen hususlardır.  Gün içinde birkaç kez tartıya çıktığınızda 2 kez aynı rakamı görmeniz çok düşük bir ihtimaldir. Örneğin; 2 bardak su içiminden sonra yaklaşık olarak yarım kilo ağırlık kazanmış olursunuz ve tartıldığınızda ise bu yarım kilo ağırlığınıza yansımış olacaktır.

Garantili Zayıflatan 9 Bitkisel Çay

Hep aynı baskül de ile tartılın

Tartım Acaba Doğru mu Tartıyor? |Güzellik Cilt Bakımı

Her ölçüm cihazı da aynı sonucu vermez ve bu sebepten birçoğu insan evlerindeki baskülün bozuk olduğunu iddia eder. Evdeki baskül ile tartıldığınızda yanlış sonuç vermesi de tabi ki mümkün ama unutmayalım ki bir bozuk saat bile 1 günde 2 kez doğru zamanı gösterir. O nedenle evde ki bozuk dediğimiz baskül ne kadar yanlış sonuç verse bile alınan ve eksilen kiloyu doğru olarak ölçer. Tartılırken önemli olan her daim aynı tartıyı kullanmanız ve baskülün hangi zeminin üzerinde bulunduğudur. Halı veya parke üzerinde tartıldığınızda iki ayrı sonuç elde edeceksiniz. Kıyafetlerinizde tartılırken büyük önem taşır, pijama ile tartıldığınızda farklı örneğin bir takım elbise ile tartıldığınızda farklı bir sonuç alırsınız bu sebepten her zaman aynı kıyafet ile tartılmanız önemlidir.

Tartılmak için en uygun zaman; Sabah

Ana Öğünlerden sonra tartıya çıktığınızda ise yaklaşık 500-1000 gr arasında bir fazla kiloyu tartınızda görmeniz mümkün olduğundan aç karnına mümkünse sabah uyandığınız da tartılmanız gerekir. Örneğin kahvaltı öncesi tartılan 72 kg da ki bir bireyin sabahtan akşama kadar tüketilen besinlerden sonra akşam tartıldığında 74 kg çıkması mümkündür.

Yorum Yap