in

The Crew 2 Oyun İncelemesi

Yarış oyunları küçük büyük demeden çoğu insanın sevdiği bir türüdür. Yarış oyunu denildiğinde ilk akla gelen isimler ise Need For Speed, Forza ve Gran Turismo ‘dur. Yaklaşık 20 seneyi aşkın bir süredir bu bahsettiğimiz 3 oyun seriler halinde devam ediyor. Yarış oyunları zaman içerisinde görsel anlamda kendini inanılmaz geliştirdi ancak içerik bakımından deyim yerindeyse sınıfta kaldı. Gran Turismo Sport, her daim araç sayısı ve çeşitliliği bakımından sorunlar yaşadı, Need For Speed ise Underground dönemindeki çeşitliliği ve oyun zevkini yeni çıkardığı hiçbir serilerde tattırmadı. Bu bağlamda yarış severlerin seçeneği de hızla azaldı.

The Crew 2 İnceleme

Bu bahsettiğimiz durumu Ubisoft fark etmiş olacak ki bu bağlamda kolları sıvadı ve birkaç sene önce The Crew adlı oyunu piyasaya sürdü. The Crew’in tanıtımlarından anladığımız üzere o dönem potansiyeli yüksek ve bir hayli zevkli bir oyunu benziyordu. Tanıtımda kendi çetemizi kurabileceğimiz ve dağ bayır demeden birbirinden farklı araçlar ile tüm ABD’yi turlayabileceğimiz gösteriliyordu. Ubisoft’un bu oyunla alakalı eksikleri olsa da oldukça başarılı bir oyun olduğunu gösterdi. Hata ve eksiklerini DLC’ler ile kapatan Ubisoft, The Crew ile alakalı demin bahsettiğimiz eksikleri de bu şekilde kapatmıştı. Ubisoft, The Crew oyununda oldukça başarılı oldu ve The Crew 2 için tekrar kolları sıvadı. The Crew 2 ise daha geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü ve The Crew 2 inceleme başlığı altında bu oyunu inceleyeceğiz.

Oyunseverler haydi sizlerinde fikirlerinizi bekliyoruz : Oyun Severler Bu 10 Oyun İçinde Sizin Favori Oyununuz Hangisi?

The Crew 2, The Crew gibi sadece araba yarışı oyunu değildir. Ubisoft, The Crew 2’de oyunculara her türlü aracın yarış zevkini tattırmayı amaçlamış. En azından bize öyle geldi. Hava, kara ve deniz farketmeksizin her koşulda yarışma imkanı veren The Crew 2, oyun içerisinde, yarış uçakları, yarış arabaları, motosikletler, akrobasi uçakları, sürat teknesi, jetstream tekneler, drag araçları, hiper araçlar, canavar kamyonlar, helikopterler, motocross motosikletler, drift araçları gibi motoru olan her ne vasıta var ise yarıştırma imkanı sunmuş. Üstelik oyun içerisinde bu araçların performansları geliştirilebiliyor ve ek modifiye yapılabiliyor.

The Crew 2 Artıları ve Eksileri

LootBox modifiye sisteminde, kişinin kendi özgürce araba modifiye edememektedir. Bu nedenle çoğu yarış sever LootBox sisteminden pek haz etmez. Bu sevilmeyen sistemi Forza Horizon serisi oldukça başarılı bir şekilde işlemiştir. Ancak her seri LootBox’u bu kadar güzel işleyemiyor. The Crew 2’de LootBox’lar para ile satılmamaktadır ki zaten PVP yapılabilecek düzgün bir sistemde bulunmamaktadır.

The Crew ilk çıktığı andan itibaren PvP sistemi sunmuştu ancak The Crew 2′de PvP sistemi en azından şimdilik mevcut değil. PvP sisteminin bu denli önemli olması ile birlikte PvP sistemi eklemeden The Crew 2 oyununu piyasaya sürmek bizce oldukça büyük bir hata ki The Crew oyuncuları bundan dolayı oldukça büyük bir serzenişte. Oyunun yapımcıları PvP sisteminin Aralık ayı içerisinde ekleneceğini belirtti. O süreye kadar arkadaşınız ile yarışmak istiyorsanız, oyuna davet edip, yapay zekaya karşı arkadaşınızla yarışıyor olabilirsiniz.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Birbirinden Farklı Özelliklere Sahip Türk Köpek Irkları

Penguenlerin Şirin Dünyasına Dair 5 Şaşırtıcı Bilgi