1. Ana Sayfa
  2. Özgürce Fikirle

Tüm Dünya Japonya’daki Tayfunu Konuşuyor: #Prayforjapan

Tüm Dünya Japonya’daki Tayfunu Konuşuyor: #Prayforjapan
Hagibis Tayfunu hakkında bilgiler
0

Saatte 120 -180 km arası hızla gelen Hagibis Tayfunu nedeniyle Japonya’da büyük bir felaket yaşanıyor. Bu durum başladığı andan itibaren sosyal medya platformlarında videolar ve resimler paylaşılınca Japonya’da yaşanan tayfunun ürkütücü boyutları gözler önüne serildi. Dünya geneli yaşananları üzüntüyle takip ederken Japon halkına dualar etmeye başladı.

Japonya’da Alarm Verildi, Acil Durum İlan Edildi

Tüm Dünya Japonya’daki Tayfunu Konuşuyor: #Prayforjapan |Özgürce Fikirle

Özellikle doğu Japonya ve Tokyo’da günler öncesinden verilen alarm ile milyonlarca kişi bu bölgelerden tahliye edildi. Fabrikalar kapatılırken, tren seferleri ve bütün uçuşlar iptal edildi. Elektrikler kesildi. Yetkililer bu bölgelerde yaşayan halkın erzak stoku yapması için uyarılarda bulundu.

Tayfun başlamadan önce gökyüzü önce pembeye sonra eflatuna dönüştü. Ardından deprem oldu ve hemen sonrasında da Japonya’da Hagibis Tayfunu vuku buldu. Bölgede acil durum ilan edildi. Tüm dünyanın hayretle ve ürkerek izlediği bu felakette şu ana kadar 1 kişinin vefat ettiği duyuruldu. Nehirler taştı, yollar kapandı, arabalar devrildi, çatılar uçtu ve yetkililerce süper tayfun olarak duyuruldu. Mobil telefon şirketleri ücretsiz internet sunmaya başladı.

Twitter’da başlatılan ve hala devam eden #PrayForJapan (Japonya için dua et) etiketine bütün dünyadan mesajlar yağıyor. İnsanlar mesajlarında bu ürkütücü tayfunun bir an önce sona ermesi için dua ediyorlar, geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorlar ve aynı zamanda da korkularını dile getiriyorlar.

Akşam saatlerinde bölgede tayfunun şiddetinin daha da artacağı belirtilerek Japon halkının dikkat etmesi, bulundukları yerlerden çıkmamaları ve önlem almaları için uyarılar devam ediyor.

İlginizi Çekebilir
Mistik Bir Yolculuk

Yorum Yap