1. Ana Sayfa
  2. Dini Bilgiler

Temre Duası Nedir? Niçin Okunur?

Temre Duası Nedir? Niçin Okunur?
0

Temre duası, insanların elinde, vücudunda, yüzünde çıkan yara siğil arası bir cilt problemi olan temrenin geçmesi için okunmaktadır. Çoğu kez tıbbı tedavi ile geçse de bazen bu cilt problemi için Temre duasının edilmesi gerekmektedir. Temre duası belirli sayılarda okunduktan sonra Allah’ın izni ile bu problemlerinizden hızla kurtulduğunuzu göreceksiniz.

İslam toplumunda yerin ve göğün dua ile var olduğuna inanılmaktadır. Dualar kullar ile Allah arasında güçlü bağların kurulmasını sağlamaktadır. Her türlü sıkıntı için yalnızca Allah’a sığınarak yardım istemek ve bunu tüm kalp ile istemek Allah’ın hoşnut olduğu davranışlardandır. Bu nedenle dualarınızın kabulü için samimi ve tüm kalbinizi açarak dua ettiğinizde istediğiniz ne var ise kavuşacağınızı bilmelisiniz.

Temre Duası Hangi Durumlarda Okunur? Egzama İçin Temre Duası Okuyun!

temre-duasi
Temre Duası

Temre bir çeşit bakterinin insanların cildine zarar vererek tıpkı sivilce veya siğil gibi olan bazen sulu bazen de kabuk kabuk bir görünüme sahip olan bir rahatsızlıktır. Temre cildinizde oluşmaya başlamış ise kaşınmaya başlayacak ve günlük yaşantınızı sıkıntıya sokacaktır.

Temre hem verdiği rahatsızlık ile hem de görünümü ile insanları çok rahatsız etmektedir. Bu nedenle hızlıca tedavi edilmesi gerekmektedir. Ancak bazı inatçı termelerin kesinlikle bilen biri tarafından Temre duasının okunmasıyla tedavi edilmesi gerekmektedir. Vücudunuzun neresinde olursa olsun bu dua sayesinde mutlak şifa bulacaksınız.

Temre Duası Okuyacak Müminler Doktor Kontrollerini Muhakkak Yaptırmalı?

Vücutta çıkan temreler bazen ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Bu nedenle bunun duasını okuyacak müminlerin doktor kontrollerini yaptırması büyük önem taşımaktadır.

Sağlık problemleri ile karşılaşan müminlerin doktor eliyle şifa araması ve bununla birlikte dua ederek yüce Allah’tan şifa dilemesi en isabetli davranış tarzı olacaktır. 

Temre Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur? Temre Duası Abdestsiz Okunur Mu?

temre-duasi

Temre rahatsızlığı olan kişilerin sıkıntılı olan bölgelerine bu dua okunarak Allah’tan şifa beklenir. Bu duanın farklı birkaç çeşidi vardır. Bu duaların pek çoğu Kuran’da geçtiği için abdestli olarak okunması makbuldür. Ayrıca bu duaları belirli gün ve sayılarda okunmaktadır.

Bu cilt rahatsızlığını yaşayan kişinin bu duaya kalpten inanması çok önemlidir. Eğer şifa bulmak istiyorsanız inanmanız gerekmektedir. Aksi halde kalp bütünlüğü olmayınca duanın tesirli olmayacağını bilmelisiniz. Yine duayı okuyacak olan kişinin de bu duaya inanarak okuması oldukça önemlidir.

Temre Duası Hangi Surede? Temre Duası Okunuşu Nasıl Olmalı?

İnananlar için bu dua birkaç farklı şekilde yapılmaktadır. İlk olarak ve en çok okunan Bu dua Zuhruf suresinin 79 numaralı ayetidir. Bu şifalı dua okunurken temrenin etrafı bir kalem yardımı ile çizilmektedir. Dua 40, 7, 5, 7 defa okunmaktadır.

Bu dua için okunan Kalem suresinin 16 ve 20 numaralı ayetleridir. Her iki ayet 7 defa termeye okunmaktadır. Ayrıca 20 numaralı ayet tek olarak da 7 defa okunarak temrenin üzerine üflenir ve Allah’tan şifa beklenir.

Taha suresinin 105, 106, 107 numaralı ayetleri yine bu dualar okunarak şifa sağlanmaktadır. Taha suresi okuyan kişi buğday sapını veya üç boğumdan oluşan bir arpa ile temrenin üzerine dokunur. Daha sonra bu arpa ya da buğday saklanarak kimi yerde kurutularak kimi yerde de nemli ortamlarda çürümeye bırakılarak temrenin geçmesi beklenir.

Oldukça güçlü olan dualardan olan İhlâs ve Fatiha sureleri de yine Temre için okunmaktadır. 3 İhlâs ve 1 Fatiha suresi iri tuz tanelerinin üzerine okunur. Ardından bu tuzlar toprağa gömülür. Allah’ın izni ile çok kısa sürede termeleriniz geçecektir.

İlginizi çekebilir: Dünyada En Yaygın 10 Din

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap