in

Hackerlara ve Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Korunma Sağlayan En İyi 5 Antivirüs Programı

Neden antivirüs programı gereklidir?

Kimlik koruma firması Identity Force’a göre 2017 yılında, Equifax, Verizon, Arby, Blue Cross Blue-kalkan ve Gmail gibi şirketlerde 29 kişisel tüketici güvenliği ihlali yaşandı. Doğum günleri, sosyal güvenlik numaraları, adresler, banka hesapları ve kredi kartı numaraları dahil bir çok kişisel verinin çalındığı bu güvenlik ihlalleri maddi ve manevi bir çok zarara sebebiyet verebilir. Bilgisayar korsanlarına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmanızın en iyi yolu ise, istendiğinde bilgisayarınızı ve programlarınızı güncellemek ve sisteminizi 7/24 izleyen virüsten koruma yazılımı satın almaktır.

#1 Bitdefender Antivirüs Programı

Bitdefender tümü merkezi bir web portalından yönetilen Windows, Mac OS ve Android (yakında iOS) için eksiksiz bir güvenlik paketidir. Merkezi yeniliği rutin olarak yapılan otonom testlerde iyi puanlar alıyor ve şimdi müşterileri kötü yazılım gibi yeni ve yükselen tehlikelerden koruyacak şekilde sunuyor.

Bitdefender , Gelişmiş Tehdit Savunma teknolojisi ve müşterinin sağladığı klasörlerde ilerleme kaydeden yeni bir katman dahil olmak üzere, türünün en günceline karşı çift katmanlı bir savunma kullandı. Ayrıca, web kamerası Korumasına, Güvenli Çevrimiçi Bankacılığa ve Parola Yöneticisine  olmak üzere gözetleme programcılarına karşı gelişmiş bir sigorta var.

#2 McAfee Antivirüs Programı

Bu ürün birçok alanda garantisini yerine getirmektedir. Maliyete, esas olarak gizli bir anahtar yöneticisi olan Intel'in True Key aboneliği de dahildir. Aradaki fark, parmak izleri veya kendi yüzünüzü de içeren çok faktörlü kimlik doğrulaması kullanmasıdır.

McAfee’nin en vurgulayıcı özellikleri antivirüs tarayıcısı ve web / e-posta güvencesidir. 

Tehditlerin çoğu, doğrudan sisteminizi işgal eden bilgisayar korsanlarından değil, web üzerinden gezinme sırasında ya da e-posta eklerini açmaktan kaynaklanıyor. WebAdvisor aracı, kötü amaçlı yazılımlar için indirmeleri tarar ve şüpheli URL'leri tanır. Bu, gelen kutunuzu kötü niyetli postalarda  uzak tutmaya yönelik ilgili anti-spam modülüdür.

#3 ESET Antivirüs Programı

ESET kurulduktan hemen sonra gerçekleştirilen ilk tarama, sonraki taramaları hızlandırmayı vaat ediyor. Testlerimiz kuşkusuz bunun istisnai bir şekilde ciddi bir farklılık olduğunu göstermektedir.

İlk bakışta, basit arayüzü, e-ticaret ve internet bankacılığı için hayati bir koruma sunmakta olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça kullanışlı bir Ev Ağı Koruması aracı içermektedir.

Kurulum menüsüne girin;  kötü amaçlı ve kimlik avı yapan web sitelerini engelleme, spam engelleme ve e-posta içeriği denetleme, virüslü olmanız durumunda botnet koruması ve giderek daha önemli olan web kamerası koruması gibi güvenlik önlemleri ayarlarınızı yapın.

Daha da önemlisi, açmadan veya çalıştırmadan önce analiz için bilinmeyen dosyaları ESET güvenlik taramasından geçirebilirsiniz. Aynı şekilde, örneğin rootkits gibi istenmeyen tehlikeler için sistemi tarayacak olan ESET SysRescue Live'ı indirip çalıştırabilirsiniz.

#4 Norton Antivirüs Programı

Symantec tarafından sunulan Norton, çalışan uygulamaları denetleyerek kötü amaçlı yazılımı tanıyan SONAR Protection dahil, ebeveyn teknolojisinin ve bulut desteğinin avantajlarından yararlanır. Bu aslında, geleneksel imza temelli korumayı desteklemek için kullanılan yeni nesil bir yeniliktir.

Web etkinliği kimliğinizi tek tıklamayla oturum açma ile güvenceye almanıza yardımcı olan tümleşik şifre yöneticisi gibi araçlarla korunur. Ayrıca bilinen güvenlik açıklarını kötüye kullanan kötü amaçlı yazılımlara karşı mücadele veren Tarayıcı Koruması da bulunmaktadır..

Web siteleri de aynı şekilde analiz edilir ve tarandıktan sonra güvenlikleri ile ilgili bir rapor sunulmaktadır . Performans araçları, erişimi daha verimli hale getirmek için diskteki verileri birleştiren bir disk iyileştirici içerir.

Dosya Temizleme aracı ise özellikle disk alanının yüksek olduğu PC'ler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Genel olarak konuşursak, bu ürün Symantec'in etkileyici gelecek nesil iş odaklı ürünleri arasında önemli bir değer sağlamaktadır.

#5 AVG Antivirüs Programı

AVG'nin AVG Internet Security ürününü bir pakette toplayan AVG Sistem TuneUp cihazı, sistem hızını sağlam bir şekilde koruduğunu söyleyebiliriz.

Temel olarak, Windows ve uygulamalarının her bölümü, görsel etkiler, kullanılmayan uygulamalar, vb. Dahil olmak üzere ayarlanabilir. Web TuneUp ile web incelemelerini de ayarlayabilir ve PC'nizden en iyi sonucu almanız için bir Turbo Modunu açabilirsiniz..

Aynı şekilde, uygulamaları kullanmanız gereken noktaya kadar herhangi bir CPU kullanmamaları hedefiyle istenene kadar uygulamaları “uyku” pozisyonuna getirebilme imkanını sunmaktadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : TecnoKids

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Lanetli Gözyaşları 19 Nisan da Türkiye de Gösterime Girdi

Apex Legends Battle Pass söylentileri ve bilmeniz gereken her şey