1. Ana Sayfa
  2. Sağlıklı Yaşam

Tüp bebek transfer sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Tüp bebek transfer sonrası dikkat edilmesi gerekenler
1

Tüp bebek transfer sonrası üç gün evde dinlenmek daha doğru olacaktır. Bu süreçte evde yapılması gereken günlük aktiviteler yorucu olmayacak şekilde yapılabilir. Bunun dışında dikkat edilmesi gerekenler;

• Gebelik meydana gelene kadar herhangi bir ani hareket ve davranışta bulunulmaması gerekmektedir. Bu süreçte hapşırma ve öksürmenin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.
• Tüp bebek transfer sonrası dikkat edilmesi gerekenler kadınlar kulübü yorumlarında çok uzun mesafe olmayacak şekilde 2 ya da 3 saatlik yolculuk yapılabileceği belirtilmiştir. Uzun süreli yolculuklar için 1 gün beklenilmesi gerekmektedir.
• Transfer işleminin gerçekleşmesinin ardından adet öncesi belirtiler görülebilmektedir. Bu durum normal olup endişe edilecek bir durum bulunmamaktadır.
• Transfer işlemi süresinde ve gebelik sürecinde asitli içecekler, bitki çayları gibi içeceklerden uzak durmak daha faydalı olacaktır.


• Transfer süreci ve hamilelik süresi boyunca su tüketimine önem verilmesi gerektiği gibi taze meyve ve sebze tüketimi yapılmalıdır. Besinler iyice yıkandıktan sonra tüketilmelidir.
• Alkol ve sigara tüketiminin kesinlikle yapılmaması gerekmektedir.
• Bu dönemde ilaç kullanımına dikkat edilmeli doktora danışılmadan herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır.
• Tüm bebek transfer sürecinde stresli olmak bu durumu olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle bebeğin sağlık bir şekilde tutunabilmesi için stresten uzak kalınması gerekmektedir.
• Doktorun vermiş olduğu besin takviyelerine uyulması, bebeğin rahme tutunup sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için son derece önemlidir.

Tüp bebek transfer sonrası düşük riski nedir?

Tüp bebek transfer sonrası düşüş riski normal hamilelik süreci yaşayan kişilerle aynıdır. Bunun yanında tüp bebek transferinin yapılamasından sonra annelerin daha dikkatli hareket etmeleri gerekmektedir.

Tüp Bebek Gebelik Hesaplama

Tüp bebek transfer sonrası tutunma belirtileri merakla beklediğiniz günler geride mi kaldı. Öncelikle sizi tebrik ediyoruz. Tüp bebek gebelik hesaplama aracımız sayesinde hamileliğimin kaçıncı ayındayım sorunuzun yanıtını alabilirsiniz.

Tarih

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Gerçekten bu site sayesinde tüp bebek hakkında önemli bilgiler edindim teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir