1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Teknoloji Devi Apple’ın Oyun Platformu : Apple Arcade

Teknoloji Devi Apple’ın Oyun Platformu : Apple Arcade
Apple oyun platformu Apple Arcade
2
+ - 1

Apple, oyun servisi olarak geliştirdiği Apple Arcade servisini 2019 sonbaharında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bilgisayar ve akıllı telefon devi olan firma, bu defa da oyun sektörüne iddialı bir giriş yapmayı planlıyor. 2019 yılının Mart ayında resmen duyurulan haberler ile Arcade bir oyun aboneliği servisi olacak ve üyeliği bulunan kişiler bu platform üzerinden çeşitli oyunlara ulaşabilecek. Verilen bilgiler ışığında platform üzerinde hiçbir reklam kesintisi yer almayacak ve oyunlarda herhangi bir uygulama içi alım satım ilkesi bulunmayacak.

Apple Arcade Nasıl Kullanılacak?

Abonelik sistemi ile işleyen bir oyun platformu olacak ve kullanıcılar bu platforma belli bir ücret karşılığında abone olabilecek. Abonelik ücreti dışında platformda yer alan oyunlara ekstra bir ödeme yapılmayacak. Yani Arcade aboneleri için tüm oyunlar tamamen ücretsiz olacak. Üstelik platformda yer alan tüm oyunlar offline olarak da oynanabilecek.

Apple Arcade ile ilgili yapılan son açıklamalarda ise platform üzerinden abonelik almak ilk bir ay tamamen ücretsiz olacak.

Google’ın Yeni Oyun Platformu: Google Stadia

Platform Üzerinden Oyun İndirmek Ve Popüler Oyunlar

Apple Arcade platformu üzerinden oyun indirmek de oldukça kolay olacak. Tıpkı AppStore sistemi gibi platformda yer alan oyunların tümünde indir seçeneğine tıklamak yeterli. Sistemde yer alan tüm oyunlarda yaş sınırı ve içerik bildiren küçük notlar yer alıyor. Bu durumda sistemin ebeveyn kontrolünde olmasını kolaylaştırıyor.

Arcade oyun platformunda öne çıkan oyunlar ise Hot Lava, Way of The Turtle ve Down in Bermuda olarak bildiriliyor.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.