in

Ucuz ve Performansı Yüksek 3 Akıllı Telefon Tavsiyesi

Günümüz teknolojisi ile birlikte kişisel kullanım için daha çok özellik barındıran akıllı telefonların tercih edilmesi sonucunda tuşlu telefonların kullanımı oldukça azaldı. Piyasada bulunan birçok markanın onlarca çeşit akıllı telefonu mevcut ve eski telefonlarını akıllı telefonlar ile değiştirmek isteyen kişilerin karşısına oldukça fazla seçenek çıkıyor. Bu noktada ise en belirleyici özellik para oluyor. Fiyatı bakımından uygun fiyat, performansı bakımından yüksek performans isteyen kişiler telefon pazarı içerisinde kendilerine en uygun telefonu bulmak adına araştırmalarda bulunuyor. Şimdi birlikte en ucuz ve performansı yüksek piyasa tabiri ile fiyat/performans cep telefonlarını inceleyelim.

#1 Honor 9 Lite

Honor 9 Lite isimli akıllı telefon aslında Huawei tarafından çıkarılan bir yan ürün olarak karşımıza çıkıyor. Fakat yan ürün olarak adlandırılması kesinlikle telefonun kalitesinin düşük olduğu anlamına gelmiyor. Piyasaya çıktığı andan itibaren insanların sıkı takibe aldığı bu telefon, dizaynı ve teknolojisi ile birlikte büyüleyici bir duruş sergiliyor. 18:9 en boy oranına sahip olan telefonda son teknolojiyle üretilen kasa ve kasanın dizaynı, ışık altında adeta büyüleyici bir gösteri gerçekleştiriyor. Öte yandan çift kameraya sahip olması ve kamera özelliklerinin yüksekliği de dikkat çeken diğer bir unsur oluyor. Dizaynı, kamerası, fiyatı ve performansı açısından oldukça iyi bir özellik kartelasına sahip olan Honor 9 Lite telefonunun geri planda kaldığı tek nokta ise şarjı. Diğer telefonlarla kıyaslandığında Honor 9 Lite telefonunun şarjı daha kısa sürede tükeniyor.

Huawei P30 Pro İncelemesi

#2 Vodafone Smart N8

Listemizde Vodafone telefonlarından birini görmemiz hiçte şaşırtıcı bir durum değil. Kullanıcılara yönelik çıkarmış olduğu telefonlarla hem cebinizi yakmayan hem de performansı yüksek telefonları piyasaya sunan Vodafone, Smart Prime 7 telefonunun ardından kullanıcılarına daha gelişmiş bir telefon olan Smart N8’i sunuyor. Smart N8 akıllı telefonunun kamerası ve parmak izi özelliği Smart Prime 7’ye göre üstünlük sağlayan özellikler arasında yer alıyor. Ekran boyutu 5 inç, ağırlığı 151 gr olan telefonun arka kamerası 13 MP ve ön kamerası 5 MP olarak karşımıza çıkıyor. Fakat yine üzülerek söylüyoruz ki Vodafone Smart N8’in sarjı bakımından kullanım süresi Smart Prime 7’den birazcık kısa. Fakat her ne kadar şarj süresi kısa olsa da Smart N8 fiyatı ve performansı açısından diğer akıllı telefonlar arasından sıyrılıp listemizde yer almayı başarıyor.

#3 Samsung Galaxy J5

Hiç şüphesiz Samsung akıllı telefon sektörüne yön veren şirketlerden birisidir. J serisi telefonları bundan birkaç yıl içerisinde üretmeye başlayan Samsung, pahalı ve herkes tarafından kullanılamayan serilerinin yanı sıra bir de fiyat açısından daha düşük ve performans açısından yeteri kadar üstün telefonlar üretmeyi hedeflemişti. Galaxy J5 telefonu ise üretimi gerçekleştirilen bu telefonlardan sadece birisi. Diğer ucuz telefonlara nazaran J5’in batarya ömrü oldukça yüksek ve ekranı da Süper AMOLED. Açıkçası kamerayı inceleyuecek olursak Samsung’un kamera konusunda bir dev olduğunu söylemeden geçmemeliyiz. Kamerasından tutun ekranına kadar oldukça yüksek çözünürlük sahibi olan Galaxy J5, kullanımı sırasında bütün bu farklılıkları size hissettirecektir. Eğer aradığınız ucuz fiyatın yanında performansın da biraz yüksek olmasıysa Galaxy J5 sizin için adete biçilmiş bir kaftan.

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold İncelemesi

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Romantik07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Facebook Şirketinin Yeni Hamlesi: Lıbra

Kurban Bayramında Yurt İçinde Gidilecek 8 Muhteşem Yer