in

Leonardo Da Vinci Robotu Üretildi

Osaka Üniversitesi, Fujikin şirketiyle iş birliği yaparak geleceğin bilim insanlarını eğitmek için İtalyan sanatçı ve bilim adamı Leonardo da Vinci'nin robotunu üretti. Leonardo da Vinci'nin robotu, Japonya’nın ev sahipliğinde Osaka’da gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi’ne katılanlara tanıtıldı. ( AA Görüntü - Anadolu Ajansı )

Japonlar Leonardo Da Vinci Robotu ürettilerOsaka üniversitesi, Fujikin şirketi ile birlikte öğrencilere bilimi sevdirmek amacıyla Da Vinci robotunu yaptılar. Osaka’da yapılan G20 Liderler Zirvesi’nde Leonardo da Vinci robotunun tanıtımı yapıldı. Fujikin pazarlama müdürü yaptığı açıklamasında Da Vinci’nin yaptığı bilimsel çalışmaların günümüze yansıdığını ve bu zamanın bilim adamlarını aydınlattığını ifade etti. 

Yapay zeka ile ilgili bu yazımızda ilginizi çekebilir: Yapay Zeka Dünyayı Değiştirecek Mi?

Da Vinci Robotunun Özellikleri

Nakamura ürettiği robotun Japonca, İngilizce ve İtalyanca olmak üzere 3 farklı dilde konuşabileceğini söyledi. Asıl amaçlarının ilkokuldaki öğrencilere bilimi aşılayıp sevdirmek olduğunu bununda yalnızca kitap okuyarak olamayacağını ve Leonardo da Vinci’nin kendi döneminde yaptığı çalışmaları robotun kendisinin anlatacağını bununla birlikte eğlenceli bir şekilde geleceğin bilim insanlarını eğiteceklerini sözlerine ekledi.

Zaman içerisinde yapılacak çalışmalar ile Da Vinci Robotu, Google ile bağlantı da kurabilecek ve insanların sorduğu her soruya cevap verecek.

Fujikin pazarlama müdürü Nakamura ayrıca tarihte yaşamış kişilerin robotlaştırma çalışmalarının sürdürüldüğünü ve bir sonraki projelerinin de Albert Einstein olacağını dile getirdi. Sözlerine son vermeden önce Japonların yıllardır disiplinli çalışmaları nedeniyle günümüzde bilim ve teknoloji dalında ileride olduklarını belirtti.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Game Of Thrones’un Merakla Beklenen Devam Dizisi

Özel Kayısılı Cevizli Kıyır Kıyır Tart Tarifi